Your SlideShare is downloading. ×

Vzdálený přístup k e-zdrojům OU

228

Published on

Návod jak vzdáleně přistupovat k elektronickým zdrojům Ostravské univerzity.

Návod jak vzdáleně přistupovat k elektronickým zdrojům Ostravské univerzity.

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total Views
228
On Slideshare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
0
Actions
Shares
0
Downloads
0
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

Report content
Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
No notes for slide

Transcript

  • 1. VZDÁLENÝ PŘÍSTUP K LICENCOVANÝM ELEKTRONICKÝM INFORMAČNÍM ZDROJŮM (E-ZDROJŮM) JAK VZDÁLENĚ (Z DOMOVA) PŘISTUPOVAT K E-ZDROJŮM? NABÍZÍME 3 ZPŮSOBY.1  SHIBBOLETH Představuje technologii pro vzdálený přístup k licencovaným e-zdrojům, které tuto technologii podporují a jsou připojeny do České akademické federace identit EduID.cz.  Přístup na základě autentizace pomocí jména a hesla do Portálu OU, není nutné nic instalovat.  Aktuálně podpora následujících e-zdrojů: Wiley, EBSCO - Academic Search Complete, MEDLINE with Fulltext, DynaMed, CINAHL, GreenFile, SPORTDiscus a LISTA. Další zdro- je se připravují.POSTUP A zadejte přístupovou adresu e-zdroje, případně vyberte e-zdroj přes adresu HTTP://KNIHOVNA.OSU.CZ, záložka E-zdroje a katalogy. B na stránce databáze vyhledejte "Shibboleth Login" nebo "Institutional login"
  • 2. C ve formuláři „Select your region or group“ zadejte „Czech Academic Identit y Federation (EduID.cz)“, u Wiley Online Library zadejte „University of Ostrava“D z nabídky vyberte „Ostravská univerzita v Ostravě“, u Wiley „University of Ostrava“ E přihlaste se jménem a heslem stejným jako do Portálu OU
  • 3. 2  Web VPN Přístup na HTTP://ASA.OSU.CZ  Přihlaste se jménem a heslem stejným jako do Portálu OU.POSTUP  Zadejte přístupovou adresu e-zdroje, případně vyberte e-zdroj přes adresu HTTP://KNIHOVNA.OSU.CZ, záložka E-zdroje a katalogy. Zadejte adresu e-zdroje nebo přes HTTP://KNIHOVNA.OSU.CZ - E-zdroje a katalogy3  CISCO VPN klient Nutné stáhnout a nainstalovat CISCO VPN klienta.  Návod k dispozici na http://cit.osu.cz/index.php?kategorie=214&id=4735.  V případě problémů s instalací se prosím obraťte na vpn@osu.cz.

×