E markting-email marketing

190 views

Published on

Published in: Art & Photos
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
190
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
3
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

E markting-email marketing

 1. 1. Žilinská univerzita v Žiline Fakulta PEDAS Katedra spojov Email marketingEOM 16131 Michal Hruška
 2. 2. Email marketing  je forma cieleného marketingu, ktorý používa elektronickú poštu ako prostriedok na doručovanie správ publiku. V jeho najširšom zmysle, každý email poslaný potencionálnemu alebo súčasnému zákazníkovi môže byť považovaný za email marketing.  nástroj pre udržiavanie komunikácie s klientom a podporu predaja.  je služba zameraná na propagáciu spoločnosti, jej výrobkov a služieb. Cieľom je pravidelne informovať zákazníkov a motivovať k nákupu - prostredníctvom vyžiadaných reklamných e-mailov.
 3. 3. Súvislosti spojené s termínom email marketing  posielanie emailov za účelom zlepšovania vzťahov obchodníka so súčasným alebo predošlým zákazníkom, podporovaním zákazníckej lojality a zopakovaním obchodu,  posielanie emailov za účelom získavania nových zákazníkov alebo presvedčenia súčasných zákazníkov na nákup niečoho,  pridávanie reklamy do emailov poslaných inými spoločnosťami ich zákazníkom,  posielanie emailov cez Internet, keďže emaily existovali a existujú aj mimo Internetu (napr. na lokálnej sieti alebo typu FIDO)
 4. 4. Výhody email marketingu  Emailový zoznam poskytuje možnosť distribuovať informácie širokému spektru špecifických, potencionálnych zákazníkov za relatívne nízku cenu.  V porovnaní s investíciami do iných médií, ako napríklad klasická pošta alebo tlačené letáky, je email najlacnejší.  Možnosť presne zmerať návratnosť investícií cez spätnú väzbu a hlásenia o doručení, prečítaní a kliknutiach v rámci emailovej správy. Emailový marketing je často spomínaný ako druhý najefektívnejší marketing po vyhľadávačoch.  Doručenie vašej reklamnej ponuky ku koncovému užívateľovi je časovo nenáročné. Doslova sa jedná o sekundy alebo minúty oproti letákom, ktorých kolobeh je niekedy týždenný. Plus náklady na produkciu.
 5. 5.  Firma je schopná dostať svoju ponuku priamo k tým, ktorým je určená. v kontraste ku vyhľadávačom, kde sa čaká na koncového užívateľ aby na ponuku klikol. Emaily sa veľmi ľahko stopujú. Firma môže na tento účel použiť automatické "odpovedače", webové nástroje, "bounce" správy, žiadosť na zrušenie doručovania správ, potvrdenia o prečítaní, analyzátora kliknutí,... Tieto mechanizmy dovoľujú merať efektivitu na základe pozitívnych alebo negatívnych odpovedí a dať do korelácie predaj s marketingovými nástrojmi. Firma vie efektívne generovať aktivitu automatizovane a s použitím minimálnych nákladov.
 6. 6.  Viac než polovica užívateľov Internetu v bežný deň emaily číta alebo odosiela. Špecifické možnosti interakcie so správami umožňujú vyvolať automatické doručenie ďalších správ alebo vykonanie užívateľskej udalosti smerovanej na úpravu profilu prijímateľa, napr. s cieľom definovať ďalšiu kategóriu záujmu. Emailový marketing šetrí naše prostredie, pretože nepoužíva papier. Je to ZELENÁ metóda reklamných kampaní!
 7. 7. Nevýhody email marketingu firma nemusí mať e-mailové adresy svojich klientov neosobná forma komunikácie Spam technická náročnosť vytvorenia kvalitného e-mailu možnosť straty dôveryhodnosti firmy
 8. 8. Opt-in e-mail Opt-in e-mail reklama alebo marketing s povolením je metóda šírenia reklamy cez email, ktorej príjem prijímateľ odsúhlasil. Tento spôsob je jeden z viacerých, ktoré predajcovia vymysleli, aby eliminovali nedostatky email marketingu. Bežným príkladom marketingu s povolením je "newsletter" (správa s novinkami) firmy pre svojich zákazníkov. Takéto správy informujú zákazníkov o nadchádzajúcich udalostiach, promočných akciách alebo nových produktoch. V tomto type reklamy je zákazníkovi predajcom konkrétnej firmy pri predaji produktu navrhnutá možnosť príjmu "newslettrov". Disponujúc zoznam kontaktov tých ľudí, ktorí sa rozhodli prijímať reklamu, môžu marketingoví pracovníci posielať promočné materiály automaticky.
 9. 9. Ďakujem za pozornosť 

×