PPC marketing prezentace

962 views

Published on

Koncem loňského roku jsem byl požádán Janem Linhartem, ze společnosti SEOlinhart.cz, zda-li bych nechtěl mít na některém z jeho NET srazů, alespoň krátký vstup o PPC marketingu. A protože jsem mu to slíbil a já své sliby plním, tak jsem včera 8.2.2013, hned na začátku 25. NET srazu v Olomouci se svou krátkou přednáškou vystoupil.

Published in: Business
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
962
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
34
Actions
Shares
0
Downloads
8
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

PPC marketing prezentace

 1. 1. PPC marketingpay per click (platba za kliknutí)
 2. 2. Co je PPC?● výkonnostní marketing (měření výkonu pomocí nastavení měřitelných cílů, formuláře, transakce...) - výkon je v této souvislosti vnímán spíše jako sekundární měřitelná akce.● cílený marketing (zacílení kampaní na cílové publikum)● oslovení širokého portfólia potenciálních zákazníků prostřednictvím vyhledavačů jako Seznam, Google a stovky a tisíců portálů a webů, jako například iDnes.cz, Nova.cz a v neposlední řadě také prostřednictvím sociálních sítí jako Facebook, Badoo apod.● platba za přivedení konkrétního návštěvníka – model CPC (Cost-Per Click / Cena za proklik)● platba za 1000 zobrazení – model CPM (Cost-Per-Mille)● platba za akvizici – model CPA (patí se za konverze)
 3. 3. Kde se zobrazují PPC reklamy?● spolu s přirozenými výsledky vyhledávání ve vyhledávačích (Google, Seznam)
 4. 4. ● na některých partnerských sítích nebo webových stránkách vedle obsahově odpovídajícího textu, tak zvané kontextové reklamy (Google, Seznam, Etarget, mClick)
 5. 5. ● u některých systémů se PPC reklamy zobrazují přímo v textu, po najetí myší na konkrétní podtržená slova (Billboard.cz, TopText)
 6. 6. ● PPC reklamy na sociálních sítích (Facebook.com, Badoo.com...)
 7. 7. ● PPC reklamy ve videích videoportálu YouTube
 8. 8. Formáty PPC reklam● textová reklama (Sklik, Google AdWords, YouTube, Etarget, Billboard, Facebook, Badoo)● bannerová reklama (Sklik, Google AdWords, YouTube)● videoreklama (Google AdWords - YouTube)● mobilní reklama (Google AdWords)
 9. 9. Falešné prokliky PPC reklam● šifrování odkazů● omezení započtení nadměrných prokliků z jedné IP adresy v souvislosti s jedním účtem během určitého období● zřízení specializovaných týmů, které analyzují falešné prokliky● v případě podezření, že k neplatnému klikání dochází, může inzerent kontaktovat podporu dané služby, kde administrátor takové pochybnosti prověří a přečerpané prostředky jsou vráceny připsáním zpět na účet
 10. 10. Proč tedy PPC reklamy?● PPC osloví cíleně vaše zákazníky, kteří hledají vaše produkty, či služby● PPC dosáhne okamžitých měřitelných výsledků● PPC reklama je méně nákladná než reklama v jiných tradičních médiích a náklady si ovlivňujete sami● PPC zvýší povědomí o vaší značce (Brand) a to zcela zdarma● PPC vám zvýší počet relevantních návštěvníků webu● PPC vám přivede více zákazníků
 11. 11. Co nabízíme v rámci PPC?● registrace účtů PPC systémů na vaše IČ● navrhneme a vytvoříme PPC kampaně● rychlé spuštění PPC kampaní● levné vytvoření PPC kampaní v podobě importních souborů CSV● audit vašich stávajících PPC kampaní● správa a optimalizace PPC kampaní● přesné měření výsledků pomocí nástroje Google Analytics● pravidelné vyhodnocování PPC kampaní a reporty● pořádáme individuální školení
 12. 12. Za pozornost děkuje Marek Mlčoch-leader ve společnosti SKANnet.cz-

×