Your SlideShare is downloading. ×
 • Like
ВЕБ-ТЕХНОЛОГІЇ В БІБЛІОТЕКАХ: НОВІ МОЖЛИВОСТІ РОЗВИТКУ У СУЧАСНОМУ ІНТЕРНЕТ-СЕРЕДОВИЩІ
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×

Thanks for flagging this SlideShare!

Oops! An error has occurred.

×

Now you can save presentations on your phone or tablet

Available for both IPhone and Android

Text the download link to your phone

Standard text messaging rates apply

ВЕБ-ТЕХНОЛОГІЇ В БІБЛІОТЕКАХ: НОВІ МОЖЛИВОСТІ РОЗВИТКУ У СУЧАСНОМУ ІНТЕРНЕТ-СЕРЕДОВИЩІ

 • 200 views
Published

 

Published in Education
 • Full Name Full Name Comment goes here.
  Are you sure you want to
  Your message goes here
  Be the first to comment
  Be the first to like this
No Downloads

Views

Total Views
200
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
6

Actions

Shares
Downloads
1
Comments
0
Likes
0

Embeds 0

No embeds

Report content

Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
  No notes for slide

Transcript

 • 1. Мартинюк Олексій Данилович
 • 2. Відомо, що сьогодні значна частина споживачів інформації обирають посередником між ними та інформацією не бібліотеки, а високофункціональні інтернет-системи. У зв’язку з цим, сучасна бібліотека як джерело інформацій перебуває в умовах жорсткої конкуренції.
 • 3. Тому, щоб залишатись конкурентоспроможними, вітчизняним бібліотекам потрібно виявляти активність та використовувати якісно нові засоби впливу на зовнішнє середовище. На тлі глибокої інтегрованості українського суспільства в міжнародні соціальні медіа такими засобами виступають різноманітні веб-сервіси, які пропонує сучасне інтернет- середовище.
 • 4. Основні тенденції їх опанування відбуваються в напрямі використання технологій Веб 2.0
 • 5. Що таке Веб 2.0?  Поява і широке вживання терміну Веб 2.0 пов’язане з ім’ям Тіма О’Рейлі, який у своїй статті «Що таке Веб 2.0», охарактеризував основні відмінності інтернету нового покоління.  Сам термін не має однозначного визначення. Веб 2.0 – це зведена назва для сукупності нових технологій, методів та підходів до побудови інформаційних відносин в Інтернеті чи поняття, яким користуються для позначення ряду технологій та послуг Інтернету.
 • 6. Основне правило Веб 2.0: Мережа (веб) як платформа. Основні принципи технологій Веб 2.0:  Принцип колективізму;  Принцип кооперації;  Принцип відкритості;  Принцип доступності;  Принцип інтерактивності.
 • 7. Сервіси та інструменти Веб 2.0
 • 8. Соціальні мережі:  Соціальна мережа – це інтерактивний багатокористувацький веб-сайт, контент якого наповнюється самими учасниками мережі.
 • 9. Основні можливості застосування в практиці бібліотек:  Спілкування з користувачами (реальними і потенційними).  Професійне спілкування та професійний розвиток.  Методична допомога.  Організація і проведення конференцій, семінарів, тренінгів.  Маркетингова діяльність (залучення нових користувачів, маркетингові дослідження).  Електронні виставки.  Путівники та керівництва (відео, аудіо).  Інформування про нові надходження.  Публікація новин і анонсів заходів.  Фото та відео звіти.  Таргетована (цільова) реклама.  Проведення конкурсів.
 • 10. Миттєві повідомлення:  Засіб миттєвого обміну повідомленнями (англ. Instant messenger, IM) – спосіб обміну повідомленнями через Інтернет в реальному часі через служби миттєвих повідомлень (Instant Messaging Service, IMS), використовуючи програми-клієнти.
 • 11. Основні можливості застосування в практиці бібліотек:  Віртуальна довідка.  Професійне спілкування.  Наради.  Конференції та семінари.  Спілкування з цільовою аудиторією, спрямоване на поліпшення взаємин.
 • 12. RSS:  RSS – сімейство XML-форматів, призначених для опису стрічок новин, анонсів статей, змін в блогах і т. п. Інформація з різних джерел, представлена в форматі RSS, може бути зібрана, оброблена і представлена користувачеві в зручному для нього вигляді спеціальними програмами- агрегаторами. Популярні сервіси:  Яндекс. Мои подписки  FeedShow
 • 13. Основні можливості застосування в практиці бібліотек:  Розміщення інформації в інших інформаційних джерелах (новинні сайти, сайти партнерів та ін.)  Просування власного веб-сайту (RSS-стрічки з посиланнями повертають користувачів на ваш сайт).  Реклама в RSS-стрічках.  Публікація анонсів і новин бібліотеки.
 • 14. Вікі:  Вікі (англ. wiki) – веб-сайт, структуру і вміст якого користувачі можуть самостійно змінювати за допомогою інструментів, що надаються самим сайтом. Форматування тексту і вставка різних об'єктів у текст виробляється з використанням вікі-розмітки. Основні можливості застосування в практиці бібліотек:  Створення документів, що вимагають колективної участі, наприклад, проектів.  Організація спільної науково-дослідної роботи.
 • 15. Блоги:  Блог (англ. blog, від web log – інтернет-журнал подій, інтернет-щоденник) – веб-сайт, в основний вміст якого – регулярно додаються записи, що містять текст, зображення або мультімедіа.  Для блогів характерні недовгі записи тимчасової значущості, відсортовані у зворотному хронологічному порядку (останній запис зверху). Відмінності блогу від традиційного щоденника обумовлюються середовищем: блоги зазвичай публічні і передбачають сторонніх читачів, які можуть вступити в публічну полеміку з автором (у коментарі до блогозаписів або своїх блогах).
 • 16. Основні можливості застосування в практиці бібліотек:  Огляди книг.  Рекомендаційні списки.  Новини і анонси заходів.  Вбудовувані фото, відео та аудіо віджети.  Дискусії на професійні теми.  Списки корисних електронних і фізичних джерел.  Плани, положення та інші офіційні документи.  Чорні списки боржників.  Конкурси та ігри.
 • 17. Потокове мультимедіа:  Потокове мультимедіа (від. англ. Stream media) – це мультимедіа, яке безперервно виходить від провайдера потокового мовлення.
 • 18. Основні можливості застосування в практиці бібліотек:  Огляди книг.  Відео та аудіозаписи бібліотечних заходів.  Відеоекскурсія по бібліотеці.  Зйомка фільмів і роликів читачами бібліотеки.  Відео та аудіо матеріали  Презентації та реклама.
 • 19. Висновок: Отже, впровадження новітніх веб-сервісів у діяльність бібліотек суттєво розширює професійні контакти, стимулює пошуки нового стилю й пріоритетів, ідей співробітництва та способів їхньої реалізації в бібліотечній галузі, формує позитивний імідж книгозбірень, допомагає зміцнити кредит довіри до них серед користувачів та інших учасників інформаційного суспільства, стимулює останніх бути партнерами в процесі розвитку бібліотек.
 • 20. Дякую за увагу!