Zdravá výživa

4,106 views

Published on

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
4,106
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2,265
Actions
Shares
0
Downloads
18
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Zdravá výživa

 1. 1. ZdravávýživaBarbora Sušienková 8.B
 2. 2. ZdravieZdravie je telesné, duševné a sociálne blaho. Jeto opak choroby, nielen jej neprítomnosť aleboporuchy funkcie. Zdravie je forma existencieorganizmu, ktorá sa buď vylučuje s chorobou,alebo prechádza do choroby.
 3. 3. Zdravé potravinyOVOCIE ZELENINA Jablko  Paprika Hrozno  Uhorka Kiwi  Celer Pomaranč  Paradajka Atď...  Atď...
 4. 4. Biopotraviny Biopotravina je potravina vyrábaná bez použitia chemických prostriedkov. Konzumácia biopotravín znižuje chemickú záťaž organizmu. Biopotraviny sú väčšinou drahšie, kvôli vyšším výrobným nákladom na jednotku.
 5. 5. Zumba kombinuje dynamickú latinsko americkúhudbu a unikátne a exotické tanečné a aeróbnepohyby.Je efektívna, založená na princípe intervalovéhotréningu, ktorý maximalizuje výdaj kalórií, spaľovanietukov a tónovanie svalov.
 6. 6. Pitný režim Voda je najdôležitejšou zložkou potravinového reťazca človeka. Jej nedostatok vedie k vážnemu poškodeniu ľudského organizmu už po niekoľkých dňoch. Športovci dobre vedia, že vyrovnaná bilancia tekutín je dôležitá pre výkon. Platí to aj pri pobyte na horách, lebo väčšinou sa jedná o dlhodobý výkon.
 7. 7. Príliš veľa jedla Všetkého veľa škodí .To sa týka aj stravy. Stačí, ak jete viac, než treba a je zle! Priveľké množstvo (akéhokoľvek) jedla vedie zákonite ku obezite, pretože telo si nedokáže energiu ukladať inak, ako vo forme tuku. Ak dodáte viac energie, ako treba, stučniete. A tučný človek už nie je zdravý človek. Obezita mení fungovanie organizmu.
 8. 8. Škodlivé jedlá
 9. 9. Fajčenie Fajčenie je vdychovanie a vydychovanie dymu z tlejúceho tabaku, ktoré má znaky naučeného správania s fyzickými, psychickými a spoločenskými zážitkami. Na fajčenie a na nikotín, látku obsiahnutú v dyme z cigariet, vzniká u ľudí závislosť.
 10. 10. Výsledky zdravej výživy
 11. 11. Zdroje http://www.sklad- colorgirl.estranky.sk/stranka/chces-schudnut_ http://obrazky.vychytane.sk/p/4294/fajcenie-ta- zabije.html http://pokec.azet.sk/klub/tehlicky-na-brusku- neodolatelne-peknuckee http://www.zumbabaryll.com/uzitocne- stranky/zumba-com/
 12. 12. Ďakujem za pozornosť  E-mail : barborka556@azet.sk

×