lali

1,756 views
1,692 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,756
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
256
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

lali

  1. 1. ქ. ქუთაისის N 40 საჯარო სკოლა პედაგოგი ლალი ქობულაძე
  2. 2. გაკვეთილის თემა <ul><li>ნ. დუმბაძე “მზე” </li></ul>
  3. 3. სწავლების საფეხური I . IV
  4. 4. ინტეგრირებული საგნები მშობლიური ენა ბუნებისმცოდნეობა
  5. 5. გაკვეთილის სასწავლო მიზნები მშობლიური ენა <ul><li>მოსწავლე კითხულობს და აანალიზებს ტექსტს. </li></ul><ul><li>მოსწავლე გამოხატავს საკუთარ დამოკიდებულებას მხატვრული ნაწარმოებების მიმართ. </li></ul><ul><li>აღნიშნავენ რა მოსწონთ, რა არა. </li></ul><ul><li>ბუნება </li></ul><ul><li>ასახელებენ საქართველოს მდინარეებს, რომლებიც შავ ზღვაში ჩაედინებიან. </li></ul>
  6. 6. აქტივობა I მოტივაცია 2(წთ) პროექტორით მზის ამოსვლის სურათების ჩვენება
  7. 10. აქტივობა II ჯგუფური მუშაობა ლექსიკური ერთეულებით ტექსტის შედგენა სახელწოდებით “განთიადი”
  8. 11. აქტივობა III (5წთ) <ul><li>შეთხზული ტექსტების პრეზენტაცია </li></ul><ul><li>აქტივობა IV ( 4 წთ) </li></ul><ul><li>ტექსტის კითხვა </li></ul>
  9. 12. <ul><li>აქტივობა V ( 4 წთ) </li></ul><ul><li>გაუგებარი სიტყვებისა და გამოთქმების ახსნა </li></ul>
  10. 13. ჯიღა გვირგვინი ერცახუ ზათქი მთის სახელწოდებაა დიდი ხმაური
  11. 14. ზვავი ზევიდან დიდ გროვად წამოსული ჩამორღვეული თოვლი ან მიწა
  12. 15. ბუღი ავარდნილი მტვერი, აქ: ბურუსი ნაგრამი რძე გაექცა შთამომავლობა რძე გადმოუვიდა ხის სახლი ოდა
  13. 16. კოდორი, ფსოუ, კელასური, მოქვი, ღალიძგა, მაჭარა მდინარეების სახელები, რომლებიც კავკასიონზე იღებენ სათავეს
  14. 17. <ul><li>აქტივობა VI ( 5 წთ) </li></ul><ul><li>ინტეგრირებული კავშირი ბუნებისმცოდნეობასთან </li></ul><ul><li>კავკასიონის ქედის, შავი ზღვის სურათების ჩვენება. </li></ul><ul><li>დასახელება იმ მდინარეებისა, რომლებიც შავ ზღვაში </li></ul><ul><li>ჩაედინება. </li></ul>
  15. 21. <ul><li>აქტივობა VII (8წთ) </li></ul><ul><li>ტექსტის დაყოფა მონაკვეთებად და გეგმის შედგენა. </li></ul><ul><li>აქტივობა VIII (7წთ) </li></ul><ul><li>ტექსტის შინაარსის გადმოცემა, ზედსართავი </li></ul><ul><li>სახელების გამოყენებით. </li></ul><ul><li>აქტივობა IX (8წთ) </li></ul><ul><li>ტექსტის კონსტრირება – წყალი </li></ul>
  16. 22. <ul><li>აქტივობა X ( 2 წთ) </li></ul><ul><li>უკუკავშირი </li></ul><ul><li>– რა ვისწავლეთ? </li></ul><ul><li>– რისი გაკეთება გაგიჭირდათ? </li></ul><ul><li>– რამ შეგიშალათ ხელი? </li></ul><ul><li>– რა მოგეწონათ დღევანდელ გაკვეთილზე? </li></ul><ul><li>დავალება </li></ul><ul><li>“ მზე” კითხვით. დასაწერი აქტივობის რვეულში </li></ul>
  17. 23. <ul><li>შეფასება </li></ul><ul><li>თითეული მოსწავლე ფასდება კომენტარებით, რაც </li></ul><ul><li>განმავითარებელ შეფასებას წარმოადგენს </li></ul><ul><li>აქტივობა 2 ფასდება რუბრიკით </li></ul>
  18. 24. <ul><li>საკლასო მენეჯმენტი – საგანმანათლებლო რესურსები </li></ul><ul><li>ტექნიკა და ინსტრუმენტები </li></ul><ul><li>დაფა, ცარცი, თაბახის ფურცელი, პროექტორი, </li></ul><ul><li>ციფრული ფოტოაპარტი. </li></ul><ul><li>ინფორმაციის წყარო მე–4 კლასის ქართული ენისა და </li></ul><ul><li>ბუნების სახელმძღვანელო. </li></ul><ul><li>ელექტრონული (კომპიუტერული) პროგრამები და </li></ul><ul><li>რესურსები www.google.ge </li></ul>
  19. 25. <ul><li>გმადლობთ </li></ul><ul><li>ყურადღებისათვის </li></ul>

×