Mobile application sponsorships_Turkey

681 views
614 views

Published on

mobile marketing, mobile advertising, mobil reklam ve pazarlama, mobile ad, mobile banner, rich media, click to call, click to sms, mobile application sponsorship, mobil uygulama sponsorlugu, branded application, mobil reklam, mobil pazarlama

Published in: Business
0 Comments
1 Like
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
681
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1
Actions
Shares
0
Downloads
12
Comments
0
Likes
1
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Mobile application sponsorships_Turkey

  1. 1. Mobile Media & Advertising Türkiye’de Mobil Uygulama SponsorluklarıMobile Application Sponsorships in Türkiye İbrahim Mert ibrahimm@ping.com.tr
  2. 2. Maximiles - Havaalanı Havaalanı iPhone uygulamasına Maximiles için 2 buton eklendi. Yandaki görselde alt kısımda görülmektedir. Kullanıcı butonlara tıkladığında bir açıklama ekranından sonra clicktoSMS ile kart başvurusu yapabiliyor, clicktoCALL yöntemi ile de bilet satın alabiliyor. Ayrıca Maximiles uygulamanın tüm banner alanlarını 1.5 yıldır kullanmakta ve mobil sitesine trafik yaratmaktadır.
  3. 3. Visa - Havaalanı Havaalanı iPhone uygulaması açılış sayfasında yer alan banner alanını, Visa 1 yıl süreyle kullandı. Banner konumu itibariyle, tüm tekil kullanıcıların Visa’nın Ece Sükan ile yaptığı kampanyayı görmesini sağladı. Banner’a tıklayan kullanıcılar, Visa’nın özel olarak hazırladığı popüler tatil destinasyonlarının tanıtım sayfasına yönlendirildi.
  4. 4. Wings - Turkcell Seyahat Wings Card, farklı bir sponsorluk çalışması düzenledi. 1 yıl süreli çalışmada, Wings mobil sitesini tüm başlıklarıyla Turkcell Seyahat uygulamasına bir «tab» olarak ekledi. Wings menü başlıklarına tıklayan kullanıcılar, uygulama içinde kalarak, ilgili sayfaya yönlendirildi. Böylece Turkcell Seyahat uygulamasından hiç çıkmadan kullanıcı, Wings mobil sitesinden istediği işlemleri yapabildi.
  5. 5. Wings - KarVar Kış sezonu tatil bölgelerindeki kar kalınlığını, destinasyon otelleri iletişim bilgilerini ve hava durumunu kullanıcılarına sunan KarVar uygulamasının tüm banner alanlarını Wings Card tüm kış sezonu boyunca kullandı. Uygulamanın banner alanlarında, Wings’in farklı özelliklerini anlatan tasarımlar yer aldı. Yönlendirme Wings mobil sitesine yapıldı.
  6. 6. Sea&Miles - Deniz Otobüsü Denizbank’ın Deniz Otobüsü yolcularına avantajlı fırsatlar sunan Sea&Miles kartını duyurmak için, hedef kitleye direkt ulaşan Deniz Otobüsü uygulaması seçildi. Uygulamanın açılış sayfasında konumlanan banner tüm kullanıcılara ulaşmayı sağladı. Ayrıca iç sayfalarda da standard bant banner kullanıldı. Yönlendirme mobil sayfaya gerçekleştirildi.
  7. 7. Efes Pilsen - Taksimetre Bir sosyal sorumluluk projesi olan «Bütün Sarışınlar Senin» kampanyası için biçilmiş kaftan olan Taksimetre uygulaması Efes Pilsen’e önerildi. Sponsorluk kapsamında, uygulamada taksi durağı arayan kullanıcıya ilk sonuç olarak «Bütün Sarışınlar Senin» linki gösterildi. Linke tıklayan kullanıcı, kampanya için özel hazırlanan mobil siteye yönlendirildi.
  8. 8. İbrahim Merthttp://twitter.com/#!/ibrahim_mert ibrahimm@ping.com.tr

×