Kornev bridge camp

668 views
629 views

Published on

Published in: Entertainment & Humor
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
668
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
7
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Kornev bridge camp

 1. 1. Інтелектуальна власність та неприбуткові організації: чи є тут щось спільне? Геннадій Корнєв патентознавець 16 жовтня 2010 року
 2. 3. « Це теж бізнес, просто вони не можуть говорити слово « прибуток » Джейк Мур з фільму «Вол Стріт: гроші не сплять»
 3. 4. Авторське право Думайте перед тим як підписувати!
 4. 6. Стаття 11 Закону України «Про авторське право та суміжні права»: Виникнення і здійснення авторського права. Презумпція авторства 1. Первинним суб'єктом , якому належить авторське право, є автор твору. За відсутності доказів іншого автором твору вважається особа, зазначена як автор на оригіналі або примірнику твору (презумпція авторства). 2. Авторське право на твір виникає внаслідок факту його створення . Для виникнення і здійснення авторського права не вимагається реєстрація твору чи будь-яке інше спеціальне його оформлення, а також виконання будь-яких інших формальностей.
 5. 7. Стаття 13 того ж закону: Співавторство 1. ... Авторське право на твір, створений у співавторстві, належить всім співавторам незалежно від того, чи утворює такий твір одне нерозривне ціле або складається із частин, кожна з яких має самостійне значення. Відносини між співавторами визначаються угодою , укладеною між ними ... Якщо твір, створений у співавторстві, утворює одне нерозривне ціле , то жоден із співавторів не може без достатніх підстав відмовити іншим у дозволі на опублікування, інше використання або зміну твору.
 6. 8. Стаття 16 того ж закону: Авторське право на службові твори 1. Авторське особисте немайнове право на службовий твір належить його автору. 2. Виключне майнове право на службовий твір належить роботодавцю , якщо інше не передбачено трудовим договором (контрактом) та (або) цивільно-правовим договором між автором і роботодавцем. АЛЕ Стаття 429 Цивільного кодексу: Права інтелектуальної власності на об'єкт, створений у зв'язку з виконанням трудового договору ... 2. Майнові права інтелектуальної власності на об'єкт, створений у зв'язку з виконанням трудового договору, належать працівникові , який створив цей об'єкт, та юридичній або фізичній особі , де або у якої він працює, спільно, якщо інше не встановлено договором.
 7. 9. Корисні поради
 8. 10. 1. Завжди цікавтеся тією частиною грантових умов або договору зі спонсором , яка стосується прав інтелектуальної власності на творчі результати роботи проекту.
 9. 11. 2. Укладайте трудові угоди із найманими працівниками та контракти із зовнішніми консультантами — це дозволить Вам уникнути непорозумінь.
 10. 12. <ul><li>3. Кожен із зазначених вище документів має містити чіткі правила щодо того: </li></ul><ul><li>Хто; </li></ul><ul><li>З якого моменту та; </li></ul><ul><li>Згідно якої процедури. </li></ul><ul><li>Отримує права інтелектуальної власності на результати творчої діяльності проекту. </li></ul>
 11. 13. Патенти Щось дуже серйозне і не зовсім зрозуміле
 12. 14. Авторські права ≠ патенти * Якщо у Вашому неприбутковому проекті планується створення винаходів, корисних моделей або промислових зразків — зверніться до професіонала перед початком проекту.
 13. 15. Торговельні марки [aka « Знаки для товарів та послуг » ]
 14. 20. Ніколи не використовуйте логотип Вашого партнера без отримання письмового дозволу . Дозвіл через email теж рахується за письмовий, але краще підстраховуватись папером.
 15. 21. Якщо Ви представляєте міжнародну організацію в Україні — завжди питайте дозволу головного офісу перед тим , як: 1. Реєструвати торговельні марки із використанням логотипу; 2. Давати дозвіл на використання логотипу спонсорам або партнерам ; 3. Реєструвати юридичні особи (у т.ч. громадські організації) із використанням назви міжнародної непр. організації.
 16. 22. Параноїдальність та способи її уникнути
 17. 25. 1. Чи існує у когось фінансова доцільність у порушенні Ваших прав. 2. Якщо така доцільність існує — чи виправдовує вона репутаційні та юридичні ризики порушника. 3. Якщо виправдовує — як Ви можете захистити свою організацію і скільки це буде коштувати Вашому бюджет у. 4. Якщо бюджет є виправданим — що ви досягнете у результат і?
 18. 26. Дякую за увагу! [email_address] http://lexvirtualis.org @kaktuse

×