• Like
ISLAS CANARIAS
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×
Uploaded on

 

More in: Travel
 • Full Name Full Name Comment goes here.
  Are you sure you want to
  Your message goes here
  Be the first to comment
  Be the first to like this
No Downloads

Views

Total Views
530
On Slideshare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
0

Actions

Shares
Downloads
12
Comments
0
Likes
0

Embeds 0

No embeds

Report content

Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
  No notes for slide

Transcript

 • 1.  W skład archipelagu wchodzi siedem wysp głównych: Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, El Hierro, La Palma i La Gomera oraz sześć wysp mniejszych: Alegranza, Graciosa, Montana Clara, Lobos, Roque del Este Roque del Oeste. Wyspy Kanaryjskie stają się celem wielu turystów ze względu na ciepły klimat, przepiękne plaże oraz egzotyczne krajobrazy.
 • 2. Klimat wysp jest oceaniczno-subtropikalny, z umiarkowanymi temperaturami, rzadkimi i nieregularnymi opadami, zależnymi od wyspy i jejstrefy. W niektórych strefach wyspy La Palma opady należą do wysokich (na dużych wysokościach). W przypadku wysp wschodnich Fuerteventura i Lanzarote klimat należy do bardzo suchych. Średnie temperatury wynoszą 18 °C zimą i 24° latem. Średnioroczna suma opadów wynosi 250 milimetrów. Temperatura wody w oceanie waha się od 18 °C zimą do 22 °C latem.
 • 3.  Santa Cruz de Tenerife liczy 220 tys. mieszkańców i jest drugim, po Las Palmas, co do liczby mieszkańców miastem Wysp Kanaryjskich i zarazem największym miastem Teneryfy. Stolica lokalnej autonomii. Jest ośrodkiem turystyki masowej, przyciągającym corocznie miliony turystów.
 • 4.  Las Palmas to największe miasto i zarazem stolica Gran Canarii. Położone jest w północno- wschodniej części wyspy, w bezpośrednim sąsiedztwie Oceanu Atlantyckiego, pomiędzy dwiema czarującymi zatokami i utworzonymi w nich przepięknymi plażami Playa de las Canteras Playa de las Alcaravaneras.
 • 5.  sześć piramid schodkowych o prostokątnej podstawie znajdujących się na wschodnim wybrzeżu Teneryfy. W ich budowie dostrzega się podobieństwo do piramid wzniesionych przez Majów i Azteków, jednak powstały one znacznie później, bo w dziewiętnastym wieku.
 • 6.  Jego wygląd pozostał niemal niezmienny od szesnastego wieku; znajdują się tu między innymi dawne rezydencje z eleganckimi fasadami oraz wewnętrznymi dziedzińcami.
 • 7.  Ogród botaniczny znajdujący się na północnym wybrzeżu Teneryfy; atrakcje tego miejsca to między innymi: pokaz tresury papug, dżungla goryli; krater jaguarów, największe w Europie delfinarium; pokazy tresury lwów morskich, uprawa orchidei, planeta pingwinów, wyspa tygrysów, plaża aligatorów.
 • 8.  Ważnym dniem dla mieszkańców archipelagu jest 2 lutego. Jest to święto patronki Wysp Kanaryjskich, czyli Virgen de la Candelaria. To hucznie obchodzone święto, ustanowione zostało na pamiątkę dnia, w którym Guanczom ukazała się postać Madonny. Główne obchody święta mają miejsce w miejscowości Virgen de la Candelaria na Teneryfie.
 • 9.  4 sierpnia w miejscowości Agaete odbywa się Fiesta de la Rama Od 6 do 8 września odbywa się w miejscowości Teror, Fiesta de la Virgen del Pino. Jest to najważniejsza uroczystość religijna na Wyspach Kanaryjskich. Fiesta rozpoczyna się już 2 tygodnie przed podaną datą, która wyznacza tylko najistotniejszą część obchodów święta. W październiku w stolicy Gran Canarii organizowana jest uroczystość, połączona z procesją łodzi – Romeria de Nuestra Seńora de la Luz. 13 grudnia na całej wyspie obchodzone jest święto Dia de Santa Lucia