Wyszukiwanie Informacji

13,216 views
13,299 views

Published on

Published in: Technology, News & Politics
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
13,216
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
12,777
Actions
Shares
0
Downloads
0
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Wyszukiwanie Informacji

  1. 1. Wyszukiwanie informacji
  2. 2. Słowem wstępu Dzisiejsze zajęcia to wstęp do wyszukiwania informacji w sieci. Zainteresowanych bardziej tą tematyką zapraszam na specjalność Biznes Elektroniczny.
  3. 3. Wymagania Na ostatni slajdzie znajduje się 10 zadań i poleceń, które należy wykonać, a odpowiedzi umieścić w pliku Worda.
  4. 4. Pomoc w zadaniach Korzystamy tylko z wyszukiwarki Google, choć korzystanie z innych aplikacji np. dogpile.com lub ask.com jest mile widziane. Wszystkie informacje dotyczące wyszukiwania informacji w Google znajdują się na stronie: http://www.google.com/intl/pl/help/basics.html Polecam także znalezienie anglojęzycznej wersji tej strony – czasem jest tam więcej informacji. Przydatny może być też Google Cheatsheet, dostępny pod adresem: http://www.google.com/help/cheatsheet.html lub można samodzielnie spróbować wyszukać informację na temat operatorów: Przykład strony: http://www.googleguide.com/advanced_operators_reference.html W języku polskim: http://www.ittechnology.us/zaawansowane-operatory-google
  5. 5. Powodzenia!
  6. 6. Zadania • 1) Znajdź instrukcję pralki o symbolu ARSD 129 w formacie pdf 2) Zmień powyższą kwerendę tak, by Google zwracało tylko jeden wynik. 3) Podaj link do anglojęzycznego artykułu w fińskiej prasie o Robercie Kubicy 4) Podaj kwerendę, którą spowoduje wyświetlenie aktualnej pogody w Dublinie na stronie wyników Google 5) Podaj takie 2 kwerendy (dowolne), które zwracają tylko jeden wynik w Google 6) Jak wyszukać informacji o Robercie Kubicy, umieszczonych w sieci w zeszłym tygodniu? Czy i ew. co zmienia się na stronie wyników po zastosowaniu takiego złożonego zapytania? 7) Podaj sposób, który zaowocuje zwróceniem prezentacji powerpoint, które można wykorzystywać do celów komercyjnych. 8) Znajdź zdjęcia do prezentacji w serwisie flickr.com. Zadbaj, by te zdjęcia były udostępniane do darmowego użytku komercyjnego na licencji CC:Attribution. Podaj link do takiego zdjęcia. 9) Jakie są pozostałe licencje CC? Podaj link. Wyjaśnij własnymi słowami dowolną inną licencję niż CC:Attribution. 10) Jaką kwerendą szukałbyś informacji o dr Dębickiej na stronie Wydziału Ekonomicznego?

×