Jaunākās grāmatas SCV bibliotēkā    2013.g. februārī  Ar šo grāmatu populārā vācu rakstniece  lasītāju ieved citā – ...
Latvijas Drosības biznesa asociācijas prezidents Jānis Zeps, katra          drošības labad, sirsnīgi iesaka izla...
Jūs droši vien labi pazīstat sestklasnieku Gregu, kurš raksta un            zīmē savas dienasgrāmatas. (Latvieš...
Tagad bērnu grāmatu klāstam pievienojusies jauna grāmata        — gaišs, sirsnīgs un aizraujošs stāsts “Ziloņu dār...
Grāmata sniedz daudz interesantu ideju, kā no               dabiskas izcelsmes produktiem radīt pašiem savus...
Šis neparasto uzdevumu krājums paredzēts jaunākā skolas         vecuma bērnu vecākiem un skolotājiem, lai attīstīt...
“Vinnija un pusnakts pūķis” ir Valērijas Tomasas un mākslinieka Korkija          Pola kopīgi veidotā otrā grāmat...
"Negribu klasisku biogrāiju, kurā līdz sīkumam izpētīta mana radošā        darbība. Mans devums mūzikā ir dziesmas,...
Grāmatā ir idejas pirmajai mācību stundai, kontroldarbu paraugi            un to vērtēšanas kritēriji. Darbam a...
Cilvēki un gari. Planēta Zeme un Cita pasaule. Matērija un apziņa. Miesa         un dvēsele. Par pirmajiem mēs šo ...
Mārīte ir maza meitene. Viņai uzticēts svarīgs pienākums – pieskatīt           ganāmpulku. Bet agrā rītā miegs i...
Šajā milzīgajā grāmatā ikviens lasītājs varēs iepazīties ar milžiem no visas         pasaules un arī ar tiem attap...
Seko ikvienam praktiskam cilvēkam saprotams nepieciešamo darbu        apraksts, pēc kura katrs varēs mierīgi to pār...
Praktiski darbojoties, bērns apgūs skaitļus, uzzinās, ka skaitļus           pieraksta ar cipariem, mācīsies sas...
Darbojoties ar burtnīcu „Koki”, bērni iepazīst dažādus kokus un uzzina,           kā tos atšķirt. Bērniem ir ies...
Marijai pēc nesekmīgi nokārtota eksāmena angļu valodā draud           palikšana uz otru gadu, vienīgā alternatīv...
Pasaulslavenās triloģijas otrā grāmata. Nikolass un Perenele            Fleimeli ir burvji, kas cīnās ar ļauno ...
Grāmatā dokumentēti Latvijas lauki divu gadu simteņu un vienlaikus          divu gadu tūkstošu mijā, atjaunotās L...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Apraksti 2013 2

2,312 views
2,109 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
2,312
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1,567
Actions
Shares
0
Downloads
1
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Apraksti 2013 2

 1. 1. Jaunākās grāmatas SCV bibliotēkā 2013.g. februārī Ar šo grāmatu populārā vācu rakstniece lasītāju ieved citā – vienlaikus fantastiskā un postmodernā pasaulē, kurā valda brāļu Grimmu baisāko pasaku tēli un noteikumi. Episki vērienīgā apokalipses romāna „Pāreja” (The Passage) darbība aizsākas gandrīz mūsdienās – ļoti tuvā nākotnē. Lasītājs iepazīst neparastu meitenīti Eimiju, kuru atstājusi māte un kurai piemīt savādas spējas, un arī klasiskos varoņus un „nevaroņus” – FIB aģentus, zinātniekus, kas veic slepenus eksperimentus ar nezināmu, Bolīvijas džungļos atrastu vīrusu, un uz nāvi notiesātus noziedzniekus, kas, pašiem to neapjaušot, kļūst par bīstama medicīniska eksperimenta objektiem.
 2. 2. Latvijas Drosības biznesa asociācijas prezidents Jānis Zeps, katra drošības labad, sirsnīgi iesaka izlasīt “Mauzera pavēlniekus”. Mūsdienās, kad ikvienam ir vienkāršāk par vienkāršu iekļūt nozieguma statistikā ka nozieguma upurim, šī grāmata uzmanīgam lasītājam sniegs ne vien daudz jautrības, bet arī daudz bezmaksas juridiskus padomus – kā izvairīties no slīpētiem krāpniekiem, kā paša muļķības pēc nemonākt policijas nagos, bet galvenais kā saglābt savu naudu! Ilustrāciju autors Andris Dauksts.Greznas, rakstainas adītas zeķes ar spigtu rakstu un estētiskuma izjūtu.Grāmatā aprakstītas latviešu rakstaino zeķu izmantošanas tradīcijas, tearī atrodama noderīga informācija par raksturīgākajiem zeķu rakstiem,kā arī to izplatību un kompozīcijas īpatnībām dažādos Latvijas novados. Rūtas Mežavilkas romāna “Dzimuši Latvijai” galvenā varone Anna, mūsdienīga un dzīvē it kā veiksmīga sieviete, nejaušu apstākļu sakritības dēļ nonāk tādā kā “laika bedrē”, un viņas atmiņā atdzīvojas tīņa gadu pieredzējumi astoņdesmito gadu nogalē: neviens vēl nezina, ka sociālisms jau pagalam, jo tā idejas vismaz lozungos un deklarācijās joprojām dzīvas, arī reālisms kā jau sociālismā — ar visām smakām, pelēcību un klapēm uz acīm…
 3. 3. Jūs droši vien labi pazīstat sestklasnieku Gregu, kurš raksta un zīmē savas dienasgrāmatas. (Latviešu jaunajiem lasītājiem jau pieejamas sešas Džefa Kinnija “Grega dienasgrāmatas” un vēl “Grega darbu grāmata”). Nu arī meitenes sagaidījušas savu “Grega” grāmatu – tā ir Reičelas Renē Raselas “Nikijas dienasgrāmata”!Stipra sieviete daudzējādā ziņā līdzinās veselīgai vilcenei: viņai piemītnekļūdīgs instinkts, mūžīga gudrība un apbrīnojama drosme –īpašības, ko dāvājusi Pirmatnējā Sieviete. Diemžēl aplamas kultūrasnormas un vērtību sistēmas šo pirmatnējo spēku ir apspiedušas unnicinājušas tik ilgi, ka mūsdienu modernā sieviete biežāk jūtaspazudusi, apdraudēta un vāja, nevis iekšējas pārliecības un drosmesiedvesmota. Kā atjaunot saikni ar dabisko būtību? Bērns - tas ir brīnums, kas dzīvo mums līdzās. Mēs cenšamies viņu pasargāt un palīdzam viņam attīstīties. Mēs turpinām uzdot sev jautājumus: "Kā saprasties, audzināt, ievirzīt, sodīt, labot?" Lai rastu saprātīgas atbildes, mums vajadzīgas zināšanas par šā "brīnuma" dabu un īpašībām.
 4. 4. Tagad bērnu grāmatu klāstam pievienojusies jauna grāmata — gaišs, sirsnīgs un aizraujošs stāsts “Ziloņu dārzs” ar izteiksmīgām autores ilustrācijām — un ļoti īpaša, uzreiz iemīļojama tās varone — maza meitene, vārdā Ulle. Stāstā netrūkst fantāzijas un piedzīvojumu, tomēr pirmām kārtām tas ir gluži ticams vēstījums — patiesībā, nopietns — par šodienu, par mums, mūsu bērniem.Kas notiek Purpura karaļa galmā? Tur dejo Uguns ragana un klīstĀksts, prasmēs sacenšas nimfu meitas un cilvēku meitenebezcerīgi iemīlas ledus vīrietī, tur pagultē mitinās mājas gariņšzeķēdājs un vecu dzērāju moka balto velniņu pūļi, tur akmenscellē mirst no tālas planētas ieradusies ragana, bet jūras krastāsēd Vecītis un izzvejo zelta zivtiņu ar ļauniem nolūkiem... Jūs atnācāt uz šo planētu ar savu unikālo kodu, tad esiet tik atbildīgi, mīliet un izpaudiet to! Jūsu doma par to, kāds ir jūsu domu spēks, arī ir doma. Cilvēka paša doma par to, ka viņa domām īsti nav spēka, tiešā veidā ietekmē to, kāds viņa domām patiesībā būs spēks. Līdzko tu maini sevi, tu esi iespaidojis pasauli vairāk nekā jebkad. Ja mēģināsi mainīt pasauli, dabūsi sitienu kā no bumeranga.
 5. 5. Grāmata sniedz daudz interesantu ideju, kā no dabiskas izcelsmes produktiem radīt pašiem savus tīrīšanas līdzekļus, kuri gan palīdzēs uzkopt māju un cīnīties ar mikrobiem un kaitēkļiem, gan arī brīnišķīgi smaržos un uzlabos garastāvokli. Grāmata domāta plašam lasītāju lokam. Jura Karčevska vāka dizains.Pārsteigumi taviem mīļajiem. Šajā grāmatā princeses teviemācīs darināt brīnišķīgas dāvanas draugiem, radiem un patmīļdzīvniekiem! Deviņi stāsti par pusaugu meitenes Mētras mazo ikdienas katastrofu pārpilno dzīvi un sevis iepazīšanu. Mētra dzīvo reālā pasaulē, reālā vidē. Šī nav izdomātu problēmu un rozā princešu grāmata, bet stāsts par dzīvi Latvijas laukos. Mētras dzīvē liela nozīme ir attiecībām ar māti, kuras jāveido situācijā, kad zaudēts tēvs, draudzībai un nepieciešamībai pašapliecināties pusaudžu vidē, savas seksualitātes iepazīšanai un pirmo jūtu vētrām, pusaudziskajam negatīvismam.
 6. 6. Šis neparasto uzdevumu krājums paredzēts jaunākā skolas vecuma bērnu vecākiem un skolotājiem, lai attīstītu bērnu loģisko domāšanu un spriešanas spējas. Taču visus uzdevumus bērns veiksmīgi var risināt arī patstāvīgi. Daudzveidīgie uzdevumi rosinās bērnu radoši domāt, katrai problēmai meklēt risinājuma variantus un tos pārbaudīt.Brīnišķīga grāmata pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem, kasrosina bērnus zīmēt, gleznot, darboties ar spiedogiem un plastilīnu,veidot kolāžas un darināt papjēmašē darbiņus. Mazos māksliniekusiedvesmos lieliskas ilustrācijas, kurās soli pa solim parādīta darbatapšanas gaita, kā arī detalizēti darba gaitas apraksti. Pasaka "Par skudru, kas gribēja būt viena" ir literāra pasaka. Šī grāmatiņa paredzēta 4-6 gadus veciem bērniem, kuri apguvuši lielos iespiedburtus. Lai lasīt būtu vieglāk, pasaka ir uzrakstītas pa zilbēm.
 7. 7. “Vinnija un pusnakts pūķis” ir Valērijas Tomasas un mākslinieka Korkija Pola kopīgi veidotā otrā grāmatiņa jaunākā vecuma lasītājiem. Tā stāsta par raganas Vinnijas interesantajiem piedzīvojumiem. Ragana Vinnija naktī saldi guļ, kad viņas kaķis Vilbūrs pie ārdurvīm sadzird kādu troksni. Tur ir pūķu mazulis, un no nāsīm tam veļas dūmu mutuļi. Kā lai Vinnija paglābj māju no aizdegšanās un kā lai sameklē mazā pūķulēna mammu? Nu, protams, kā vienmēr – ar burvestības palīdzību!Vai zini, ka dabu var iepazīt tepat aiz istabas sienām? Atliek tikai palūkoties pa logu,iziet dārzā vai pastaigāties pa pilsētas parkiem vai noiet līdz tuvējai upītei, un tuieraudzīsi līdz šim nepamanīto: to, ka koki bieži vien apauguši sūnām ziemeļrietumupusē, jo no turienes visbiežāk pie mums nāk lietus… Izdevumā iekļauta plaša krāsaino rakstu kolekcija, sākot ar nelielām divkrāsu josliņām, līdz ļoti bagātīgiem rakstu salikumiem. 200 rakstu paraugi iedvesmos gan pieredzējušus adītājus, gan iesācējus.
 8. 8. "Negribu klasisku biogrāiju, kurā līdz sīkumam izpētīta mana radošā darbība. Mans devums mūzikā ir dziesmas, un katram tās nozīmē kaut ko savu. Man daudz vērtīgāk šķiet dalīties savā sajūtu pasaulē, pastāstīt par bailēm, kas mani vajā visu mūžu, par mīlestību, bez kuras nevaru dzīvot, un par to, ko man devis un ko laupījis dziedātājas mūžs.Māra Lasmaņa dziesmu grāmatā „Budēļu Ziemassvētki” iekļautas12 oriģināldziesmas ar latviešu tautasdziesmu vārdiem. Saistoši un viegli saprotami grāmata sniedz dažādu noderīgu un aizraujošu informāciju par dzīvniekiem un augiem, par zemi un kosmosu, par zinātni un tehniku, par zemēm un tautām, par domātājiem un dēkaiņiem, par vēsturi un dzīvi sendienās, par mākslu, mūziku, kino un daudz ko citu.
 9. 9. Grāmatā ir idejas pirmajai mācību stundai, kontroldarbu paraugi un to vērtēšanas kritēriji. Darbam ar talantīgākiem bērniem noderēs olimpiāžu uzdevumu apkopojumi latviešu valodā un matemātikā.Parasti princeses pasakās ir daiļas, maigas, apprec ķēniņdēlus undzīvo laimīgi līdz mūža galam. To zina arī princese Merida. Bet ja nuviņa negrib precēties, lai nostiprinātu karaļvalsts varu? Ja nuprecinieki, jaunas kleitas un uzvedības likumi viņai ir vienaldzīgi unmeitene ilgojas jāt pa mežu sava uzticamā zirga mugurā, šaut ar lokuun ne par ko nebēdāt? Lai tev daudz priecīgu brīžu, krāsojot ainas nojaunās animācijas filmas "Drošsirde"! Sirsnīgais un arī humora pilnais romāns “Suņa dzīves jēga” nav tikai kārtējais emocionālais stāsts par suņa dažādiem likteņiem. Tas lieliski raksturo cilvēku savstarpējās attiecības no suņa skatpunkta un apliecina nesaraujamās saites, kas vieno cilvēku un viņa labāko draugu. Aizkustinošais stāstījums pārliecina – mīlestība nekad nebeidzas, uzticamie draugi vienmēr ir kopā ar mums un katrai dzīvai būtnei uz zemes ir savs iemesls te būt.
 10. 10. Cilvēki un gari. Planēta Zeme un Cita pasaule. Matērija un apziņa. Miesa un dvēsele. Par pirmajiem mēs šo to zinām, toties par tiem otrajiem – pavisam maz. Un, kā apgalvo džins Bartimajs, 2000 gadu laikā tikai viens cilvēks – Aleksandrijas Ptolemajs – ir spējis iziet cauri vārtiem, kas šķir Zemi no Citas pasaules, un paviesoties tur, kur mīt gari, dvēseles un sazin kas vēl…Pirmā grāmata. Dokumentāls stāsts. Tā ir mana pieredze. Četri gadināves. Izdzīvo viens no desmit. Man palaimējās. Es gribu dot liecību,kā, būdams dzīvs, jau esi miris.Šo grāmatu iesāku rakstīt, rēķinoties ar nāvi kā realitāti. Negribupazaudēt sevi vēl kādreiz. Negribu kādu dienu būt saprogrammēta. ‍Anselma Grīna grāmatās slēpjas noslēpums, kas piemīt arī visam ģeniālajam, un tā vārds ir vienkāršība. ‍Populāra psiholoģija, vienkārša valoda, dziļa, cilvēkam tuvu tēmu analīze, pozitīvs skatījums, viegli saprotams teksts – tas veicina grāmatu popularitāti. ‍Šķiet, ka autors uzrunā tieši tevi, ikkatru no mums. Grāmata piešķir tavam dar-bam dzīves jēgu; ‍to lasot, tu iegūsti draugus, sāc uzticēties mīlestībai, atver durvis, lai dzīvotu nevis eksistētu.
 11. 11. Mārīte ir maza meitene. Viņai uzticēts svarīgs pienākums – pieskatīt ganāmpulku. Bet agrā rītā miegs ir tik salds! Kamēr ganu meitene guļ, ganāmpulks dodas pasaulē. Mārītei pazudušie jāpanāk. Ganāmpulka meklējumos meitene sastop daudz dzīvu radību gan mežā, gan pļavā, iemācās rūpēties par mazākajiem un piedzīvo īstus brīnumus.Cilvēka ekoloģijas diēta ir jauna pieeja ikdienas uztura paradumiem. Tāne vien vēlreiz apliecina, ka tu patiešām esi tas, ko ēd, bet arī sniedzdziļāku izpratni par organisma svarīgākajiem procesiem un ēdienaietekmi uz veselību. Grāmatas autore soli pa solim palīdz izveidotēdienkarti, kas kļūst par pamatu dažādu infekciju, iekaisumu, akūtu unhronisku slimību izārstēšanai. Iedvesmojoša grāmata jaunajiem māksliniekiem. Te ir viss, kas nepieciešams radošam garam, - krāsojami attēli, asprātīgi zīmējumi, vērtīgi padomi, spēles un uzdevumi, kā arī interesanti fakti par dižiem māksliniekiem un slaveniem mākslas darbiem. Noderīgi palīgmateriāli - stilīgas uzlīmes, parocīgi trafareti, koši dizaina papīri un radošo darbu sagataves. Uzmanību, šī grāmata var izraisīt jaunrades eksploziju.
 12. 12. Šajā milzīgajā grāmatā ikviens lasītājs varēs iepazīties ar milžiem no visas pasaules un arī ar tiem attapīgajiem varoņiem, kas ar savu gudrību un drosmi prot pārspēt milžus. Lasot pasakas, varēs iztēlē rāpties pa garo pupu kopā ar Džeku, kopā ar Sindbadu kuģot pa septiņām jūrām, iepazīties ar ziņkārīgo milžu meitu un uzzināt vēl daudz brīnumainu lietu.Kad ģimenē ienāk divi mazi kaķēni, kucēns Mārlijs parjauniegūtajiem draugiem ir tik sajūsmināts, ka seko tiem katrāsolī. Taču lielajam un neveiklajam kucēnam nepavisam nav viegladzīve kopā ar diviem gracioziem un rotaļīgiem kaķēniem. Vai tasir taisnīgi, ka suņuks tiek rāts par to pašu, par ko kaķēni tiekapbrīnoti? Šī grāmata bērnam atklās mācīšanās prieku. Daudzveidīgie uzdevumi mudinās bērnu rakstīt burtus un ciparus, iepazīt un zīmēt figūras, eksperimentēt ar krāsām, darināt skaņu rīkus un spert pirmos soļus zinātnē. Katrā nodaļā kopā ar bērnu darbosies kāds neparasts tēls. Piemēram, gudrā gotiņa Grieta mācīs rakstīt burtus.
 13. 13. Seko ikvienam praktiskam cilvēkam saprotams nepieciešamo darbu apraksts, pēc kura katrs varēs mierīgi to pārdomāt, pievienot savas idejas, izspriest, ko tūlīt var paveikt, ko pameklēt veikalā, kur vajadzēs kāda palīdzību. Tā, sākot ar mazām pārmaiņām, mājoklis pārvērtīsies visai radikāli.Izlasi stāstu, tad pagriez grāmatu otrādi un izpildistraujus uzdevumus! Pirms došanās ielās jāapgūst ceļa zīmes un jāzina, kā katram satiksmes dalībniekam jāuzvedas. "Brīnumainais luksofors" sniedz iespēju bērnam kopā ar vecākiem veikt piecus dažādus maršrutus, iejūtoties ugunsdzēsēju mašīnas, ceļu policijas auto, ātrās palīdzības mikroautobusa, kravas automobiļa vai taksometra vadītāja lomā. Topošais šoferis braucot ne tikai apgūs ceļa zīmes, bet arī sastaps satiksmes regulētājus, citus transportlīdzekļus un pārgalvīgus gājējus vai riteņbraucējus
 14. 14. Praktiski darbojoties, bērns apgūs skaitļus, uzzinās, ka skaitļus pieraksta ar cipariem, mācīsies saskaitīt un atņemt, kā arī iepazīs ģeometriskās figūras. Bērnam noteikti patiks glītās ilustrācijas un vienkāršie uzdevumi, kā arī darbošanās kopā ar pelēnu Peksi.Kopā ar pelēnu Peksi viesojoties lauku saimniecībā, bērns viegli unātri iemācīsies mājdzīvnieku nosaukumus, kā arī uzzinās, kurmitinās dažādi lauku sētas iemītnieki un kas ir viņu barība. Un vēl! Arpavisam vienkāršiem paņēmieniem pelēns Peksis iemācīs, kā zīmētdažādus mājdzīvniekus. Burtnīca „Pļavā” aizved ceļojumā pa pļavu vai mežmalu un palīdz ieraudzīt tos mazos dzīvniekus, kas mīt zālē. Bērniem ir iespēja pārbaudīt savus spēkus, veicot visdažādākos uzdevumus: minot mīklas, meklējot pareizos vārdus vai burtus, zīmējot, līmējot, vērojot. Uzdevumi attīsta gan bērnu sajūtas (jāskatās, jāklausās, jāsaož), gan dažādas prasmes (jāzīmē, jāatceras, jāatrod). Burtnīcā ir arī uzlīmes un plakāts, kurā tās jāielīmē. Plakātu var izņemt no burtnīcas un piestiprināt pie sienas.
 15. 15. Darbojoties ar burtnīcu „Koki”, bērni iepazīst dažādus kokus un uzzina, kā tos atšķirt. Bērniem ir iespēja pārbaudīt savus spēkus, veicot visdažādākos uzdevumus: minot mīklas, meklējot pareizos vārdus vai burtus, zīmējot, līmējot, vērojot. Uzdevumi attīsta gan viņu sajūtas (jāskatās, jāklausās, jāsaož), gan dažādas prasmes (jāzīmē, jāatceras, jāatrod). Burtnīcā ir arī uzlīmes un plakāts, kurā tās jāielīmē. Plakātu var izņemt no burtnīcas un piestiprināt pie sienas.Burtnīcā „Putni” bērni uzzinās daudz interesanta par putniem, mācīsiestos atšķirt un pazīt. Bērniem ir iespēja pārbaudīt savus spēkus, veicotvisdažādākos uzdevumus: minot mīklas, meklējot pareizos vārdus vaiburtus, zīmējot, līmējot, vērojot. Uzdevumi attīsta gan bērnu sajūtas(jāskatās, jāklausās, jāsaož), gan dažādas prasmes (jāzīmē, jāatceras,jāatrod). Burtnīcā ir arī uzlīmes un plakāts, kurā tās jāielīmē. Plakātu varizņemt no burtnīcas un piestiprināt pie sienas. Drosmīgās un neparastās meitenes Merles piedzīvojumi sākās Kaja Meijera pirmajās divās grāmatās “Lagūnas valdniece” un “Akmens gaisma” un turpinās arī trešajā grāmatā. Šoreiz kopā ar Lagūnas valdnieci, kamēr Venēcija cieš no mūmiju kareivju uzbrukumiem, viņa dodas ceļojumā uz Sfinksu zemi. Taču Ēģiptes tuksnesi klāj bieza sniega sega. Te, sfinksu burvju spoguļu cietoksnī, satiekas raganas un Hora priesteri, seni dievi un jauni titāni, lai sāktu izšķirošo kauju.
 16. 16. Marijai pēc nesekmīgi nokārtota eksāmena angļu valodā draud palikšana uz otru gadu, vienīgā alternatīva ir pēceksāmens. Bet kurš gan vēlas visas brīvdienas pavadīt pie mācību grāmatām? Tiek rasts risinājums – valodas apguves kurss Anglijā. Un līdz ar to sākas satraucošākās brīvdienas, kādas vien Marija varējusi iedomāties...Harija Potera sērijas pēdējā grāmatā “Nāves dāvesti” izrādās, kaprofesors Dumidors savā testamentā novēlējis Hermionei DžīnaiGrendžerei grāmatu “Dziesminieka Ķestera pasakas”. Nelielugrāmatiņu rūnu rakstā. Top darīts zināms, ka šīs pasakas, tostarp“Laipnās Laimas strūklaka” un “Burvis un lēkājošais pods”, paralēlajāburvju pasaulē ir tikpat nozīmīgas kā šāspasaules bērniem“Pelnrušķīte” vai “Apburtā princese”. Grāmatiņā ir apkopotas sešas latviešu tautas pasakas ― Septiņi kraukļi ― kurā stāstīts par brāļu un māsas mīlestību, Zalša līgava ― par to kā jauna meita apsolījusi kļūt par līgavu zalktim u.c.
 17. 17. Pasaulslavenās triloģijas otrā grāmata. Nikolass un Perenele Fleimeli ir burvji, kas cīnās ar ļauno doktoru Džonu Dī. Šajā cīņā iesaistās arī dvīņi — Sofija un Džošs — un negaidīti atklāj, ka viņi ir īpaši…ā saviem spēkiem cīnīties pret dārza kaitēkļiem Ūdensžurka, kurmis,gliemezis — kurš gan no mums nav savu reizi piktojies parnelūgtajiem ciemiņiem dārzā? Šajā grāmatā jūs iepazīsieties ar 13biežāk sastopamajiem kaitniekiem dārzā un uzzināsiet, kā tos atpazītun ko pret tiem uzsākt. Turklāt jūs vēl saņemsiet nepieciešamopapildu informāciju. Tādējādi nākamajā “apciemojuma reizē” jūspratīsiet rīkosieties mērķtiecīgi, lai pasargātu sava dārza kultūraugusun krāšņumaugus no lielākiem postījumiem. Latviešu tautasdziesmu krājums tautā iemīļotā komponista Raimonda Paula sastādījumā – šoreiz mazāk nopietnā un vairāk nenopietnā. Krājuma nodaļās apkopotas tautasdziesmas, ko latvietim zināt ziemas un vasaras saulgriežos, dziesmas dziedot un godos ejot. Īpaša nodaļa atvēlēta nerātnajām tautasdziesmām.
 18. 18. Grāmatā dokumentēti Latvijas lauki divu gadu simteņu un vienlaikus divu gadu tūkstošu mijā, atjaunotās Latvijas pirmajos piecpadsmit gados, kad sabruka sociālistiskās lielsaimniecības un kad hektārus atguvušie zemnieki centās uztaustīt saimniekošanas modeļus. Daudzi neizturēja: par viņu neveiksmēm tagad stāsta alkšņi un latvāņi.Grāmatas pamatsaturu veido autora pārdomas par mācību teorijaskategorijām un problēmām sistēmiskā izklāstījumā.Pamatvilcienos grāmatas saturs tieši vai netieši ir saistīts ar augstskolasstudiju īpatnībām. Dažas nodaļas aptver plašāku jautājumu loku -mācību psiholoģijas, runas mākslas un domāšanas kultūras problēmas. “Spēlējiet spēlmanīši” ir grāmata, kas palīdzēs ievadīt bērnus skaņu pasaulē – iepazīt mūzikas instrumentus, saklausīt to skanējumu un spēlēt orķestrī. Grāmatā sniegti padomi, kā pašam izgatavot neparastus skaņu rīkus. Pielikumā ir autores skaņu pasakas, dažādas dziesmas un skaņdarbi, kas pedagogam atvieglos darbu, organizējot bērnu orķestri mūzikas nodarbībās.

×