• Share
 • Email
 • Embed
 • Like
 • Save
 • Private Content
Travel magazine albania 9
 

Travel magazine albania 9

on

 • 278 views

 

Statistics

Views

Total Views
278
Views on SlideShare
278
Embed Views
0

Actions

Likes
0
Downloads
1
Comments
0

0 Embeds 0

No embeds

Accessibility

Categories

Upload Details

Uploaded via as Adobe PDF

Usage Rights

CC Attribution-NonCommercial LicenseCC Attribution-NonCommercial License

Report content

Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
 • Full Name Full Name Comment goes here.
  Are you sure you want to
  Your message goes here
  Processing…
Post Comment
Edit your comment

  Travel magazine albania 9 Travel magazine albania 9 Document Transcript

  • revista shqiptare e turizmit rajonal Nr 9/Travel 2013 Albanian best 2013 the 10 suggested spots to be visited, reccomended from Blue Agency White trips Puka, Tomori, Razma, Dardha Voskopoja, Shapka, Boga The famous newspaper proposed Albania as the second, in the list of the 20 places to visit for 2013, offering the Adriatic Coast, as one of the best alternatives to use, seeing the low prices, the untouched coastline and the friendly people. The photo on the Cover: Nikaj Mërturi, one of the 10 destinations suggested by Blue Agency for 2013 Photo: Afrim Gjergji The Guardian: For 2013? choose Albania! prishtina, the europenan City Valbona and the alpinist skiators the handicrafts of ancient kruja natural farms what a good thing! the Albanian hospitality
  • www.standard.al 98
  • 4
  • 6
  • 7
  • 8
  • Ushqim i përsosur, menu të larmishme për çdo preferencë. Nëse dëshironi një ceremoni martese spektakolare, Te Stela Evente është partneri i duhur për Ju! Jemi në shërbimin tuaj për të organizuar dasmën tuaj të ëndrrave, sipas të gjitha nevojave. Mjedise klasike me kapacitet deri në 450 persona të ulur. Koktejl për të ftuarit pranë pishinës verore. Shkollë vallëzimi, Qendër Estetike, Hotel dhe Pishinë. Për kërcimin e çiftit, 3 koreografi dasme te personalizuara nga Olta & Simone për të hapur në mënyrën më impresionuese dasmën tuaj. Vetëm Te Stela Ritëm. Te Stela Resort Autostrada Tiranë-Durrës, km 7. 9
  • resorti 10
  • 11
  • 12
  • Nr 8 TRAVEL 2012 13
  • rekomanduar nga Blue Agency rekomanduar nga Blue Agency 14
  • rekomanduar nga Blue Agency rekomanduar nga Blue Agency Nr 8 TRAVEL 2012 15
  • 16
  • Nr 8 TRAVEL 2012 17
  • 18
  • Nr 8 TRAVEL 2012 19
  • 20
  • Nr 8 TRAVEL 2012 21
  • 22
  • Nr 8 TRAVEL 2012 23
  • 24
  • esort Neli R Lin Pogr adec Alba nia 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • Nr 8 TRAVEL 2012 29
  • 30
  • Nr 8 TRAVEL 2012 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • Nr 8 TRAVEL 2012 35
  • 36
  • Nr 8 TRAVEL 2012 37
  • 38
  • Rona Nishliu Foto: Fadil Berisha © Rona Nishliu Foto: Fadil Berisha © Rona Nishliu ne Festivalin e RTSH Foto: Pepi Nishliu © Nr 8 TRAVEL 2012 39
  • 40
  • 41
  • Menu Supa/ Soup/ Minestra Supe domate Tomato Soup / Minestra di pomodori 350 Supe perime Vegetables soup / Minestra di verdure 350 Supe pule Chicken Soup / Minestra di pollo 420 Supe peshku Fish soup / Minestra di pesce 700 Tradita/ Tradition/ Tradizione Turshi e shtepise me salce kosi dhe arra 350 Home made Pickles with yoghurt and nuts / Salamoisa della casa con salsa di yoghurt e noce Tave me speca Stuffed Peppers / Peperoni con ricotta 320 Tave dheu 570 A Traditional Albanian casserole with liver, vegetables and cottage cheese / Tegliata tradizionale di frittura Tave me karkaleca Casserole with shrimps / Tegliata di canocchie 42 1000
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • Nr 8 TRAVEL 2012 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • Kodra e Diellit, Shapkë, Tetove, MK Photo: Shkëlzen Rexha © 52
  • 53
  • 54
  • Shtëpia e Lidhjes së Prizrenit Photo: Blue Albania © 55
  • 56
  • 57
  • 59
  • 60
  • Gent Mati 62
  • 63
  • 65
  • 66
  • Nr 8 TRAVEL 2012 67
  • 68
  • 70
  • 71
  • 72
  • Nr 8 TRAVEL 2012 73
  • 74
  • Nr 8 TRAVEL 2012 75
  • 76
  • Nr 8 TRAVEL 2012 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 82
  • Nr 9 TRAVEL 2013 83
  • 84
  • 85
  • Adresa: L.17 Rr.Neki Libohova Ish URT Durrës (AL) Adresa: L.17 Rr.Neki Libohova Ish URT Durrës (AL) 86 Tel: +355 52 22 96 97 Tel: +355 52 22 96 97 jozefdizain@gmail.com jozefdizain@gmail.com
  • 87
  • 88
  • Nr 8 TRAVEL 2012
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • revista shqiptare e turizmit rajonal Nr 9/Travel 2013 albaniantravel.info Destinacionet shqiptare 2013 The Guardian: Rrugë të bardha Shqipëria sërish më e mira Puka, Tomori, Razma, Dardha Voskopoja, Shapka, Boga Norvegjia mbretëresha e dimrit Prekazi Valbona dhe skiatorët e saj alpinistë Prishtina guidë në kryeqytetin më të ri në botë Familja Jashari ju pret Orgesa Zaimi udhëtimet? adrenalina ime Rrokerja simpatike e muzikës shqiptare rrëfen dashurinë e saj për udhëtimet, dëshirën për të vizituar Japoninë dhe San Franciskon, si dhe një plan për "Eurotrip", bashkë me Borën, vogëlushen e saj që ka pak muaj që ka ardhur në jetë....