CORPORATEDESIGNMANUAL
Menseek | corporate design manual                  Corporate design manual je souborem         ...
Menseek | corporate design manual  OBSAH                  1. LOGOTYP                  ...
Menseek | corporate design manual  LOGOTYP                     1                  Z...
Menseek | corporate design manual  LOGOTYP                    1                  ZÁK...
Menseek | corporate design manual  LOGOTYP                     1                  P...
Menseek | corporate design manual  LOGOTYP                     1                  V...
Menseek | corporate design manual  LOGOTYP                     1                  V...
Menseek | corporate design manual               LOGOTYP                     1      ...
Menseek | corporate design manual  LOGOTYP                      1                  ...
Menseek | corporate design manual                            LOGOTYP             ...
Menseek | corporate design manual  PÍSMO                     2                  FI...
Menseek | corporate design manual  PÍSMO                      2Arial                ...
Menseek | corporate design manual                            BAREVNOST            ...
Menseek | corporate design manual                     BAREVNOST                3   ...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

MenSeek graficky manual

680 views
564 views

Published on

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
680
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
66
Actions
Shares
0
Downloads
0
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

MenSeek graficky manual

 1. 1. CORPORATEDESIGNMANUAL
 2. 2. Menseek | corporate design manual Corporate design manual je souborem závazných pravidel a doporučení pro užití jednotlivých prvků vizuálního stylu společnosti MenSeek s.r.o. Pro přímou reprodukci nepoužívejte jako předlohy prvky vytištěné z tohoto manuálu. Pro tento účel jsou vytvořeny elektronické podklady a předlohy. Obsah manuálu může být s ohledem na aktuální potřeby a požadavky dále upravován a rozšiřován. PORTA DESIGN s.r.o. www.portadesign.cz info@portadesign.cz 26. ledna 2012, verze 1.0
 3. 3. Menseek | corporate design manual OBSAH 1. LOGOTYP Základní logotyp Základní logotyp s claimem Práce s claimem Varianty logotypu Minimální velikost Ochranný prostor Umístění na podkladové ploše 2. PÍSMO Firemní písmo Písmo pro práci v prostředí MS Windows 3. BAREVNOST
 4. 4. Menseek | corporate design manual LOGOTYP 1 ZÁKLADNÍ LOGOTYP Základní logotyp je složen z typograficky upravených písmen MenSeek v barvě MenSeek Azurová nebo MenSeek Šedá. Povolené varianty logotypu jsou uvedeny v kapitole > 1. Logotyp – Varianty logotypu. Přesná definice barev v jednotlivých barevných systémech je uvedena v kapitole > 3. Barevnost.
 5. 5. Menseek | corporate design manual LOGOTYP 1 ZÁKLADNÍ LOGOTYPA S CLAIMEM K základnímu logotypu je přiřazen claim „PEOPLE & COMMUNICATION“ v barvě MenSeek Azurová. Existují tři rovnocenné kompoziční varianty (A,B a C) logotypu s claimem. V závislosti na konkrétní aplikaci logotypu je možné použít vždy tu variantu, která se z hlediska prostorových a kompozičních možnosti pro daný účel hodí nejlépe.B Ve vhodných případech je také možné claim od loga zcela oddělit a pacovat s ním samostatně. Viz kapitola > 1. Logotyp – práce s claimem.C
 6. 6. Menseek | corporate design manual LOGOTYP 1 PRÁCE S CLAIMEM Claim je provedený vždy minimálně jako dvouřádkový, a to verzálkami (velkými písmeny) fontem Gotham Rounded Book. Font je popsán v kapitole > 2. Písmo – Firemní písmo. Pro základní použití loga s claimem existují 3 varianty (A, B, C), viz kapitola > 1. Logotyp – Logotyp s claimem. Ve vhodných případech je však možné claim od loga zcea oddělit a pracovat s ním jako se samostatným grafickým prvkem, viz ukázky.
 7. 7. Menseek | corporate design manual LOGOTYP 1 VARIANTY LOGOTYPU Černý logotyp Černý logotyp se používá v případě omezení výstupu pouze na černou barvu. Typickým příkladem je razítko. Dále je možno použít Černý logotyp v případech aplikace na podkladovou plochu, kde by Základní logotyp nebyl dobře čitelný. Viz kapitola > 1. Logotyp – Umístění na podkladové ploše. Bílý logotyp Bílý logotyp se používá v případě omezení výstupu pouze na jednu barvu. Bílý logotyp je také možné použít v případech aplikace na podkladovou plochu, kde by Základní logotyp nebo Černý logotyp nebyl dobře čitelný. Viz kapitola > 1. Logotyp – Umístění na podkladové ploše.
 8. 8. Menseek | corporate design manual LOGOTYP 1 VARIANTY LOGOTYPU Černý logotyp s claimem Černý logotyp s claimem se používá v případě omezení výstupu pouze na černou barvu. Typickým příkladem je faktura. Dále je možno použít Černý logotyp s claimem v případech aplikace na podkladovou plochu, kde by Základní logotyp nebyl dobře čitelný. Viz kapitola > 1. Logotyp – Umístění na podkladové ploše. Bílý logotyp s claimem Bílý logotyp s claimem se používá v případě omezení výstupu pouze na jednu barvu. Bílý logotyp s claimem je také možné použít v případech aplikace na podkladovou plochu, kde by Základní logotyp nebo Černý logotyp nebyl dobře čitelný. Viz kapitola > 1. Logotyp – Umístění na podkladové ploše.
 9. 9. Menseek | corporate design manual LOGOTYP 1 MINIMÁLNÍ VELIKOST LOGA Pozitivní varianta loga Negativní varianta loga Minimální povolená šířka Základního logotypu je 11 mm. 11 mm 12 mm Minimální povolená šířka Základního logotypu s claimem (varianty A,B a C) je 22 mm. Minimální povolená šířka Bílého logotypu je 12 mm. Minimální povolená šířka Bílého logotypu s claimem (varianty A,B a C) je 25 mm. 22 mm 25 mm Dodržení výše uvedených rozměrů zaručuje plnou čitelnost logotypů. Používat logotypy v menších rozměrech je zakázáno, jelikož může být výrazně zhoršena jejich čitelnost.
 10. 10. Menseek | corporate design manual LOGOTYP 1 OCHRANNÝ PROSTOR LOGA Ochranný prostor je minimální velikost plochy v bezprostřední blízkosti logotypu, do kterého nesmí zasahovat jiné grafické prvky nebo text. Ochranný prostor zároveň určuje minimální vzdálenost od okraje listu a jiných podkladových ploch, na kterých je logotyp umístěn. Tento prostor umožňuje logotypu dostatečně vyniknout a zaručuje jeho čitelnost. Ochranná zóna je definována pomocí tzv. střední výšky mínusek v logotypu viz obrázek.
 11. 11. Menseek | corporate design manual LOGOTYP 1 UMÍSTĚNÍ LOGA NA PODKLADOVÝCH PLOCHÁCHBílá podkladová plocha Podkladové plochy v barvách MenSeek Ostatní podkladové plochyNa bílou podkladovou plochu se přednostně Na podkladovou plochu v barvě MenSeek Na ostatní podkladové plochy se umisťujeumísťuje Základní logotyp. V případech Azurová se umisťuje Bílý logotyp. buď Bílý nebo Černý logotyp vždy tak, abyomezení výstupu pouze na černou barvu se Na podkladovou plochu v barvě Mensík Tmavě byl zachován dostatečný kontrast meziužívá Černý logotyp. modrá se umisťuje Bílý logotyp. logotypem a podkladovou plochou.
 12. 12. Menseek | corporate design manual PÍSMO 2 FIREMNÍ PÍSMOGOTHAMROUNDED Firemním písmem společnosti MenSeek je Gotham Rounded. Sazba hlavních nadpisů (H1) je provedena vždyabcdefghijklmn verzálkami, řezem Gotham Rounded Book. Rozsáhlý text se sází malými písmenyopqrstuvwxyz (mínuskami), je dovoleno použití řezů Gotham Rounded Book a Gotham Rounded Bold. Pro typografii na merkantilních tiskovináchABCDEFGHIJKLMN se přednostně používá černá barva a barva MenSeek Azurová. Nedoporučuje se používat písma elektronickyOPQRSTUVWXYZ nasílená nebo skloněná, ani jinak deformovaná.0123456789GOTHAM ROUNDED BOOKGOTHAM ROUNDED BOLD
 13. 13. Menseek | corporate design manual PÍSMO 2Arial PÍSMO PRO PRÁCI V MS WINDOWSabcdefghijklmn Firemní písmo Gotham Rounded, definované v kapitole > 2. Písmo – Firemní písmo, je jedním z klíčových prvků jednotnéhoopqrstuvwxyz vizuálního stylu, proto musí být použito na všech tiskovinách společnosti MenSeek a není možné jej nahrazovat písmem jiným. Výjimkou jsou elektronické dokumentyABCDEFGHIJKLMN vytvářené v prostředí Microsoft Windows. V těchto případech se užívá písmo Arial, které je součástí MS Windows.OPQRSTUVWXYZ0123456789ARIAL REGULARARIAL BOLD
 14. 14. Menseek | corporate design manual BAREVNOST 3 PRIMÁNÍ BARVY CMYK tisk čtyřbarevným soutiskem PANTONE kód škály pro tisk přímými barvami RGB zobrazení na monitoru a TV RAL nátěrové hmotyMENSEEK AZUROVÁ MENSEEK TMAVĚ MODRÁ MENSEEK SVĚTLÁ A TMAVÁ ŠEDÁCMYK 100 / 0 / 0 / 0 CMYK 100 / 70 / 40 / 90 CMYK 5 / 0 / 5 / 10 | 13 / 9 / 9 / 27PANTONE 100 % CYAN PANTONE 5395 C PANTONE Cool Gray 1 C | Cool Gray 5 CRGB 0 / 156 / 221 RGB 10 / 35 / 50 RGB 230 / 230 / 230 | 180 / 180 / 180RAL 5015 RAL 5011Fólie translucentní FólieAvery Translucent 4257 TF Sky Blue Avery 700 Premium Films 724-01 PF Alfa BluePrimární barva vizuálního stylu Menseek. Tato barva nahrazuje černou. Doplňkové šedé barvy se užívají v mimořádných případech, kdy je nutné použít neutrální odstíny barev.
 15. 15. Menseek | corporate design manual BAREVNOST 3 SEKUNDÁRNÍ BARVY CMYK tisk čtyřbarevným soutiskem PANTONE kód škály pro tisk přímými barvami RGB zobrazení na monitoru a TV RAL nátěrové hmotyMENSEEK ZELENÁ MENSEEK ORANŽOVÁCMYK 50 / 0 / 100 / 0 CMYK 0 / 40 / 100 / 0PANTONE 376 C PANTONE 137 CRGB 160 / 190 / 50 RGB 225 / 165 / 25RAL 6018 RAL 1028Primární projektu „Jobfairs.cz“. Primární barva LMS systému „Eduard“.

×