Žiniatinklio turinio naudojimas

402 views
335 views

Published on

2013.06.17 MRU HMI seminare "Žiniatinklio tekstualumas" skaitytas pranešimas

Published in: Devices & Hardware
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
402
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
0
Actions
Shares
0
Downloads
1
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Žiniatinklio turinio naudojimas

  1. 1. Žiniatinklio turinio naudojimas Liutauras Ulevičius, 2013.06.17
  2. 2. Bandymai apibrėžti problemą • Ar turime ginčų? • ATGTĮ – ar senos taisyklės sėkmingai taikomos naujoje erdvėje? • Mokslo tyrimai? • Alternatyvos? Visgi: – mokslinis naujumas? – mokslo lygis?
  3. 3. ATGTĮ • 4 straipsnis. Autorių teisių objektai 2. Autorių teisių objektai: – knygos, brošiūros, straipsniai, dienoraščiai ir kiti literatūros kūriniai, išreikšti bet kokia forma, įskaitant elektroninę, taip pat kompiuterių programos; – kalbos, paskaitos, pamokslai ir kiti žodiniai kūriniai; – rašytiniai ir žodiniai mokslo kūriniai (mokslinės paskaitos, studijos, monografijos, išvados, mokslo projektai ir projektinė dokumentacija bei kiti mokslo kūriniai); – dramos, muzikiniai dramos, pantomimos, choreografijos ir kiti scenoje atlikti skirti kūriniai ir režisuoti spektakliai, taip pat scenarijai ir scenarijų planai; – muzikos kūriniai su tekstu arba be teksto; – audiovizualiniai kūriniai (kino filmai, televizijos filmai, televizijos laidos, videofilmai, diafilmai ir kiti kinematografinėmis priemonėmis išreikšti kūriniai), radijo laidos; – skulptūros, tapybos bei grafikos kūriniai, monumentalioji dekoratyvinė dailė, kiti dailės kūriniai, taip pat scenografijos kūriniai; – fotografijos kūriniai ir kiti fotografijai analogiškais būdais sukurti kūriniai; – architektūros kūriniai (pastatų ir kitų statinių projektai, brėžiniai, eskizai ir modeliai, taip pat pastatai ir kiti statiniai); – taikomosios dailės kūriniai; – iliustracijos, žemėlapiai, planai, sodų ir parkų projektai, eskizai ir trimačiai kūriniai, susiję su geografijos, topografijos ar tiksliųjų mokslų sritimis; – kiti kūriniai.
  4. 4. ATGTĮ • 5 straipsnis. Autorių teisės nesaugomi objektai Autorių teisių objektais nelaikomi: – idėjos, procedūros, procesai, sistemos, veiklos metodai, koncepcijos, principai, atradimai ar atskiri duomenys; – teisės aktai, oficialūs administracinio, teisinio ar norminio pobūdžio dokumentai (sprendimai, nuosprendžiai, nuostatai, normos, teritorijų planavimo ir kiti oficialūs dokumentai), taip pat jų oficialūs vertimai; – oficialūs valstybės simboliai ir ženklai (vėliavos, herbai, himnai, piniginiai ženklai ir kiti valstybės simboliai bei ženklai), kurių apsaugą reglamentuoja kiti teisės aktai; – oficialiai įregistruoti teisės aktų projektai; – įprastinio pobūdžio informaciniai pranešimai apie įvykius; – folkloro kūriniai.
  5. 5. Mokslo tyrimai - Aleknonis, G. Komunikaciniai teisės žinoti ir laisvės informuoti aspektai. Socialinių mokslų studijos. 2010, 2(6):7-21. - Špokienė, I. Informacijos apie vaistinius preparatus sklaida pacientams: teisinių apibrėžimų turinys, ribojimų teisėtumas ir atsakomybės už pažeidimus klausimas. Socialinių mokslų studijos. 2011, 3(1):271- 292. - Pasvenskienė, A. Azartinių lošimų reglamentavimo internete problema Lietuvoje ir Europos Sąjungoje. Socialinių mokslų studijos. 2010, 4(8):295-315. - Arasimavičius, M. Internetinių azartinių lošimų teisinio reguliavimo problemos. Socialinių mokslų studijos. 2009, 2(2):299-320.
  6. 6. Alternatyvos?
  7. 7. Bandymai apibrėžti problemą • tekstas keičiasi (keičiasi tikrovė) • teksto naudojimas keičiasi (keičiasi tikrovė) • teksto naudojimo reglamentavimas LR kol kas išlieka stabilus – prieštaravimai auga
  8. 8. Bandymai apibrėžti problemą • tekstas keičiasi (keičiasi tikrovė) • teksto naudojimas keičiasi (keičiasi tikrovė) • teksto naudojimo reglamentavimas LR kol kas išlieka stabilus – prieštaravimai auga

×