Your SlideShare is downloading. ×
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×

Thanks for flagging this SlideShare!

Oops! An error has occurred.

×
Saving this for later? Get the SlideShare app to save on your phone or tablet. Read anywhere, anytime – even offline.
Text the download link to your phone
Standard text messaging rates apply

Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D.

5,355

Published on

Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D. Ky album me foto te vjetra te Prizrenit, vjen ne 133 Vjetorin e "Lidhjes se Prizrenit".

Prizreni permes fotografive te vjetra, pergaditur nga Marjan D. Ky album me foto te vjetra te Prizrenit, vjen ne 133 Vjetorin e "Lidhjes se Prizrenit".

Published in: Education
5 Comments
1 Like
Statistics
Notes
 • jhjjj
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here
 • PERIZRENI SOT; 24 ORE “LIVE” - KAMERA NE PRIZREN / KAMERE 24 ORE “LIVE” NË PRIZREN KLIKO MBI KETE EKRAN (Postuar nga Marjan.D) Ndiqe OSE KOPJO KETE link: http://www.slideshare.net/madopol/24-ore-live-kamera-ne-prizren
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here
 • Pershendetje z. Shepnd Çollaku dhe z. Selman Balaj, ju falenderohem per komentet dhe per konsideraten. Nuk kam mundur te perfshije te gjitha por kam perzgjedhur disa foto, por ekzistojne te tilla sa per nje CD te plote.
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here
 • Eh sikur ta kishte dite krejt katundi.

  Gjithnje diaspora na ka mbajte gjalle, jo vetem ekonomikisht por edhe shpirterishte. Thuhet se guri eshte ma i rende ne vendin e vete, e vertet sidomos kur te bjen ne koke.

  Shume faliminderit Zoti Marjan.
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here
 • je i nderuar marjan
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here
No Downloads
Views
Total Views
5,355
On Slideshare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
0
Actions
Shares
0
Downloads
26
Comments
5
Likes
1
Embeds 0
No embeds

Report content
Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
No notes for slide

Transcript

 • 1. Prizreni përmes fotografive te vjetraPrizreni përmes fotografive te vjetra Përgatitur nga: marjandodaj@msn.com 2011 / VI
 • 2. Kalaja e PrizrenitQyteti dhe Kalaja
 • 3. Pamje e qytetit nga Kalaja Lagjia e Bylbylderes (Lumi i bilbilave) Ndertesa e vjeter e Lidhjes Shqiptare te Prizrenit
 • 4. Lagje e Prizrenit (Arasta) Lagjia e Armëtarëve
 • 5. Prizreni (1860)Lagjia e Argjendarëve
 • 6. Lagjia e BriskaxhinjveLagjia e Bylbylderes (Lumi i bilbilave) Një çeshme e Prizrenit
 • 7. Gjashtë çeshmetHamami i Prizrenit
 • 8. Pamje e HamamitXhamia e Emin Pashës
 • 9. Një bozaxhi prizrenas Lagjia e Tabakëve Një zanatli Prizrenas
 • 10. Xhamia e Sinan Pashës Kështjella e Vajzës
 • 11. Tabakxhinjtë (përpunuesit e lëkurës) Një bujtinë e Prizrenit
 • 12. Një hartë e vjetër ku është shënuar Prizreni
 • 13. Pamje e Lumbardhit Hani i Mrisë
 • 14. Pazari i drithitXhamia e Mustafa Pashës
 • 15. Vrapuesja e Prizrenit, skulpturë antike
 • 16. Ura e Gurit gjatë panairit të rrushit Ura e Gurit
 • 17. Pazari i bylmetit
 • 18. Xhamia e Arastës
 • 19. Ura e SuziutTopi i Kalasë
 • 20. Mejtepi i Suziut
 • 21. Nga kremtimi i 100-vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit (1978) Kisha e Shën Premtes një kohë Xhuma Xhamia
 • 22. Pamje e qytetit nga Kalaja
 • 23. Pamje nga ShadërvaniTeqja e Helvetive Lagje karakteristike prizrenase
 • 24. Shkolla grekeSahat Kulla Xhamia e rrënuar e Namazxhasë <> Shadërvani
 • 25. Ura e MarashitHidrocentrali
 • 26. Rrapi i MarashitPrizreni i viteve 40
 • 27. Lagjia e Terzive (Terzimahalla) Lagjia e Nënkalasë
 • 28. Qendra e Prizrenit (1927)Pamje nga Nënkalaja (1930)
 • 29. Prizreni (1930)Pamje e lagjes Arasta
 • 30. Lidhja e Prizrenit Varoshi
 • 31. Nje lagje
 • 32. Pamje e qytetitPamje e qytetit
 • 33. Mulliri i MarashitShtëpia e rindërtuar e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit
 • 34. Shtatoret e Abdyl Frasherit dhe Ymer Prizrenit
 • 35. Prizreni ( 1900 )Prizreni ( 1935 )
 • 36. Një çeshme
 • 37. Një çeshme
 • 38. Prizreni dhe Pashtriku Banka e Prizrenit
 • 39. Një lagjeGërmadhat e Kryeengjujve
 • 40. Lagjia e Çoragës
 • 41. Shtëpi karakteristike prizrenase Shtëpi Prizrenase
 • 42. Cjapi, skulpturë antike Shadërvani
 • 43. Materiali i shfrytëzuar nga: www.besiana.info TabakhanjaTeqja e Marashit

×