experience design intro

982 views

Published on

Published in: Design
0 Comments
2 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
982
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
10
Actions
Shares
0
Downloads
26
Comments
0
Likes
2
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

experience design intro

 1. 1. Experience design intro Licencováno Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported License.
 2. 2. Co je experience design?
 3. 3. .. to byla
 4. 4. Můžete křičet ..
 5. 5. Můžete svět zahltit sdělením ..
 6. 6. nebo vytvořit smysluplný produkt.
 7. 7. Proč neumějí firmy inovovat? Protože nemají proces jak to udělat.
 8. 8. Experience design je přístup pomáhající inovovat design, produkty, služby a procesy tak, aby prvořadá byla zkušenost a hodnota pro spotřebitele.
 9. 9. Centrum Chodov Obchodní centrum, které dalo lidem hodnou navíc, zvolilo svůj design tak, aby zlepšilo kvalitu života lidí ve svém okolí.
 10. 10. womenconnection Místo předhánění se s konkurencí jsme vytvořili zcela nový segment přinášející nakupujícím hodnotu.
 11. 11. Designmatch Výstava jako příběh. Místo hodnocení nebo konfrontace obecné vzdělávání. Největší přehlídka designu ve střední evropě.
 12. 12. Jak je možné, že to funguje?
 13. 13. Především zapomeňte na sebe!
 14. 14. Geisha
 15. 15. Naší každodenní zkušenost, práci, obchod, vše ovlivňuje nepřeberné množství lidí, názorů, kultur, elementů. Každý se snaží prosadit své. Přitom lze toto vše designovat, každou zkušenost, každý element. Přemýšlejte o tom, co je pro každého z účastníků důležité, jak může být každý spokojený.
 16. 16. Toto jsou elementy, spokojenost. které ovlivňují vaši
 17. 17. vrt á ín intensita interakce smysly rozsah význam
 18. 18. vrt á ín intensita interakce smysly rozsah význam
 19. 19. vrt á ín intensita interakce smysly rozsah význam
 20. 20. vrt á ín intensita interakce smysly rozsah význam
 21. 21. vrt á ín intensita interakce smysly rozsah význam
 22. 22. vrt á ín intensita interakce smysly rozsah význam
 23. 23. vrt á ín intensita interakce smysly rozsah význam
 24. 24. A i ty lze designovat!
 25. 25. význam smysl především se podívejme, jak lidé nevědomky hodnotí design/ význam toho, co přichází do jejich životů .. je toto něco, s čím se mohou ztotožnit mé názory na svět? funkce je toto něco, co splňuje mou představu o funkčnosti? cena je toto něco, za co jsem ochoten/na zaplatit stanovenou cenu? identita je toto něco, co odráží mou identitu? emoce vzbuzuje toto něco ve mě emoce?
 26. 26. Nejjednodušší metoda experience design.
 27. 27. Zkuste se podívat na všechny, koho se vaše věc týka, soustřeďtě se na jeho/její potřeby a snažte se je naplnit. Zavřete své oči, svůj svět a dívejte se jejich. Zkuste se zeptat sami sebe, zda váš produkt/ služba naplňuje přání dle elementů zde uvedených. Ono to totiž funuje!
 28. 28. Experience design neřídí jedna disciplína. ED je multidisciplinární perspektiva. Zahrnuje aspekty značky, obchodu, prostředí, kultur - od produktu, obalu, prostředí prodeje až po oblečení a postoje zaměstnanců. Tam všude hledejte .. ne pěkné skleničky, židličky, interiér nebo logo ..
 29. 29. Ještě pár otázek na konec .. Víte, proč má vaše práce smysl? Vytváříte smysluplný produkt? Je váš produkt o třídu lepší než ostatní? Je váš produkt promyšlený, inteligentní, kompletní, elegantní a přitom emotivní? Pomáháte lidem, kteří nemohou pomoci vám?
 30. 30. Říkejme tomu experience design .. třeba nebo jakkoliv jinak Design je proces tvořící smysluplnou zkušenost.
 31. 31. desipedia.cz otevřená encyklopedie managementu designu jan@kremlacek.com Licencováno Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported License.

×