Kevin ojala slaidi_kava(1)

633 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
633
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
39
Actions
Shares
0
Downloads
1
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Kevin ojala slaidi_kava(1)

 1. 1. KÜBERKIUSAMINE Kevin Ojala Kilingi-nõmme Gümnaasium 2012
 2. 2. Sisukord:1. Mis on küberkiusamine?2. Mis tuleks teha identideedi vargus korral?3. Kuidas tõkestada küberkiusamist?4. Mida saaks lapsed teha, et seda vältida?5. Eesti lapsed arvutis.6. Kuidas ära tunda küberkiusamist?7. Kuidas erineb küberkiusamine tavalisest?8. Küberkiusamise liigid.
 3. 3. Küberkiusamine:● Internetikeskkonnas kiusamine kus tehakse teiste nimede alt libakontosid, sõimatakse, ähvardatakse ja moonutatakse teiste pilte.● Jälitamine erinevates suhtlus portaalides ja saladuste ja laimukirjade levitamine.
 4. 4. Identiteedi vargus:● Tuleks fikseerida võimalikult palju fakte näiteks:● Portaali address kus on valeidentideet. Tuleks kopeerida vale konto andmed.● Kui andmed kopeeritud tuleks teatada sellest politseisse. Avaldusse tuleks kindlasti kirja panna mis andmed on libakonto juures kuritarvitatud.
 5. 5. Küberkiusamise tõkestamine:● Suhtlusportaalides blokeeri kasutaja. Kui keegi saadab ( MSN, Facebook ) mõnitava ja halvustava sisuga kirju, siis blokeeri kasutaja.● Tuleks kopeerida halvustava sisuga sõnumid ja teated, et vajaduse korral seda hiljem kasutada kriminaalse asitõendina.
 6. 6. Laste poolne tegevus:● Ära vasta küberkiusajatel.● Ära ole küberkiusaja kaasosaline, vahendades sõnumeid edasi teistele lastele.● Salvesta ja prindi välja kõik tõestamaks küberkiusamist.● Kui sind kiusatakse informeeri sellest koheselt vanematele, et koos leida lahendust.
 7. 7. Eesti lapsed:● Kõige rohkem Euroopas on kokku puutunud erinevate online-riskidega just eesti lapsed.● Eesti laste hulgas on 60% kokkupuutunud netiriskidega.
 8. 8. Küberkiusamise äratundmine:● Ähvarduste, õelate e-kirjade ja teksti- sõnumitekorduv saatmine.● Personaalse või isikliku informatsiooniväljameelitamine kelleltki ja selle levitamine.● Kellegi teise nime all ebaviisake ja alavääristava sisuga sõnumite ja e-kirjade saatmine.● Interneti keskkonda loomine kaaslase üle naermiseks.● Tavaliselt on kiusajaid, ahvardajaid mitu.
 9. 9. Erinevus küberkiusamisel jatavalisel kiuamisel:● See võib juhtuda igal aja ja igal pool küberkiusamis ohvriks võib langeda ka kodus telekat vaadates.● Küberkiusamise ohvriks võib ka langeda korraga hulk inimesi, kuid seda saab ka jälgida korraga.● See võib olla täiesti tahtmatu, sest kiusajad ei pruugi arugi saada, mis on erinevate piltida või kirjade tagamaad.
 10. 10. Küberkiusamise liigid:● Sõimamine● Ahistamine● Mustamine ehk kuulujuttude levitamine● Küberjälitamine● Jäljendamine● Saladuste levitamine● Pettus● Ignoreerimine
 11. 11. http://www.youtube.com/watch?v=bu35HlRk-98&feature=relatedhttp://www.youtube.com/watch?v=Ob9X7Gqc2EQ
 12. 12. Kasutatud materjalid:■ Googlest otsitud küberkiusamise teemad.
 13. 13. TÄNAN KUULAMAST!

×