Open Datathon Albania 2011 - Marilda Mancka

331 views
257 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
331
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
0
Actions
Shares
0
Downloads
1
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Open Datathon Albania 2011 - Marilda Mancka

  1. 1. Tirane - 20 Dhjetor, 2011 Open Data Albania
  2. 2.  Marilda Mançka  Fakulteti i Shkencave Natyrore, Tiranë  Informatikë
  3. 3.  Ndërtimi i një sistemi që vizualizon të dhëna elektorale 2000-2015  Kërkim selektiv i të dhënave  Rezultate kërkimi në tabelë dhe hartë  Të dhëna nga ODA që strukturohen  Integrimi i simile widgets (Exhibit) me të dhënat  Integrimi i grafikëve google me të dhënat  Përdorimi i hartave google
  4. 4.  Vizualizim i të dhënave mbi proceset zgjedhore 2000-2011 dhe evidentimi i disa fenomeneve elektorale nëpërmjet: 1. Një sistemi kërkimi me rezultate:  në trajtë tabelare  të ilustruara në hartë  (bazuar në simile-widget tools)
  5. 5. 2. Integrim i grafikëve dinamikë të ndryshëm  (bazuar në google visualisation tools)
  6. 6.  Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve  Informacione te afishuara ne ODA
  7. 7.  http://datathon.data.al/kryebashkiake/
  8. 8. Faleminderit për vemendjen! Fund

×