Your SlideShare is downloading. ×
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
 Nga Dituria e lashtë Greke
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×

Thanks for flagging this SlideShare!

Oops! An error has occurred.

×
Saving this for later? Get the SlideShare app to save on your phone or tablet. Read anywhere, anytime – even offline.
Text the download link to your phone
Standard text messaging rates apply

Nga Dituria e lashtë Greke

527

Published on

Nga Dituria e lashtë Greke Këshillat më të rëndësishme të Delphi …

Nga Dituria e lashtë Greke Këshillat më të rëndësishme të Delphi

Shihemi në Sukses

Mimoza Thaqi

mimozathaqi.com

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total Views
527
On Slideshare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1
Actions
Shares
0
Downloads
3
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

Report content
Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
No notes for slide

Transcript

 • 1. Thankyou Johan Hendriks Ancient Greek Wisdom.. Most imported Delphi Advices Nga Dituria e lashtë Greke Këshillat më të  rëndësishme të Delphi Mimozathaqi.com
 • 2. Be committed for justice and all good Të jeni gjithnjë të angazhuar për drejtësi dhe të mirat e njerëzimit.  Mimozathaqi.com
 • 3. Tell the right and the truth Thuaje të drejtën dhe të vërtetën  Mimozathaqi.com
 • 4. Control anger - Remain calm Kontrollo zemërimin Qëndro i qetë  Mimozathaqi.com
 • 5. Long for wisdom - Look for wisdom Kërko urtinë Shiko urtinë  Mimozathaqi.com
 • 6. Do not blame others wrongly Mos fajëso të tjerët gabimisht  Mimozathaqi.com
 • 7. Do not downgrade Mos degrado  Mimozathaqi.com
 • 8. Do not look down upon anyone Mos nënçmo askënd  Mimozathaqi.com
 • 9. Do not be insolent Mos jeni të pacipë  Mimozathaqi.com
 • 10. Develop your consciousness Zhvilloni vetëdijën tuaj  Mimozathaqi.com
 • 11. Exercise gentleness and kindness Ushtroni butësinë dhe mirësinë  Mimozathaqi.com
 • 12. Stay away from Negativity Ri larg negatives  Mimozathaqi.com
 • 13. Don't Kill anybody or anything Mos vrit Askënd dhe asgjë  Mimozathaqi.com
 • 14. Use your time usefully Përdor kohën për vlera  Mimozathaqi.com
 • 15. Judge with divine thinking Gjyko me të menduarit hyjnor  Mimozathaqi.com
 • 16. Don't be jealous Të mos jeni xhelo  Mimozathaqi.com
 • 17. Stay away from slanderer Qëndro larg shpifësit  Mimozathaqi.com
 • 18. Honor good and polite people Ndero njerëzit e mir dhe të sjellshëm  Mimozathaqi.com
 • 19. Give Love to everything Dashuroni çdo gjë  Mimozathaqi.com
 • 20. Wish happiness for everybody Dëshiro lumturinë për çdo njeri  Mimozathaqi.com
 • 21. Stay away from anger and dispute Qëndro larg zemërimit Dhe mosmarveshjeve  Mimozathaqi.com
 • 22. Respect other people time Respekto kohën E të tjerëve  Mimozathaqi.com
 • 23. Respect other people time Respekto kohën E të tjerëve  Mimozathaqi.com
 • 24. Be grateful and thankful Të jeni mirënjohës Dhe falënderues  Mimozathaqi.com
 • 25. Use yours skills and talents Përdor shkathtësitë Dhe talentin tënd  Mimozathaqi.com
 • 26. Use yours skills and talents Përdor shkathtësitë Dhe talentin tënd  Mimozathaqi.com
 • 27. Don't be arrogant Të mos jeni arogant  Mimozathaqi.com
 • 28. Don't misuse power Të mos keqpërdorni pushtetin  Mimozathaqi.com
 • 29. Help the ones who are less fortunate Ndihmo ata me më pak fat  Mimozathaqi.com
 • 30. Look for balance and harmony Kërko ekuilibër Dhe harmoni  Mimozathaqi.com
 • 31. Never stop to learn Asnjëherë mos ndalo së mësuari  Mimozathaqi.com
 • 32. Respect the elder Respektoni më të mëdhenjtë  Mimozathaqi.com
 • 33. Respect yourself Respektoni Veten  Mimozathaqi.com
 • 34. Know yourself Njih Veten  Mimozathaqi.com
 • 35. Ju falënderoj Mimozathaqi.com  Mimozathaqi.com

×