SlideShare a Scribd company logo
1 of 2
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W PRZEDSZKOLU DZIEŃ II
Temat: Wierszyki słowem malowane- „Niedźwiadek”.
Czas trwania : 25 minut
Materiały potrzebne do zajęć: • tekst piosenki „Niedźwiadek”
• wierszyki słowem pisane- „Niedźwiadek”
• kartki
• kredki
Cel zajęć: • usprawnienie motoryki dziecka- rysowanie kół
• zwrócenie uwagi na proporcje w rysunku (Duży brzuch,
głowa mała; rozmieszczenie obiektów w przestrzeni kartki)
• kształtowanie estetyki wykonanej pracy
• utrwalenie wiadomości o zimowych zwyczajach zwierząt
leśnych
• kształtowanie słuchu muzycznego
Metody i techniki pracy: • rozmowa kierowana
• pokaz nauczyciela
• piosenka
Przebieg zajęć: 1. „Pociąg do lasu” zabawa ortofoniczna. Pociąg jedzie do
lasu wydając odgłosy (cza- cza- czu- czu). Zabawa ma
również charakter orientacyjno- porządkowy.
2. Piosenka „Niedźwiadek”
Jedna łapka, druga łapka
Ja jestem niedźwiadek
Trzecia łapka, czwarta łapka
A to jest mój zadek
Lubię miodek, kocham miodek
Podbieram go pszczółkom
Jedną łapką, drugą łapką
Czasem piję rurką
Każdemu wersowi piosenki towarzyszą ruchy, które dzieci muszą
odwzorować
3. Wierszyki słowem malowane- rysowanie niedźwiadka.
Duży brzuszek w nim pępuszek
Głowa mała, doskonała
Cztery łapy, uszu dwoje
Tak wygląda zwierzę moje.
Jeszcze tylko nos i oczy
I już miś nas nie zaskoczy.
Dzieci rysują palcem po konturach misia- rozwijanie sprawności
motorycznych.
4. Praca plastyczna- mój niedźwiadek. Dzieci starają się same
odwzorować niedźwiadka (którego wcześniej rysowały
palcem) na kartce papieru. Nauczyciel zwraca uwagę na
proporcję i estetykę pracy.
Scenariusz przedszkole3

More Related Content

More from Marta Kulczycka

More from Marta Kulczycka (15)

Spiders facts-activity
Spiders facts-activitySpiders facts-activity
Spiders facts-activity
 
Karta pracy 9 uzupełnij budowe
Karta pracy 9  uzupełnij budoweKarta pracy 9  uzupełnij budowe
Karta pracy 9 uzupełnij budowe
 
Karta pracy 8 itsy bitsy
Karta pracy 8  itsy bitsyKarta pracy 8  itsy bitsy
Karta pracy 8 itsy bitsy
 
Karta pracy 7 budowa pająka
Karta pracy 7 budowa pająkaKarta pracy 7 budowa pająka
Karta pracy 7 budowa pająka
 
Karta pracy 6 rebus
Karta pracy 6  rebusKarta pracy 6  rebus
Karta pracy 6 rebus
 
Karta pracy 5 kolorowanka
Karta pracy 5  kolorowankaKarta pracy 5  kolorowanka
Karta pracy 5 kolorowanka
 
Karta pracy 4 pająk wiejski
Karta pracy 4  pająk wiejskiKarta pracy 4  pająk wiejski
Karta pracy 4 pająk wiejski
 
Karta pracy 3 pająk domowy
Karta pracy 3  pająk domowyKarta pracy 3  pająk domowy
Karta pracy 3 pająk domowy
 
Karta pracy 2 quiz
Karta pracy 2  quizKarta pracy 2  quiz
Karta pracy 2 quiz
 
Karta pracy 1 otocz pająki
Karta pracy 1  otocz pająkiKarta pracy 1  otocz pająki
Karta pracy 1 otocz pająki
 
Przyroda
PrzyrodaPrzyroda
Przyroda
 
Scenariusz przedszkole2
Scenariusz przedszkole2 Scenariusz przedszkole2
Scenariusz przedszkole2
 
Scenariusz przedszkole4
Scenariusz przedszkole4Scenariusz przedszkole4
Scenariusz przedszkole4
 
Prezentacja dom
Prezentacja domPrezentacja dom
Prezentacja dom
 
Marta kulczycka
Marta kulczyckaMarta kulczycka
Marta kulczycka
 

Scenariusz przedszkole3

  • 1. SCENARIUSZ ZAJĘĆ W PRZEDSZKOLU DZIEŃ II Temat: Wierszyki słowem malowane- „Niedźwiadek”. Czas trwania : 25 minut Materiały potrzebne do zajęć: • tekst piosenki „Niedźwiadek” • wierszyki słowem pisane- „Niedźwiadek” • kartki • kredki Cel zajęć: • usprawnienie motoryki dziecka- rysowanie kół • zwrócenie uwagi na proporcje w rysunku (Duży brzuch, głowa mała; rozmieszczenie obiektów w przestrzeni kartki) • kształtowanie estetyki wykonanej pracy • utrwalenie wiadomości o zimowych zwyczajach zwierząt leśnych • kształtowanie słuchu muzycznego Metody i techniki pracy: • rozmowa kierowana • pokaz nauczyciela • piosenka Przebieg zajęć: 1. „Pociąg do lasu” zabawa ortofoniczna. Pociąg jedzie do lasu wydając odgłosy (cza- cza- czu- czu). Zabawa ma również charakter orientacyjno- porządkowy. 2. Piosenka „Niedźwiadek” Jedna łapka, druga łapka Ja jestem niedźwiadek Trzecia łapka, czwarta łapka A to jest mój zadek Lubię miodek, kocham miodek Podbieram go pszczółkom Jedną łapką, drugą łapką Czasem piję rurką Każdemu wersowi piosenki towarzyszą ruchy, które dzieci muszą odwzorować 3. Wierszyki słowem malowane- rysowanie niedźwiadka. Duży brzuszek w nim pępuszek Głowa mała, doskonała Cztery łapy, uszu dwoje Tak wygląda zwierzę moje. Jeszcze tylko nos i oczy I już miś nas nie zaskoczy. Dzieci rysują palcem po konturach misia- rozwijanie sprawności motorycznych. 4. Praca plastyczna- mój niedźwiadek. Dzieci starają się same odwzorować niedźwiadka (którego wcześniej rysowały palcem) na kartce papieru. Nauczyciel zwraca uwagę na proporcję i estetykę pracy.