Jaunākās grāmatas SCV bibliotēkā         2013.g. aprīlī       Šis ir stāsts par Lelu, kura, apmeklējot   ...
Romāna centrā ir pusaudze Melinda, kura mācības vidusskolā ir          uzsākusi kā izstumtā – vecie draugi no viņ...
Keriju knābā klasesbiedri, tomēr viņa ir neparasti apdāvināta.           Meitene ar sava prāta palīdzību spēj p...
Šī skaistā grāmata patiesībā ir instrukcija. Jums tā bija         jāsaņem jau piedzimstot. Nesaņēmāt? Un tāpēc nep...
Grāmatā ir daudz interesantu novērojumu un faktu par dzīvnieku          uzvedību, viņu individuālajām dīvainībām ...
iedomājies lauku sētu ar paprāvu pulciņu mājdzīvnieku!         Zvaigznīte, Strauja, Sārtacis, Kāre, Reko, Poga un...
Darbojoties ar šo neparasto grāmatu, bērns uzzinās, cik matemātika var         būt aizraujoša un nepieciešama ikdi...
Romāns vēsta par Žemaitijas bajāru Norvaišu ģimenes gaitām 17.          gadsimta otrajā pusē. Stāstot par vienas ...
80.gadu Latvijas basketbola leģenda Valdis Valters grāmatu par savu          mūžu Dumpinieks ar ideāliem uzrakstī...
Kaut kas dzīvo dziļi mežā... tas nav redzēts Kalema saimniecībā            jau vairāk nekā simt gadu ...   ...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Apraksti 2013 4

225 views
168 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
225
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
3
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Apraksti 2013 4

 1. 1. Jaunākās grāmatas SCV bibliotēkā 2013.g. aprīlī Šis ir stāsts par Lelu, kura, apmeklējot diplomātu viesības, nokļūst neērtā situācijā. Viņa pieņem drosmīgu lēmumu iemācīties visas pasaules valodas un atklāj, ka valodu apguve var būt patiesi interesanta un iedvesmojoša nodarbe, kas pārvēršas aizraujošā piedzīvojumā.Šarlote Binghema (1942) ir viena no talantīgākajāmmūsdienu angļu rakstniecēm, daudzu romānu, lugu untelevīzijas filmu scenāriju autore. Binghemas unikālāsstāstnieces spējas apliecina viņas darbu pastāvīgāatrašanās literatūras bestselleru sarakstos.Lakstīgalas dziesma ir bezgala emocionāls romāns parjaunas meitenes mīlestību, par attiecībām, cīņu pretsabiedrības stereotipiem, un sevis apzināšanās sāpīgo ceļu.
 2. 2. Romāna centrā ir pusaudze Melinda, kura mācības vidusskolā ir uzsākusi kā izstumtā – vecie draugi no viņas ir novērsušies, skolasbiedri, kurus meitene pat nepazīst, no viņas izvairās. Visdrošāk, šķiet, ir būt vienai, pašas domās, un nerunāt, tomēr – arī tur nav pietiekami droši. Visa pamatā ir kaut kas, kas ar meiteni atgadījies vasaras beigās – Melinda ļoti vēlas to aizmirst un cenšas par to nedomāt. Kas ir šis notikums, kas tik ļoti mainījis Melindas dzīvi, un vai viņa spēs sevi pārvarēt un kādam to izstāstīt?Romāns "Simts gadi" ir rakstnieces atgriešanās pie savām saknēm, viņaraksta par savām priekštecēm, atklājot saikni ar savu agrīno romānu varoniDinu, kā arī personiskās dzīves traumas – aizliegtās ciešanas no tēvarokas. Romānu rakstniece veltījusi savai vecvecmāmiņai, vecmāmiņai unmātei, stāstot par notikumiem, ko citās dzimtās, iespējams, noklusētu, – unstāstot patiesīgi, ar skandināviski skarba humora un ironijas piesitienu. Jūlija mācās astotajā klasē. Viņai ir mīloša mamma, kurai var atklāt skolā piedzīvotās rūpes, omīte un opītis, kam Jūlija ir mazā žubīte. Taču Jūlija vēlas kļūt pašpārliecinātāka, spēt ne tikai iemūžināt savas domiņas uz papīra, bet arī izteikties dzīvē. Tāpat Jūlija ļoti vēlētos kaut ar acs kaktiņu palūkoties uz mammas jaunības dienu mīlestību, tēti, kuru viņa nekad vēl nav satikusi...
 3. 3. Keriju knābā klasesbiedri, tomēr viņa ir neparasti apdāvināta. Meitene ar sava prāta palīdzību spēj pārvietot priekšmetus. Durvis aizslēdzas. Krīt sveces. Tas ir viņas spēks un reizē arī vājums. Kādā labsirdības uzplūdā – tikpat spontānā kā apkārtējo dzēlīgās nievas – Kerijai tiek piedāvāta iespēja kļūt normālai...līdz negaidīta nežēlība viņas spējas pārvērš šausmu un iznīcības ierocī, kuru tik drīz nespēs aizmirst neviens.2012. gadu noslēdzot, apgādā Dienas grāmata klajā nācis GundegasRepšes romānu cikla Smagais metāls apvienotais sējums, kurā ietilpstAlvas kliedziens, Vara rati un Dzelzs apvārdošana.Lasot šos trīs darbus vienkop, lasītājam beidzot atklājas arī daudzišajā ciklā iekodēti noslēpumi. Piemēram — kāpēc personas noromāna romānā maina vārdu, nodarbošanos, sapņus, idejas,pārliecību, kas īsti ir "es", vai pastāv "dzīve" un — vai "ir" kaut konozīmē? Grāmatu Mārtiņš bija plānojis jau sen, arī manuskripts bija jau sagatavots, taču to izdot viņš nepaspēja. Ciešā sadarbībā ar Mārtiņa draugiem, krājums izveidots atbilstoši autora iecerei – līdzās dzejas rindām lasāma arī Mārtiņa un viņa draugu dienasgrāmata. Arī krājuma mākslinieci Zani Ernštreiti izvēlējies pats Mārtiņš.
 4. 4. Šī skaistā grāmata patiesībā ir instrukcija. Jums tā bija jāsaņem jau piedzimstot. Nesaņēmāt? Un tāpēc neprotat lietot brīnišķīgo dāvanu - dzīvi? Beidzot ir iespēja šo situāciju mainīt: lasiet un apgūstiet "Dzīves instrukciju". Vai arī pārliecinieties, ka visu darāt pareizi, un rodiet jaunas ierosmes vēl veiksmīgākai "dzīves lietošanai"Pērmērīgs skābums ir visu slimību dziļākā sakne. Līdzsvarojietsavu diētu, atjaunojiet veselību! Daudzi mikrobiologi un ķīmiķiuzskata: slimības iemiesojas tikai ķermenī ar skābu pH līmeni,kāds ir lielākajai daļai mūsdienu cilvēku. Vai ir cilvēka spēkosietekmēt savu pH līmeni? Jā, ir! Dzīve Inesi Ziņģīti nav žēlojusi, jo 20 gadu vecumā akrobātikas terniņa laikā gūtā trauma viņu paralizēja. Lai arī tas prasīja daudzus gadus, tomēr spītība un nevēlēšanās būt nevarīgai deva spēku un neatlaidību pašai izveseļoties. Ziņģīte ar prieku dalās zināšanās, kas ir pamats veselībai, pozitīvai enerģijai un skaistam augumam.
 5. 5. Grāmatā ir daudz interesantu novērojumu un faktu par dzīvnieku uzvedību, viņu individuālajām dīvainībām — par visu, ka dzīvi uz Zemes padara tik ļoti daudzveidīgu un interesantu! Un uz šī fona autors izvirza savas versijas par to, kas ir cilvēks, kāda ir viņa loma evolūcijas lokos un griežos."Par laimi, pārāk bieži mani skolā neapsmej, jo mums ir ļoti jaukaklase. Arī mūsu skolotāja ir labākā visā skolā. Viņu sauc LīnaPļauka, un viņa ir daudz laipnāka nekā otrās A klases skolotāja,kuras vārds smieklīgā kārtā ir Tīna Paija. Man gan šķiet, kadusmīgā un briesmīgā skolotāja Paija nekad dzīvē nav nopaijājusinevienu bērnu, savukārt Līna Pļauka nekad nevienu naviepļaukājusi, taču ar vārdiem jau nu reiz ir tā, ka uz tiem pārākpaļauties nedrīkst. Es taču arī patiesībā neesmu nekāds ķertais." Šīs grāmatas galvenais varonis ir Pigla. Te iepazīsietie arī ar citiem lauku sētas iemītniekiem - krupi Kraupi, kazu Kāri, ganu suni Reko, trusi Sārtaci, saimnieces mīluli kaķi Pogu un daudziem citiem. Atjautīgas situācijas, smieklīgas epizodes un vesels gads lauku sētā ļaus mazajiem lasītājiem no sirds izsmieties un ieraudzīt pasauli citādu!
 6. 6. iedomājies lauku sētu ar paprāvu pulciņu mājdzīvnieku! Zvaigznīte, Strauja, Sārtacis, Kāre, Reko, Poga un, protams, izcilā personība Pigla ne tikai laiski pavada garās dienas, bet aktīvi rosās pa sētu, māju, pļāpā, draiskojas un meklē piedzīvojumus!Šī grāmata saistošā veidā iepazīstina bērnus ar dažādām profesijām.Darinot rokdarbus un spēlējot ārstus, pārdevējus, pilotus, biologus unvēl desmitiem citu lomu, bērni ne tikai gūs pirmo ieskatu par amatudaudzveidību, bet, iespējams, atklās arī savu sapņu nodarbošanos.Grāmatas teksts papildināts ar krāsainiem attēliem. Tie palīdzēssaprast, kā veikt uzdevumus un spēlēt lomu rotaļas. Mārlins ir atraitnis un viens audzina dēlu Nemo. Baidoties pazaudēt vienīgo atvasi, viņš no draiskā mazuļa nenolaiž ne acu. Kad Nemo sāk iet skolā, viņš savas ziņkārības dēļ aizmaldās no klasesbiedriem un iekuļas nepatikšanās. Izmisušais tēvs meklē dēlēnu pa visu okeānu. Nemo pa to laiku kopā ar saviem jaunajiem draugiem, zobārsta akvārija iemītniekiem, kaldina bēgšanas plānu. Vai tēvam un dēlam būs lemts satikties okeāna plašumos? Tulkojusi Diāna Alksne.
 7. 7. Darbojoties ar šo neparasto grāmatu, bērns uzzinās, cik matemātika var būt aizraujoša un nepieciešama ikdienā visdažādākajās dzīves situācijās. Bērns iepazīs skaitļus, varēs pētīt figūras, iemācīties skaitļu trikus, iziet matemātisko labirintu, spēlēt spēles un veikt citus interesantus uzdevumus. Veiksmīgu darbošanos!Grāmatā aprakstītās rotas var izmantot ne tikai kā piespraudes vaimagnētiņus, bet arī kā jautras rotaļlietas. Jaunākie bērni, spēlējoties ar filcazvēriņiem, var izbaudīt krāsu bagātību un faktūras dažādību, savukārtlielākie bērni – mācīties krāsu nosaukumus un izdomāt aizraujošusstāstiņus par dzīvniekiem. Sākumskolas vecuma bērni, iespējams, jau pašivar ķerties pie darba: uzzīmēt sev tīkamu piegrieztni un soli pa solim,sekojot instrukcijām, uzšūt filca rotu, ko piestiprināt pie apģērba vai skolassomas. Šī grāmata ir vispusīgs ceļvedis papīra rokdarbu pasaulē – gan unikāla pašdarināta papīra liešanā, gan smalku origami modeļu locīšanā, gan grafisku papīra izgriezumu darināšanā. Grāmatā sniegts visaptverošs daudzveidīgu paņēmienu apkopojums. Tajā ietverti dažādu mākslinieku darbu paraugi no visas pasaules, kā arī sniegtas norādes gan aprakstu, gan attēlu veidā.
 8. 8. Romāns vēsta par Žemaitijas bajāru Norvaišu ģimenes gaitām 17. gadsimta otrajā pusē. Stāstot par vienas dzimtas ļaužu pieredzēto, autore atklāj ne tikai Lietuvas Dižkunigaitijas sadzīvi un politikas samezglojumus, bet zīmē arī daudz plašāku ainu, kurā redzams baroka laikmeta cilvēks un tā sarežģītās attiecības ar sevi pašu, pasauli, dzīvi un nāvi.Romāna darbība notiek no 1707. līdz 1710. gadam. Karš, mēris, bads,nesamērīga greznība un nāvīgs izsalkums, zviedru un krievu karavīri,jūdu ārsti, holandiešu kāršu spēlmaņi, turku konkubīnes, franču dāmas,spītīgi žemaiši un ironiski viļņieši, bezvārda mūks, kurš apglabājis vairāknekā divdesmit tūkstošus mēra upuru, un, protams, vēl viena bajāruNorvaišu dzimtas paaudze. "Draudzības grāmata" ir pirmā grāmata, kas tik detalizēti pievēršas draudzības samezglojumiem un sniedz atbildi uz jautājumu, ko darīt, ja draugi jūs nodod, pamet un ievaino. Autore uzsver draudzības pieaugošo nozīmi mūsdienās, kad tradicionālas ģimenes modelis ir kļuvis nestabils, kā arī daudzkārt palielinājusies dažādos sociālajos tīklos atrasto draugu loma cilvēku dzīvē.
 9. 9. 80.gadu Latvijas basketbola leģenda Valdis Valters grāmatu par savu mūžu Dumpinieks ar ideāliem uzrakstījis, lai vecāki zinātu, kā bērnu izveidot par sporta zvaigzni un ko tas maksā."Autora pirmā grāmata veido tiltu no savas paaudzes dzejniekiemnosacīti kopīgās stilistikas uz individuālo, nesajaucamo balsi. TomaTreiberga dzejas intonācija, kā liecina „Gaismas apstākļi”, ir šķietamimierīga, vērojoša, silta, taču pateiktajā dzīvo spriegums, kurālasītājam atpazīstamās un neuzminamās pasaules daļas savienotastā, lai uzturētu nemieru." raksta grāmatas redaktore Ingmāra Balode.Māra Garjāņa vāka dizains. 5:00″ ir Arvja Vigula otrais dzejoļa krājums. Tā manuskripts apbalvots ar Annas Dagdas prēmiju, grāmata sarakstīta un izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.
 10. 10. Kaut kas dzīvo dziļi mežā... tas nav redzēts Kalema saimniecībā jau vairāk nekā simt gadu ... Kalems un Aiona apsola viens otram atklājumu glabāt noslēpumā, bet vai viņi to spēs pasargāt no citiem? Grāmata, kura aizrauj, kura liek domāt pr to, kas ir patiesa draudzība, kas ir uzticība un kas ir tuva cilvēka neizsīkstošs atbalsts.Priecīga ziņa visiem Paulu Koelju daiļrades cienītājiem – “JāņaRozes apgāds” laidis klajā pasaulslavenā autora jaunākais –divdesmit otrais – romāns “Akras manuskripts”.Romāna darbība noris Jeruzalemē 1099. gadā 14. jūlijā,krustnešu iebrukuma priekšvakarā. Kristieši, musulmaņi un jūdi,baiļu un izmisuma pārņemti, pulcējas pilsētas laukumā, kur viņusuzrunā grieķu gudrais. Tiesa, gaidītās lekcijas vietā ļaudis izdzirdpavisam negaidītas atziņas un domas, kas liek pārdomāt savudzīvi un vērtības. “Akras manuskripts” aicina cilvēkus reflektēt parmīlestību, ticību, seksu, draudzību, skaistumu, drosmi, uzticībuun panākumiem.

×