Back SEO | SEO patarimai ir apžvalgos 2011 #4 | SEO paslaugos

414 views
370 views

Published on

http://www.seooptimizacija.lt/kategorija/seo-video/

Juodosios SEO technologijos: Kaip pašalinti svetainę iš paieškos rezultatų?

Interneto autoritetai ir jų panaudojimas SEM strategijoje.

Published in: Business, Technology
1 Comment
1 Like
Statistics
Notes
No Downloads
Views
Total views
414
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
1
Likes
1
Embeds 0
No embeds

No notes for slide
 • SEO patarimai ir apžvalgos

  4 dalis

  Sveiki, su Jumis Martynas Jokubauskas.
 • Šiandien pradedu ketvirtąją SEO patarimų ir apžvalgų seriją, kurioje aptarsiu dvi temas:

  Pirma - pratęsiu jau pirmoje dalyje užsimintą temą, apie SEO proceso ribas ir kaip jas galima pritaikyti norint išmesti nepatikusias interneto svetaines iš paieškos rezultatų. Bent jau teoriškai.

  Antra tema - apie interneto autoritetus ir jų panaudojima savo SEO marketingo strategijoje?

  Ir be abejo atsakysiu į Jūsų žiūrovai užduodamus klausimus gautus elektroniniu paštu.
 • Prieš pradėdamas norėčiau priminti, kad

  Niekas nežino google algoritmo

  Atgalinės nuorodos tiesiogiai veikia Jūsų rezultatus paieškoje
  Nėra veiksmo be pasėkmės.

  Prieš atlikdami nežinomus SEO veiksmus konsultuokitės su SEO profesionalais.

  Prieš pradėdamas ketvirtą dalį, noriu įspėti – nei aš asmeniškai, nei SEOtyrimai.lt neprisiima atsakomybės už šiame video ištėstytos medžiagos žalą Jūsų svetainėms. Tai yra mokomoji medžiaga, kurios taikyti mes nesiūlome ir patys netaikome. Išdėstyta informacija yra tik teorinė.


 • Pradėsiu nuo to, kad teoriškai išmesti puslapių iš Google paieškos, be galimybės valdyti patį domeną ir jo turinį yra neįmanoma. Tačiau žinome faktą, kad netinkamai atliekant išorinį optimizavimą, svetainė gali būti išmesta iš Google indekso arba pakliūti į taip vadinamą smėlio dėžę.

  Atrodo viskas paprasta – su konkurentų puslapiais darote viską, kas netinkama – gaunate rezultatą. Bet ar tai tikrai tiesa? Čia pateiksiu teorinius pasvarstymus, kurie logiškai gaunami iš teiginių, ko reikia vengti natūraliai arba baltai optimizuojant interneto svetaines.

  Pradėsiu nuo atgalinių nuorodų pirkimo. Kaip ir minėjau, kiekvienoje SEO apžvalgų serijoje – atgalinės nuorodos veikia svetainės reitingus paieškoje tiek teigiama, tiek neigiama prasme.
  Trečioje dalyje kalbėjau apie atgalinių nuorodų pirkimo ribas.
  Vėl gi - tik teorines.
  Tačiau, jei žiūrėti į baltojo SEO rekomendacijas, nepirkti nuorodų dideliais kiekiais ir per trumpą laiką, tai norint, kad svetainė būtų išmesta – tereikia tai daryti.
  Bet Google turi saugiklius ir šioje vietoje.
  Pradžioj pagalvokime, koks gi puslapis gali Jums neįtikti.
  Dažniausiai tai būna straipsnis, komentaras ar kitoks turinys, neigiamai veikiantis Jūsų veiklos reputacija ir patalpintas svetainėje, kurios Jūs negalite valdyti.
  Prieš atliekant bet kokius veiksmus, reiktų įsitikinti ar šis domenas nėra rinkos autoritetas.
  Apie tai, kaip atskirti autoritetus ir kas jie tokie, kalbėsiu šiek tiek vėliau.
  Jei tinklapis nėra rinkos autoritetas – vadinasi neprotingas papildomų nuorodų atsiradimas, gali kenkti šio tinklapio reitingams.
  Tačiau reikia turėti mintyse tai, kad puslapio išmetimas iš paieškos gali kainuoti brangiau, nei jo iškėlimas, nes čia reikės persistengti, o galutinis rezultatas yra nežinomas: tai gali ir iškelti norimą išmesti puslapį paieškos rezultatuose, tad vietoj pakenkimo, galite padaryti kažkam meškos paslaugą.
  Geriausiai puslapių išmetimo iš Google strategiją galima sudaryti, analizuojant dauguma Google išmetimo istorijų, kokie veiksmai buvo daromi, ir kaip tuos veikmus galite pakartoti su netinkamais puslapiais.
  Tačiau, kiek teko analizuoti įvairius atveju, be vidinio optimizavimo veiksmų, išorinio optimizavimo veiksmai gali neduoti jokio rezultato. Taigi, teigiamas rezultatas, kaip ir neigiamas gali būti pasiektas optimizuojant abi svetaines puses.

  Atliekant įprastus optimizavimo veiksmus ir perkant nuorodas, reikia užtikrinti, kad jos ilgą laiką išliks tose pačiose vietose. O norint panaikinti svetainės iš paieškos rezultatų - nuorodas galima pirkti vos mėnesiui ar keliom savaitėm, svarbu, kad jos vėliau būtų panaikintos ir tai aiškia pastebėtų Google.

  Panagrinėkime kitą temą – lankytojų srauto kokybė. Kaip žinome, Google analytics statistika įdiegta beveik visose svetainėse, reiškia Google žino, kaip elgiasi lankytojai atitinkamoje svetainėje, taip pat Google žino, kokia buvo svetainės lankomumo istorija.
  Iš to galima daryti išvada, kad jei lankytojų elgesys įtakoja reitingus paieškoje, vadinasi netinkamas lankomumo sukėlimas, gali kenkti šiems reitingams.
  Yra daugybė svetainių, kurios sukelia svetainės lankytojų srautą, o šie lankytojai gali iškreipti tokius lankomumo parametrus, kaip lankytojų atšokimo lygį (bounce rate), vidutiniškai praleidžiamą puslapyje laiką, vieno lankytojo puslapių atvertimų vidurkį ir kitus.
  Nekokybiškas lankytojų srautas, kaip ir kokybiškas – kainuoja.
  O tam, kad pasijaustų šios kokybės iškraipymai – būtinas 10-15 kartų didesnis srautas, nei įprastai.
  Rezultatai gali pasijausti tik po 2-5 mėnesių.
  Bet per visą tą laikotarpį lankomumas turi šokinėti ir skirtumai turi būti milžiniški.
  Dar kartą primenu, čia kalbu tik teoriškai.

  Dar vienas būdas, sukurti autoritetus, iš kurių svetainė gauna kokybiškas nuorodas, o vėliau tuos autoritetus paversti niekiniais.
  Šiuo atveju, atgalinės nuorodos taps kenkėjiškomis ir tai gali paveikti reitingus.

  Visi kiti man žinomi metodai yra susiję su vidiniu svetainė optimizavimu, todėl jų panaudojimas kenkiant kitų svetainių reitingams yra iš principo neįmanomas, nepažeidžiant bendrų teisinių taisyklių.

  Būtų įdomu išgirsti Jūsų žiūrovai žinomus metodus, kokiu būdu išoriniai veiksmai, kuriuos galima atlikti legaliai, gali pakenkti svetainės reitingams.

 • O dabar pereikime prie kitos temos – tai interneto autoritetų ir jų panaudojimo savo SEO marketingo strategijoje.

  Kaip žinote, vienos svetainės reitingavimas Google paieškos rezultatų pirmame dešimtuke užima vos vieną poziciją, todėl vartotojui, kuris naudojasi paieška, tikimybė paspausti ant būtent Jūsų rezultato yra 1 iš 10.
  Beabejo yra statistika, kiek vartotojų spaudžia ant pirmos ir antros pozicijos ir kiek paspaudimų susilaukia tolimesnėse pozicijose esantys rezultatai, tačiau dabar kalbėsiu apie kitą dalyką t.y. kokiomis priemonėmis Jūs galite dominuoti paieškos rezultatų top dešimtuke.

  Jei esate girdėję tokius terminus, kaip „Butterfly marketing“ (Drugio efekto marketingas) arba „Domination in Search engines“ (Dominavimas paieškos sistemose), tikrai suprasite apie ką kalbu.

  Drūgio efekto marketingo principas yra tas, kad Jūs sukuriate 10 skirtingų svetainių apie tą patį objektą.
  Visas turinys ir svetainės turi būti unikalios ir kažkiek prieštaraujančios viena kitai.
  Taip pat šios marketingo stategijos tikslas yra bet kokiomis priemonėmis priversti vartotoją įsigyti produktą.
  Kelios iš sukurtų svetainių atrodys, kaip bandančios apsaugoti vartotoją nuo apgaulės, tačiau įsigilinus į turinį, jos tik dar labiau privesrs vartotoją ieškoti papildomos informacijos arba įsigyti produktą.
 • Geriausias pavyzdys yra jei į Google paiešką įvesite žodį „Butterfly marketing“. Rezultatuose rasite domeną, kuris skelbia neva ši marketingo rūšis yra apgaulė. Taigi, visų pirma Jūs apsilankysite šioje svetainėje, persiskaitysite pateiktą turinį ir galutiniame etape – Jūs vis tiek įsigysite produktą. Taigi Drugio efekto marketingo esmė – dominuoti paieškos sistemų rezultatuose pagal specifinę raktinę fraze su daugeliu, Jums patiems priklausančių domenų ar svetainių.

  Tačiau daugelis turbūt susimąstėte, jei jau vieną svetainę pagal raktinę frazę iškelti į paieškos topus užima tiek daug laiko, tai dirbant su 10 svetainių – tai padaryti tiesiog neįmanoma, arba optimizavimo proceso kaina išaugs daug kartų. Ir čia aš Jums patvirtinsiu, kad Jūs esate teisūs. Tačiau nėra padėties be išeities.

  Todėl norėčiau grįžti prie šiandienos temos – interneto autoritetai ir paaiškinti, kaip jie susiję su prieš tai nupasakota strategiją.
 • Pradėkime nuo to – kas gi yra tie interneto autoritetai.

  Interneto autoritetas – tai populiari svetainė, kurią pastoviai lanko tie patys lankytojai ir jos populiarumas augo ir išsilaikė per tam tikrą laiką.
  Tai reiškia, kad turinys esantis šioje svetainė pastoviai atsinaujino ir buvo įdomus vartotojams, kitu atveju, ši svetainė negalėjo tapti populiaria.

  Kaip matote autoritetas susijęs su populiarumu, pastoviu šviežumu, lankomumu ir pastoviu augimu per laiko tarpą.

  Kur slypi tapimo autoritetu paslaptis?
  Visų pirmą – turinio kiekyje ir jo pastoviame atsinaujinime.
  Kaip autoritetams pavyksta jį pasiekti?
  Jie perduoda šį darbą – savo lankytojams. Juk populiarumą sukurią žmonės, tai kodėl tiems patiems žmonėms neleisti, kurti ir turinio?
  Visi interneto autoritetai yra autoritetais, tik dėl to, kad leidžia savo turinį kurti savo vartotojams.

  Skaidrėje pateikiu kelis populiariausius interneto autoritetus, iš kurių dauguma tikrai yra žinomi ir Jums.

  Dabar atsakykite į klausimą ar nors viename iš šių autoritetingų portalų esate sukūręs papildomą turinį?
  O ar jums už tai mokėjo?
  Tikrai ne.
  Nebent kažkas paprašė už juos sukurti tarkim Facebook fanų puslapį ar Youtube filmuką.

  O dabar panagrinėkime, kaip gi šiuos autoritetus, galime įtraukti į savo verslo paieškos sistemų marketingo strategiją?

  Visų pirma apie autoritetus reikia žinoti vieną pagrindinį dalyką - Jiems yra taikomos kitokios sąlygos reitinguojant puslapius paieškos sistemose. Pamenate pirmoje SEO apžvalgų serijoje minėjau, kad svetainės autoritetas sudaro procentiškai didžiausią dalį reitinguojant svetainę paieškoje.
  Domeno autoritetas persiduoda visiems jo puslapiams, todėl tai suteikia tam tikrus privalumus.

  Tarkim, Jūsų svetainė jau reitinguojasi pagal svarbiausią rinkos raktinę frazę paieškoje,
  kodėl gi į dešimtuką neįtraukti dar vieno interneto šaltinio, kuris pateiktų Jums naudingą informaciją?
  Pavyzdžiui tokiu pačiu pavadinimu, kaip pagrindinė raktinė frazė, sukurkite Facebook fanų puslapį.
  Surinkite atitinkamą fanų skaičių, pakeiskite fanų puslapio URL adresą, kad jame butu panaudota butent optimizuojama raktinė frazė ir jau turėsite tinkamą puslapį reitingavimui paieškoje.
  Kai susitvarkėte su autoritetingo puslapio vidumi, reikia pradėti išorinį šio puslapio optimizavimą t.y. atgalinių nuorodų rinkimą, registravimą įvairiose tinklapių direktorijose ir pan.
  Kas įdomiausia su autoritetingais puslapiais – jų negali paveikti per greitas atgalinių nuorodų rinkimas.
  Juk pačio domeno lankomumas niekada nebus mažesnis, nei Jus sukursite nuorodų.
  Kad ir per savaitę sukurtumėte 5000 nuorodų į savo fanų puslapį facebooke, pačiam facebookui tai niekaip nepakenks, o ir fanų puslapis tik iškils paieškoje pagal reikiamą raktinę frazę.

  O dabar įsivaizduokite, kaip pakartojate tuos pačius veiksmus su visais interneto autoritetais. Rezultatas priklauso tik nuo Jūsų pačių veiksmų. Pasitelkę autoritetus, Google TOP dešimtukuose galite turėti net visas 10 pozicijų, jei tinkamai padirbėsite su autoritetingų svetainių puslapiais, kurių turinį galite valdyti.

  Tad paskubėkite rezervuotis savo nekilnojamą turtą internete!
 • Štai ir ketvirtosios SEO patarimų ir apžvalgų dalies pabaiga.
  Lauksiu Jūsų komentarų prie šio video.
  Tikiuosi praleistas laikas buvo naudingas ir jei Jums patiko išgirsta informaciją tiesiog prašau palaikinti, papliusinti ar pasidalinti šiuo įrašu su draugais ir kolegomis.
 • Ir trumpai pristatysiu, ką gi matysite penktoje SEO procesų patarimų ir apžvalgų dalyje.

  Nagrinėsiu Google Page Rank parametrą, jo įtaką rezultatams ir kaip reikia didinti šį parametrą.

  Ir be abejo atsakysiu į Jūsų dažniausiai užduodamus klausimus gautus elektroniniu paštu.

  Taigi kitas video įrašas pasirodys po dviejų savaičių t.y. spalio 19 d.

  Jei norite, kad atsiųsčiau Jums priminimą, kai tik bus išleistas naujasis video – tiesiog nurodykite savo vardą ir el. pašto adresą formoje kažkur šiame puslapyje arba adresu www.seooptimizacija.lt

  Taip pat galite siūlyti savo temas, kitoms SEO apžvalgų dalims.
 • Čia pateikiu šaltinius, kuriais naudojausi kurdamas šią prezentaciją.
 • Ir lauksiu Jūsų elektroninių laiškų su klausimais adresu martynas@seotyrimai.lt

  Iki susitikimo po poros savaičių.
 • Back SEO | SEO patarimai ir apžvalgos 2011 #4 | SEO paslaugos

  1. 1. patrimai-apžvalgos 4 dalis www.SEOtyrimai.lt Martynas Jokubauskas 2011-10-05
  2. 2. Šioje dalyje matysite 1. Kaip išmesti svetainę iš paieškos rezultatų? 2. Interneto autoritetai ir SEO marketingas. 3. Atsakymai į Jūsų klausimus. www.SEOtyrimai.lt
  3. 3. Paaiškinimas Niekas nežino Google algoritmo. Atgalinės nuorodos tiesiogiai veikia Jūsų rezultatus paieškoje (teigiama ir neigiama prasme). Nėra veiksmo be pasėkmės. (Google mato viską (beveik)). Prieš atlikdami nežinomus SEO veiksmus, konsultuokitės su profesionaliu SEO ekspertu. Šio video autorius ir SEOtyrimai.lt komanda neprisiima atsakomybės už žalą patirtą žiūrint šį video, turinyje išdėstytą informacija yra tik teorinė.
  4. 4. Kaip (teoriškai) pašalinti svetainę iš paieškos sistemų rezultatų • Backlink pirkimas ir spamas (fermos) • Nekokybiškas srautas • Autoritetų kūrimas ir naikinimas NEREKOMENDUOJAME BLACK SEO
  5. 5. Interneto autoritetai SEM strategijoje
  6. 6. Interneto autoritetai SEM strategijoje • Facebook • LinkedIn • Twitter • Ebay • Amazon • Wikipedia • Shareslide • Youtube
  7. 7. 5-oje dalyje 1. Page Rank. Kaip, kada ir kodėl? 2. Atsakymai į Jūsų klausimus. www.SEOtyrimai.lt 2011-10-19 www.seooptimizacija.lt
  8. 8. Šaltiniai • SEOmoz.org • DigitalMarketingLab.com • SearchMojo.com • Searchengineland.com • www.blackhatseo.com • www.seodesignsolutions.com/blog/how-to- reference-material/authority-site-building-and- leveraging-website-authority/ • SEOtyrimai.lt praktiniai rezultatai www.SEOtyrimai.lt
  9. 9. Jūsų klausimai Martynas Jokubauskas www.seooptimizacija.lt martynas@seotyrimai.lt Jūsų partneris interneto lyderystės kelyje Jau 3 metus padedame tapti rinkos lyderiais internete

  ×