iProspect Performans Pazarlaması Haberleri 30.09.2013

306 views

Published on

iProspect Türkiye'nin haftalık olarak hazırladığı dijital ve performans pazarlama dünyasında gerçekleşen gelişmeler ve haberleri içeren haftalık bülteni inceleyebilirsiz.

Published in: Marketing
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
306
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1
Actions
Shares
0
Downloads
1
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

iProspect Performans Pazarlaması Haberleri 30.09.2013

  1. 1. iProspect’s Performans Pazarlaması Haberler Bülteni 30.09.2013 iProspect Türkiye tarafından hazırlanmıştır. +90.212.377.44.11 » infotr@iprospect.com » www.iprospect.com.tr Copyright © 2013 iProspect, Inc. All Rights Reserved.
  2. 2. I Sektördeki Yenilikler Google, %100 Şifrelenmiş Arama Sistemine Geçiş Yaptı Geçtiğimiz hafta, Google tarafında çok önemli bir gelişme yaşandı ve artık, organik arama sonuçlarından gelen trafikte kullanıcının hangi anahtar kelimeyi kullanarak siteye geldiğini Google site sahiplerine iletmeyecek. Keyword bilgileri (not provided) başlığı altında gösterilecek. Not provided; Google’a login olmuş (Gmail, Drive vb. Servislere giriş yapmış) durumda olan ziyaretçilerin yapmış olduğu aramalarda kullandıkları anahtar kelimelerin Analytics hesabında toplandığı bölümdür. 18 Ekim 2011 tarihinden bu yana login durumdaki kullanıcıların yaptığı aramaları Google, (not provided) bölümü altında listeliyordu. Yapılacak yazılımsal testler; farklı beyin takımlarınının farklı marketlerdeki analizini mecbur kıldığından dolayı iProspect olarak en keskin ve stratejik çözümü üretmek için global çapta çalışmalara başladık. Bu konuda sorularınız varsa lütfen bizlerle iletişime geçerek SEO ekibimizden konuyla ilgili detaylı bilgi ve yönlendirmelere kulak verin. Detaylı bilgi için: http://www.iprospect.com/google-moves-toward-100-encrypted-search Google 15. Yaşını Bir Çok Yenilik Sunarak Kutladı Google’ın hayatımızda yer almasıyla beraber bir çok alışkanlıklarımız da değişmeye devam ediyor. 15. Yaşını kutlayan Google aynı zamanda bir takım yeniliklerini de resmi olarak açıkladı. Tasarım ve arama sonuçlarında geliştirmelerin yer aldığı haberlerin yanında arama sonuçları algoritmasında da değişikler de açıklayarak “Hummingbird” adını verdiği yeni sürümü resmi olarak lanse etti. Sektörden bazı ajansların konuyla ilgili yorumları için: http://econsultancy.com/tr/blog/63486-google-s-new-hummingbird-search-algorithm-the-experts-view Daha fazla bilgi için: http://insidesearch.blogspot.com/2013/09/fifteen-years-onand-were-just-getting.html Satın Alma Sürecinde Google Adwords Tıkla-Ara Ekletisinin Önemi Google, Ipsos ile birlikte çalışarak organik ve paid mobil aramalarda kullanıcı davranışlarını yedi farklı sektörde inceleyerek bir rapor yayınladı. 3,000 kişi üzerinde yapılan araştırma küçük-orta işletmeler ve mobil aramaların önemli olduğu markalar için geçerli olsa da ilginç sonuçlara sahip. Daha fazla bilgi için: http://www.google.com/think/researchstudies/click-to-call.html +90.212.377.44.11 » infotr@iprospect.com » www.iprospect.com.tr Copyright © 2013 iProspect, Inc. All Rights Reserved.
  3. 3. I Sektördeki Yenilikler Twitter Amerikan CBS ile Tweet’ler İçinde Video Reklamları Satışında İlk Adımları Attı. CBS ile anlaşan Twitter reklam yelpazesini genişletiyor ve yine TV ile birlikte ilerliyor. Medya şirketlerine tweet’ler üzerinden embedded video clipler yayınlamasına olanak tanıyor. TV-Twitter’I aynı anda kullanan kitleler, TV’deki reklamla eş zamanda bu reklamları Twitter üzerinden görebilecekler. Daha fazla bilgi için: http://variety.com/2013/digital/news/cbs-twitter-to-sell-video-ads-in-tweets-for-42-shows-this-fall1200662113/ - http://online.wsj.com/article/SB10001424127887324807704579088231837484594.html Twitter Tehlike Uyarısı Uygulamasına Başladı Twitter, çok önemli olayların herkese çok daha hızlı ve kolay şekilde ulaştırılması için Twitter Alarmları özelliğini belirli hesaplara aktif etti. Bu özellik daha çok doğal afet, halk güvenliğini tehdit edecek şekilde önemli olaylar için kullanılacak. Daha fazla bilgi için: https://blog.twitter.com/2013/introducing-twitteralerts Türkiye Foursquare Haritası Mekansal ekibi Türkiye’de bulunan 700,000’I aşan check-in noktasından bir görselleştirme yapmış. Daha fazla bilgi için: http://www.mekansal.com/foursq/ http://foursquareturkiye.com/2013/09/26/turkiyenin-check-inharitasi/ Yahoo’dan “Hands on Search” Çalışması Yahoo! Japonya, görme engelli çocukların kelimeler ya da nesneler ile görüntüleri arasındaki ilişkiyi daha rahat kurabilmeleri için sesle arama yaptığınızda arattığınız nesneyi 3 boyutlu olarak basabilen bir kiosk hazırlamış. Video için: http://www.youtube.com/watch?v=xQx6YeoKVwU +90.212.377.44.11 » infotr@iprospect.com » www.iprospect.com.tr Copyright © 2013 iProspect, Inc. All Rights Reserved.
  4. 4. I Sektördeki Yenilikler Google’da #Hashtag Aramaları Artık Mümkün Google’da bir #hashtag aradığımızda artık ilgili sonuçları Google+ özelinle bizlerle paylaşmaya başlayacak. Her geçen gün farklı bir ürününü Google+ ile entegre çalıştırmaya devam eden Google kullanıcıları bu sosyal ağa çekmeyi gerçekten istiyor. Daha fazla bilgi için: https://plus.google.com/102280279666307949456/pos ts/SguigRGSUQE Twitter: “Website Analytics” Sessizce Yayınlandı Twitter, websitesinizi hesabınızla ilişkilendiren markalar için yeni bir özellik yayına aldı. Bu özellik sayesinde, websiteniz ile ilgili olarak Twitter’da neler olduğunu görüp inceleyebileceksiniz. Sitenizdeki bir içerik Twitter’dan mı paylaşıldı veya bir kullanıcı sizin sitenize yönlendiren bir tweet mi paylaştı? Artık bu gibi bilgileri Twitter paneli üzerinden incelemek mümkün. Detaylı bilgi için: http://www.shiftcomm.com/2013/09/twitters-newest-hidden-featurewebsite-analytics/ Facebook Haber Kaynağı Reklamlarında Daha Doğru Reklamlar Yayınlamaya Daha Fazla Önem Gösterecek Facebook haber kaynağında(newsfeed) yayınlanan reklam algoritmasını geliştirmeye devam ettiğini ve kullanıcılara bu konuda daha iyi bir tecrübe yaşatmanın her zaman önemli bir konu olduğunu geçtiğimiz hafta websitesinde yayınladığı bir yazıyla dile getirdi. “Gizle” tuşuna basılarak kapatılan reklamlara benzer diğer reklamların kullanıcılara artık gösterilmeyeceği belirtiliyor. Daha fazla bilgi için: http://newsroom.fb.com/News/727/News-Feed-FYI-More-Relevant-Ads-in-News-Feed +90.212.377.44.11 » infotr@iprospect.com » www.iprospect.com.tr Copyright © 2013 iProspect, Inc. All Rights Reserved.
  5. 5. I Sektördeki Yenilikler Youtube'a Google+ Entegrasyonu Devam Ediyor Google+ verileri artık Youtube önerilerine ve ayrıca videolara yapılan yorumlara da etki ediyor. Yine farklı bir özellikle Google+ entegrasyonu ile Google vizyonunu açıkça belli ediyor. Detaylar için; http://youtubeglobal.blogspot.com/2013/09/youtubenew-comments.html Mercedes-Benz: “Magic Body Control” Reklam Filmi Video için: http://www.youtube.com/watch?v=nLwML2PagbY&feature=youtu.be Adobe: “Click, Baby, Click!” Reklam Filmi Video için: http://www.youtube.com/watch?v=TZXUq7Pln3g İstanbul’un Foursquare Nabzını Hissediyor Musunuz? Video için: https://foursquare.com/infographics/pulse#istanbul +90.212.377.44.11 » infotr@iprospect.com » www.iprospect.com.tr Copyright © 2013 iProspect, Inc. All Rights Reserved.

×