Індія

1,510 views

Published on

0 Comments
2 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
1,510
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2
Actions
Shares
0
Downloads
10
Comments
0
Likes
2
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Індія

 1. 1. • Республіка Індія (англ. Republic of India) держава в Південній Азії. Індія посідає сьоме місце у світі по площі, друге місце за чисельністю населення. Індія межує з Пакистаном на заході, з Китаєм, Непалом і Бутаном на північному сході, з Бангладеш і М'янмою на сході. Крім того, Індія має морські кордони з Мальдівами на південному заході, з ШріЛанкой на півдні і з Індонезією на південному сході. Спірна територія штату Джамму і Кашмір має кордон з Афганістаном. Індія Столиця Індії : Нью Делі Найбільше місто: Калькутта, Мумбаї
 2. 2. • Територія : 3 166 829 кв. км (є 7-ю країною в світі за географічною площею). • Довжина з півночі на південь — понад 3000 км; з заходу на схід — близько 2000 км. • водна поверхня – 9,5%.
 3. 3. • Форма правління : Парламентська республіка Манмохан Сінях • Пратібха Патіл (Pratibha Patil) перша жінка - президент Індії. Державний устрій : Федеративна республіка Парламентаризм • • Президент : Прем'єр-міністр: Пратібха Патіл Манмохан Сінях
 4. 4. • Населення : 1 219 223 000 чол. • Від населення землі : 17.39% • Густота населення: 364 чол./км2
 5. 5. Маратхі Бенгалець • Гуджаратец Пенджабец Національний склад: населення Індії - калейдоскоп рас і народів, що відрізняються один від одного зовнішнім виглядом, мовою і звичаями. Народи Індії говорять на 17 основних мовах і 844 діалектах. Найпоширеніша мова - хінді, на ній спілкуються 35% населення, що проживає в семи північних штатах. Хінді виник на основі санскриту - стародавньої мови індоаріїв. Від санскриту відбулися мови таких великих народів, як бенгальці, маратхі, гуджаратци, оріссци, пенджабци. Ці народи мають смагляву шкіру і європеоїдну зовнішність. Населення Південної Індії користується мовами дравідійської сім'ї. Це телугу, каннада і малаялам. Вони більш темношкірі, ніж мешканці півночі, і мають ознаки австралоїдів. У семи північно-східних штатах проживають народи пов'язані з монголоїдами . Вони говорять на мовах тибето-бірманської сім'ї. Негроїди збереглися на Андаманських островах і серед племен Південної Індії. Андаманські острови
 6. 6. ТиП ВідТворЕнНя НаСеЛенНя Для Індії характерним є такий тип відтворення як «традиційний», або «патріархальний», домінує в аграрному або на ранніх стадіях індустріального суспільства. Головні відмінні риси - дуже висока народжуваність і смертність, низька середня тривалість життя. Багатодітність є традицією, сприяє кращому функціонуванню сім'ї в аграрному суспільстві. Индия • Висока смертність - наслідок низького рівня життя людей, їх важкої праці і поганого харчування, недостатнього розвитку освіти та медицини.
 7. 7. 2 рупії 5 рупий 50 рупий 0 рупий =1000 рупій.
 8. 8. • Експорт: чай, кава, залізо, сталь, спеції та прянощі, текстиль, коштовне каміння та ювелірні вироби, техніка, хімікати, шкіра та шкіряні вироби, риба. • Партнери в експорті: США (17%), Об'єднані Арабські Емірати (8.8%), Китай (5.5%), Гонконг (4.7%), Великобританія (4.5%), Сінгапур (4.5%)
 9. 9. • Імпорт: нафта,машини та механізми,коштовний камінь, міндобрива, хімікати. Партнери в імпорті: Китай (6.1%), США (6%), Швейцарія (5.2%), Бельгія (4.4%)
 10. 10. • Членство у міжнародних організаціях: ООН, Рух неприєднання, ЮНІСЕФ, ВООЗ, Міжнародна організація космічного зв'язку «Інтерсупутник», Всесвітня продовольча програма, МОП, SAARC, МБРР, МАР тощо. ООН Рух неприєднання ВООЗ Міжнародна організація космічного зв'язку «Інтерсупутник» ЮНІСЕФ
 11. 11. Сільське господарство. • Головними зерновими культурами країни є рис, пшениця і просо. Рис вирощують скрізь. Найбільша концентрація його посівів - на північному сході і при бережних низовинах. Місцями збирають до трьох врожаїв протягом року. Рисові райони дуже важливі для країни. Пшениця культура зимового сезону - вирощується на зрошуваних землях посушливого північного заходу. Просо культивують у внутрішній частині плоскогір'я Декан. У харчуванні індійців велику роль відіграють бобові, овочі і фрукти, прянощі, олійні (особливо арахіс і рапс) і цукрова тростина, їх вирощують повсюдно. Чайні плантації розміщені на добре зволожених схилах гір північного сходу і півдня країни.
 12. 12. Тваринництво. • Тваринництво має підсобне значення. За поголів'ям великої рогатої худоби Індія посідає перше місце, але худоба (воли, буйволи, корови) використовується переважно як тяглова сила. Індійці-індуїсти є вегетаріанцями. Вони споживають тільки молочні продукти. Індуїзм вважає корову священною твариною.
 13. 13. Промисловість • За роки незалежності Індія зробила значний крок вперед у створенні сучасної індустрії, особливо важкої. Але розвиток її стримується вузьким внутрішнім ринком. Бідність населення і дешева робоча сила є причиною розвитку кустарної промисловості. • Стара фабрично-заводська промисловість що виникла ще за колоніальних часів, зайнята переробкою сільськогосподарської сировини. Її розміщення зумовлене відповідними сировинними зонами. Бавовняні фабрики зосереджені по Містах західної частини країни. Важка промисловість, що створена останнім часом, сконцентрована в східній Індії в долині річки Дамодар і на плато Чхота-Нагпупур, де величезні поклади залізної руди знаходяться поруч з кам'яновугільними басейнами. Тут виник комплекс виробництв, що об'єднує добування сировини і палива, електроенергетику, чорну і кольорову металургію, важке машинобудування.
 14. 14. Залізничній вид транспорту • Транспортна система Індії враховує її розміри і відповідає рівню розвитку. Головний вид транспорту – залізниці, які побудовані ще в XIX ст. в інтересах англійського панування. Довжина їх перевищує 60 тис. км (четверте місце в світі). Найгустіша мережа залізниць на Індо-Гангській рівнині, найважливіше значення мають лінії: Делі – Мумбай, Делі – Калькутта, Калькутта – Мумбай. Колись розвинений водний транспорт на річці Ганг занепав внаслідок конкуренції залізниць.
 15. 15. Водний транспорт До водного транспорту, мабуть, можна віднести і докучливих човнярів Варанасі, і сільські переправи з плетеними з очерету плотами, поромників з Керали, і мабуть самі екзотичні човна в Індії, - коракали. Чомусь прийнято вважати, що водний транспорт в Індії розвинений дуже погано. Це не правда, так само, як і те, що водним транспортом користуватися незручно. На озері Чілка в Оріссі і в озерній частині Керали, річкові трамвайчики, катери і пороми є найбільш зручним, дешевим і, головне швидким транспортом. Перепливти з Мумбаї в Мандві на поромі набагато швидше і приємніше, ніж об'їжджати величезну затоку на автобусі або таксі.
 16. 16. Повітряний і морський транспорт • Повітряний і морський транспорт тільки почали розвиватися і їх значення особливо важливе в зарубіжних зв'язках. Найбільшими морськими портами є Мумбай, Калькутта, Ченай, спеціалізованими – Кандла, Мармаган, Кочин, Вішакхапатнам, Парадіп. Найбільші аеропорти знаходяться в Делі, Мумбаї і Калькутті. Як це не дивно, але маючи близько 7,000 км морського узбережжя, Індія практично не має морського пасажирського транспорту. Існує лише поромне сполучення між деякими прилеглими неселення пунктами.
 17. 17. Гужовий і в'ючний «Гужовий транспорт» • Поряд з сучасними видами транспортна система Індії включає і доіндустріальні види – гужовий і в'ючний, і їх роль дуже значна. Мільйони тонн вантажів перевозять і переносять бики, буйволи, віслюки, мули, яки, верблюди, слони, носильники і рикші. Географія них транспортних засобів зумовлена розміщенням населення і природним середовищем.
 18. 18. • Індійська культура є однією з найстаріших і найрізноманітніших культур світу. Вірування й релігії відіграють в Індії значну роль, це країна походження кількох світових релігій (індуїзм, буддизм, джайнізм,) які своїм впливом формували культуру цієї країни. Майже незліченна мовна різноманітність і численні народності також впливали на специфіку та культурні особливості Індії. Країна не залишалася й поза загальними світовими тенденціями завдяки впливу ісламу та через європейські колоніальні держави, котрі також залишили свій слід в культурі Індії.
 19. 19. • У ХІІ — ХІІІ ст. в Індії з'явилися основні типи культових споруд мусульман, у першу чергу мечеті, мінарети, мавзолеї. В основних типах архітектурних споруд раньоісламського періоду простежуються ісламські традиції. Більша частина архітектурних пам'ятників Індії, включаючи такі монументи як Тадж-Махал й інші приклади монгольської і південно-індійської архітектури, являють собою змішання древніх і різнорідних місцевих традицій різних регіонів Індії й зарубіжжя.
 20. 20. • Найбільш ранні твори індійської літератури протягом багатьох століть передавалися усно й тільки пізніше були записані. Переломне для Індії XX сторіччя породило багату літературну спадщину. Класиками не тільки індійської, але і світової літератури стали письменник Премчанд та Рабіндранат Тагор.  Українському читачеві відомі глибоко соціальні твори індійських письменників Нагарджуна, Рамеша Бакші, Бгішама Сахні, Крішана Чандара.
 21. 21. • Індійська музика є однією з найдавніших і самобутніших музичних культур. Важливий етап розвитку індійської музики пов'язаний з найдавнішими літературними пам'ятниками — Ведами, насамперед з хвалебними Самаведами. Сполучення музичних звуків розглядалися давньоіндійськими мислителями як енергія космосу і життя, та втілення ритмів розвитку Всесвіту. В індійській музиці існують лади, що поділяють октаву на інтервали менше за півтон. • В постмодерну епоху індійська музика стала одним зі значних компонентів музичної розмаїтості загальносвітової культури.
 22. 22. • В індуїзмі, танці завжди відігравали важливу роль в побуті, часто танець представляв собою як версію молитви, в інших випадках його поєднували з міфологічним темами з уяви індійського суспільства. Також не дивно, що в Індії величезну кількість класичних танців, розроблено саме з елементами гри. Танець є одним з найбільш розвинених форм мистецтва в Індії. Часто, навіть найнезначні рухи і вирази обличчя нестимуть якесь символічне значення. Класичні танці, як правило, покладені на літературну основу, або ж черпають мотиви саме з літературних першоджерел.
 23. 23. • Індійський театр часто сполучає в собі музику, танці й імпровізований діалог.[18] Сюжети часто засновані на мотивах, запозичених з текстів індуїзму, а також на середньовічних літературних творах, соціальних і політичних новинах.  Деякі регіональні форми індійського театру це: бхавай в штаті Гуджарат, джатра в Західної Бенгалії, наутанки і рамліла у Північній Індії, тамаша в Махараштрі, терукутту в ТамілНаду, і якшагана в Карнатакі. Існють також багаті традиції маріонеткового театру — традиційні, здебільшого тепер, в сільських районах Індії.
 24. 24. • Індійська кіноіндустрія є найбільшою у світі, а її головний кінематографічний майданчик знаходиться в Болівуді в мегаполісі Мумбаї, тут продукуються комерційні фільми на гінді і вона є найбільш плідною кіностудією в світі. В останні роки індійське кіно почало завойовувати й світовий ринок, тому деякі їх твори почали походити на світові взірці цього мистецтва. Підтвердженням тому стали численні премії та призи в різних номінаціях на світових кіно-форумах.
 25. 25.  Сучасний живопис в Індії продовжує напрямки західних мистецьких рухів, а також поєднує їх з індійськими традиціями, найяскравішим • Західний вплив на сучасним представником цієї живописне мистецтво течії є художник Макбул Фіда в Індії, відчувся під час Хусейн. британської колоніальної епохи та пізніших революційних змін. Столітній традиційний індійський живопис був в занепаді.
 26. 26. • Йо́га - психопрактика зміни свідомості, сукупність різноманітних індійських духовних і фізичних практик, що розробляються в різних напрямах індуїзму та буддизму з метою керування психікою та психофізіологією індивіда задля досягнення піднесеного психічного й духовного стану. У вужчому сенсі йога — одна з шести ортодоксальних шкіл (даршанів) філософії індуїзму. Кінцева мета йоги може бути абсолютно різною — від поліпшення фізичного здоров'я до досягнення мокші.
 27. 27. Національні особливості Індії • • • • • При вході в храми і приватні будинки належить знімати взуття. Хоча до іноземцям, як правило, проявляється поблажливість, і вони можуть залишатися в шкарпетках, краще їх теж зняти, а ще краще зовсім не носити. Їдять в Індії тільки правою рукою. Передають якісь речі або щось приймають від інших теж правою. Ліва рука використовується в туалеті і вважається нечистою, тому брати нею щось або давати вважається щонайменше неввічливим. Непристойно їсти лівою рукою або торкатися нею до рота. Похитування головою з боку в бік в Індії може означати як "ні", так і "так",причому останнє - частіше. У ресторанах, замовляючи чай, так і говорите "чай". Це слово на обох мовах означає одне і те ж. Англійським "tea" ніхто майже не користується. На вулицях товари продаються за вільними цінами, і якщо ви не знаєте,скільки коштує товар, то ціну можуть підняти на 1000% і вище. Так що обов'язково торгуйтеся!
 28. 28. Дякуємо за увагу!

×