Latvija

7,655 views
6,962 views

Published on

1 Comment
2 Likes
Statistics
Notes
 • Superiga prezentacija!Loti palidzeja ar majas darba izpildisanu socialas zinibas.Patiesam deriga nformacija par musu valsts.
  Liels paldies!
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here
No Downloads
Views
Total views
7,655
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
11
Actions
Shares
0
Downloads
70
Comments
1
Likes
2
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Latvija

 1. 1. LATVIJA<br />Olita<br />
 2. 2. Latvijas simbolika<br /><ul><li>Katrai valstij ir savi simboli, ar ko tā atšķiras no citām valstīm, - ģerbonis, karogs un himna.
 3. 3. Latvijas valsts simboli apstiprināti 1920. – 1922. gadā, padomju varas laikā bijuši aizliegti, 1990. gadā Latvija tos atguva.
 4. 4. Pret valsts simboliem ir jāizturas ar vislielāko cieņu. Ja ienes karogu vai skan himna, jāpieceļas, godinot valsti un tās tautu.</li></li></ul><li>Latvijas svētki<br /><ul><li>Latviešiem ir daudz svētku. Tāpat kā svētki ir arī atceres dienas.
 5. 5. Jau kopš seniem laikiem svētki ir tikuši svinēti ar savu nozīmi, taču mūsdienās dažus svētkus nesvin un citu nozīme ir mainījusies.</li></li></ul><li>Svētku svinēšana<br /><ul><li> Svētkus svin dažādi. Citus ar lielu prieku, dziedot un dejojot, bet citus tikai klusu pārdomājot visu bijušo, tagadējo un esošo.
 6. 6. Ziemassvētkos mēs apdāvinām citus ar dāvanā un sūtam apsveikumus.
 7. 7. Lieldienās mēs ripinām olas, cīnāmies ar tām un šūpojamies.
 8. 8. Jaunajā gadā mēs vērojam uguņošanu un domājam kāds būs jaunais gads.</li></li></ul><li>Latvijas atrašanās vieta un tās kaimiņvalstis.<br /><ul><li> Latvijas Republika ir valsts Ziemeļeiropā. Tā atrodas Austrumeiropas līdzenuma rietumu malā, Baltijas jūras un Rīgas jūras līča krastā.
 9. 9. Izdevīgā ģeogrāfiskā stāvokļa dēļ Latvijas teritorija bieži kļuvusi par lielo kaimiņvalstu strīdu objektu.
 10. 10. Latvijas kaimiņvalstis ir Lietuva, Igaunija, Krievija un Baltkrievija.</li></li></ul><li>Latvijas daba un klimats<br /><ul><li> Latvija atrodas mērenajā joslā. Tās klimatu ietekmē no saules saņemtais siltuma daudzums, kā arī Baltijas jūras tuvums.
 11. 11. Latvijā ir četri gadalaiki – pavasaris, vasara, rudens un ziema.
 12. 12. Latvija var lepoties ar saviem plašajiem mežiem un noslēpumainajiem ezeriem.</li></li></ul><li>Latvijas saimniecības raksturojums<br /><ul><li> Kopš seniem latvieši darinājuši māla traukus, grebuši koka karotes, auduši segas un villaines, dreijājuši vērpjamos ratiņus, kaluši cirvjus un izkaptis, būvējuši mājokļus, apstrādājuši zemi un audzējuši lopus – darbojušies visās saimniecības nozarēs.
 13. 13. Laikam ritot un mainoties politiskajām iekārtām, saimnieciskā dzīve piedzīvojusi gan kāpumus, gan kritumus.
 14. 14. Mūsu ikdienas dzīve ir atkarīga no tā, kā saimnieko valsts – ko ražo un ceļ, kā pārdod, kā izglīto.</li></li></ul><li>Latvijas kultūras un sporta sasniegumi<br /><ul><li> Sports – tās ir spēles un nodarbības, kas saistītas ar fiziskām spējām un izveicību.
 15. 15. Latvijas sportisti olimpiskajās spēlēs piedalās kopš 1924. gada, taču okupācijas gados bija spiesti pārstāvēt PSRS.
 16. 16. 1991. gadā Latvija atgriezās olimpiskajā kustībā.
 17. 17. Pirmais latvietis, kas ieguva olimpisko medaļu, bija Haralds Blaus. 1912. gadā viņš izcīnīja bronzas medaļu šaušanā un māla baložiem.</li></li></ul><li>Latvijas ievērojamākās vietas<br /><ul><li>Latvijā ir daudz ievērojamu vietu. Piemēram: Brīvības piemineklis, Rīgas un pārējās Latvijas pilis, daudz un dažādi muzeji kā arī parki, rezervāti un piejūras kāpas.</li></li></ul><li>Latviešu folklora<br /><ul><li> Latviešu tautas bagātība ir tās mutvārdu daiļrade – folklora. Tautas gara mantu vācēji Krišjānis Barons, Ansis Lerhis-Puškaitis, Pēteris Šmits un citi sakrājuši apmēram 3 miljonus dažādu folkloras materiālu – 1 200 000 tautasdziesmu, 36 000 pasaku, 58 000 teiku, 19 500 nostāstu, 545 000 mīklu, 309 000 sakāmvārdu un parunu, 55 000 buramvārdu, daudz ticējumu, kuros arī atklājas seno latviešu priekšstati par pasaules rašanos, zvaigznēm. Sauli un Mēnesi debesīs.</li></li></ul><li>Sadzīve<br /><ul><li> Kādreiz latvieši jau no agra rīta cēlās un sāka darīt lauku darbus. Slauca gotiņas, ravēja laukus, apkopa lopiņus u.t.t.
 18. 18. Mūsdienās vairs tikai retajam ir gotiņa vai zirgs. Tagad visi dzīvo pilsētās un arī tiem, kuri dzīvo ciemos, kas ir tālāk no pilsētām, vairs jau nav ne gotiņas ne citu dzīvnieku.</li></li></ul><li>Latviešu tradīcijas<br /><ul><li> Tā kā senajiem latviešiem bija pietiekoši daudz svētku, laika gaitā radās tradīcijas kuras viņi ievēroja gadu no gada. Piemēram: Ziemassvētkos vilkt bluķi, Lieldienās šūpoties un sisties ar olām, Jāņos kurināt ugunskuru u.tml.
 19. 19. Dažas no tradīcijām ievēro vēl mūsdienās bet daudzas ir aizmirstas.</li></li></ul><li>Ēdieni un dzērieni<br /><ul><li> Agrāk latviešiem bija tikai tik daudz pārtikas, cik paši izaudzēja.
 20. 20. Visizšķērdīgākie, latvieši esot bijuši rudenī. Tad pagrabi pilni!
 21. 21. Latviešiem tradicionālie ēdieni ir atkarīgi no svētkiem. Ziemassvētkos – cūkas šņukurs, lieldienās – olas u.c., bet tomēr ikdienā tie ir bijuši kartupeļi.
 22. 22. Latviešu tradicionālais un mīļākais dzēriens ir alus.</li></li></ul><li>PALDIES PAR UZMANĪBU!<br />

×