Zdravá výživa 7

2,990 views
3,042 views

Published on

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
2,990
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
5
Actions
Shares
0
Downloads
9
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Zdravá výživa 7

 1. 1. Dominika Kvočková 7.BZdravá Výživa
 2. 2. Zdravé a nezdravé jedloZdravé Jedlo Nezdravé Jedlo Ovocie: jablko, hruška,  Vypražané a mastné: banány, pomaranč. hamburger, hranolky, biftek, Zelenina: mrkva, paradajka, kapusta, paprika... vyprážané mäso...
 3. 3. Všeobecné zásady zdravého stravovania1. Jedzte pestrú stravu, zaručíte tým dostatočný a vyvážený príjem všetkých potrebných živín.2. Udržujete si optimálnu telesnú hmotnosť a to primeraným množstvom potravy a pohybom.3. Obmedzte spotrebu tučného mäsa a údenín Obmedzte spotrebu cukru.4. Konzumujte dostatočné množstvo ovocia, zeleniny.5. Prijímajte dostatok tekutín – 2 – 2,5 litra denne si rozložte.
 4. 4. Sušené ovocie namiestosladkostíSušením na rozdiel od zavárania a zmrazovania sa v ovocí zachováva až 85% vitamínom. Sušené ovocie je vhodné pre diéty. Mali by sme nimi častejšie nahradiť konzumáciu sladkostí, zákuskov...
 5. 5. Obezita a nadváhaSú stavy, kedy sa v ľudskom tele ukladá nadmerné množstvo tuku. Zo vzniku obezity ako aj nadváhy sa podieľajú ako aj genetické faktory (dedičnosť), tak aj faktory vonkajšieho prostredia (napr. sedavé zamestnanie, konzumácia , prejedanie sa).
 6. 6. Pitný režimPitný režim je nevyhnutný pre náš organizmus. Vyrovnáva straty tekutín a minerálov v tele. V pitnom režime by ste sa mali riadiť 3 pravidalmi:1. piť pravidelne2. piť skôr ako sa dostaví pocit smädu3. piť v menších dávkach
 7. 7. Čo sú to biopotraviny? Biopotraviny sú produkty pochádzajúce z takzvaného ekologického poľnohospodárstva. Táto forma poľnohospodárstvo kladie veľký dôraz na vzťah k prírode. Bioprodukty sú vypestované bez použitia chemických prostriedkov, pesticídov a umelých hnojív.
 8. 8. ProbiotikáProbiotiká sa nachádzajú v prirodzenej strave, ale taktiež ich môžeme získať pomocou výživových doplnkov. Najznámejším prirodzeným prostredím pre probiotiká sú kyslomliečne výrobky ako jogurty, zakysanky a bryndza.
 9. 9. Obrázky ZdravéhoStravovania
 10. 10. Informácie som čerpala z internetu a s týchtostránok: www.google.com (zdravé stravovanie) http://zdrave-stravovanie.webnode.sk/ Koniec !!! Ďakujem za pozornosť !!!!

×