Черкаський художньо-технічний коледж оголошує про день відкритих дверей
І.Партешко. Весела подорож (автоматизація вимови звуків [р] та [p'])
1. “ВЕСЕЛА ПОДОРОЖ”
(Автоматизація звуків [р],
[p’] в словах,реченнях та
зв’язному мовленні)
Вчитель-логопед СШДС “Відродження”
Солом’янського району м. Києва
Партешко Ірини Борисівни
2. МЕТА:
Продовжити автоматизацію вимови звука
[Р] у словах, реченнях, зв’язному мовленні.
Розвивати фонематичний слух, увагу в процесі аналізу
та синтезу слів, під час роботи над складовою
структурою слів.
Вправляти у використанні іменників у родовому та
давальному відмінках однини та множини, в узгодженні
прикметників з іменниками.
Збагачувати словник дітей словами за лексичними
темами: «Музичні інструменти», «Школа», «Тварини»,
творами фольклору (загадкамии, скоромовками,
прислів’ями).
Формувати дрібну моторику пальців рук,
удосконалювати загальну моторику в рухливих іграх з
елементами логоритміки.
Розвивати логічне мислення, зорову, тактильну, слухову
пам’ять, тренувати сталість та концентрацію уваги.
Виховувати позитивне ставлення до процесу навчання,
почуття дружби та взаємодопомоги.
3. Обладнання:
Картки та таблиці з надрукованими
на них словами та реченнями,
букви, м’яч, «Чарівне дерево»,
дитячі музичні інструменти, аркуші
паперу для малювання, мольберти,
маркери.
4. Хід заняття
Логопед звертається до дітей: «Любі
діти! Сьогодні листоноша приніс лист.
Адреса на ньому: «Дитячий садок
«Відродження». Дітям четвертої групи.»
Логопед зачитує листа: «Дорогі діти!
Запрошую вас у чарівну подорож до
Країни Знань, у якій на вас чекають
цікаві ігри та завдання. Успіхів вам!
Вчителька 1 класу.»
Логопед запрошує дітей зайняти місця
в потягу і вирушати в подорож.
Звучить музика.
5.
Станція «Спортивна»
Ігри з м’ячем.
1. «Слово зі звуком [Р]
називай - м’яч по колу
передавай».
Називання дітьми слів,
у назві яких є звук [Р].
2.Визначення складової
структури слів.
«Визнач кількість складів
у словах: сир, рука,
ворона, черепаха,
морозиво, річка, рак,
сорока…».
3.«Назвіть слова з одним
складом, з двома
складами, з трьома
складами, з 4-ма».
Впоравшись зі всіма
завданнями, діти
«сідають» у потяг і
продовжують подорож.
6. Станція «Грамота»
1.«Цікава таблиця»
Прочитайте слова, записані на таблиці,
«ланцюжком». Визначте місце букви Р
у словах, визначте кількість складів
у словах. Назвіть слова, які можна
об’єднати в одну лексичну групу».
РАК
РУКА
СОРОКА
МОРОЗИВО
РОТ
РИБА
ВОРОНА
ЧЕРЕПАХА
РИС
НОРА
КОРОВА
ВАРЕНИКИ
РИСЬ
РУЧКА
ГОРОБЕЦЬ
СМОРОДИНА
8. 4. «Поле чудес»
На набірному полотні
виставлені
зворотньою стороною
картки із записаними
на них буквами.
«На цих картках
заховалися» назви
тварин, у яких є звук
[Р]. Спробуйте
відгадати ці слова».
Діти називають по
черзі букви та слова.
Т И Г Р
К Е Н Г У Р У
К Р О К О Д И Л
9. 5. «Відгадай слово»
Логопед пропонує прочитати слова,користуючись
цифрами:
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Р У І М И Б К А С
У кожної дитини – картка із зашифрованим словом і набір
букв. Діти самостійно викладають слово за поданими
схемами.
Приклади карток:
7186
КРАБ
48178
МАРКА
951
СИР
1568
РИБА
187
РАК
10. Логопед : «Ви добре впорались із завданнями,
а тепер час перепочити».
11. Станція «Весела»
«Художники»
Дітей об’єднують у дві команди, у кожної
з яких є мольберт і різнокольорові
маркери. «Намалюйте предмети, у назві
яких є звук [Р]».
12. «Чистомовки»
«Які скоромовки ви знаєте? Які знаєте прислів’я , приказки, загадки, у яких
часто промовляється звук [Р] ?
«Зачароване дерево»
«Прочитайте речення. Чи згодні ви з висловленою думкою? Чому? Поясніть.»
На «зачарованому дереві» розміщено таблички з реченнями:
Огірки, помідори – це фрукти.
Риби ростуть на грядках.
Персики, груші, виноград – це овочі.
Рома грає на барані.
В квача грають огірки.
Тигр, кенгуру, крокодил – це риби.
Знову «потяг» вирушає до наступної зупинки.
13.
Станція «Музична»
«Музичний магазин»
Логопед пропонує дітям «купити» в магазині
музичні інструменти, у назві яких є звук [Р].
Діти звертаються до логопеда:
«Я хочу купити…(маракаси, бандуру, тріолу)»
«Продайте мені, будь ласка, … (гармошку,
барабан, арфу)»
Логопед звертається до дітей: «Як
називається група людей, які грають на
різних музичних інструментах?» (Оркестр).
«А тепер давайте і ми заграємо на наших
музичних інструментах».
Звучить музика - діти грають.
Дитина промовляє:
«Без пісеньки, без музики
Не можна в світі жити,
Ми з піснею і танцями
Будемо дружити».
Логопед: «Це була кінцева станція нашої
подорожі. Вам сподобалось мандрувати?
Згадайте: на яких станціях ми побували?
Назвіть їх. Які ігри вам сподобались
найбільше?»
Логопед підбиває підсумки заняття, оцінює
роботу дітей.