Travel magazine Albania 8
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×
 

Travel magazine Albania 8

on

 • 202 views

 

Statistics

Views

Total Views
202
Views on SlideShare
202
Embed Views
0

Actions

Likes
0
Downloads
2
Comments
0

0 Embeds 0

No embeds

Accessibility

Categories

Upload Details

Uploaded via as Adobe PDF

Usage Rights

CC Attribution-NonCommercial LicenseCC Attribution-NonCommercial License

Report content

Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
 • Full Name Full Name Comment goes here.
  Are you sure you want to
  Your message goes here
  Processing…
Post Comment
Edit your comment

  Travel magazine Albania 8 Travel magazine Albania 8 Document Transcript

  • 4
  • Nr 8 TRAVEL 2012 5 5
  • 6
  • Nr 8 TRAVEL 2012 7
  • 8
  • Nr 8 TRAVEL 2012 9
  • resorti 10
  • Nr 8 TRAVEL 2012 11
  • 12
  • Nr 8 TRAVEL 2012 13
  • 14
  • Nr 8 TRAVEL 2012 15
  • 16
  • Nr 8 TRAVEL 2012 17
  • 18
  • Nr 8 TRAVEL 2012 19
  • 20
  • Nr 8 TRAVEL 2012 21
  • 22
  • Nr 8 TRAVEL 2012 23
  • 24
  • sort li Re Ne Lin a Pogr dec Alba nia Nr 8 TRAVEL 2012 25
  • Pertit Gjeçaj 26
  • Nr 8 TRAVEL 2012 27
  • 28
  • Nr 8 TRAVEL 2012 29
  • 30
  • Nr 8 TRAVEL 2012 31
  • 32
  • Nr 8 TRAVEL 2012 33
  • 34
  • Nr 8 TRAVEL 2012 35
  • 36
  • Nr 8 TRAVEL 2012 37
  • 38
  • Nr 8 TRAVEL 2012 39
  • 40
  • Nr 8 TRAVEL 2012 41
  • 42
  • Nr 8 TRAVEL 2012 43
  • 44
  • Nr 8 TRAVEL 2012 45
  • 46
  • T RANA KULTU Drejtoria e Turizmit & Promovimit 13 Tetor ’12 / Nr. 206 Dance Teatër vjen në Tiranë N ë kuadrin e zhvillimit të edicionit të shtatë të “Albania Dance Meeting 2012”, në datën 14 tetor, ora 19:00, në sallën e madhe të Universitetit të Arteve në Tiranë, grupi norvegjez Wee me koreograf dhe valltar Francesco Scaveta do të japë pjesën “Surprised Body Project”. “Albania Dance Meeting” është një festival unik dhe tepër i rëndësishëm në llojin e vet. Ai synon të bëhet arenë e shprehjes së aspiratave krijuese të artistëve nga vende të ndryshme. Këtë vit në këtë festival marrin pjesë grupe nga Italia, Norvegjia, Maqedonia, Kosova dhe Shqipëria. Festivali Ndërkombëtar i Dancit Modern Bashkëkohor ka krijuar kushte mjaft të mira për njohjen e tendencave të dancit modern bashkëkohor për studentët e degës së Koreografisë. Këtë vit festivali u mbajt nga data 7 deri më 15 tetor në Teatrin e Durrësit “Aleksandër Moisiu” si dhe në Tiranë e Korçë. Nr 8 TRAVEL 2012 47
  • 48
  • Nr 8 TRAVEL 2012 49
  • 50
  • Nr 8 TRAVEL 2012 51
  • 52
  • Nr 8 TRAVEL 2012 53
  • 54
  • Nr 8 TRAVEL 2012 55
  • Prizreni i parë nga Kalaja Photo: Blue Albania © 56
  • Shtëpia e Lidhjes së Prizrenit Photo: Blue Albania © Nr 8 TRAVEL 2012 57
  • 58
  • Nr 8 TRAVEL 2012 59
  • 60
  • Nr 8 TRAVEL 2012 61
  • 62
  • Nr 8 TRAVEL 2012 63
  • 64
  • Nr 8 TRAVEL 2012 65
  • 66
  • Nr 8 TRAVEL 2012 67
  • 68
  • Nr 8 TRAVEL 2012 69 69
  • 70
  • Nr 8 TRAVEL 2012 71
  • 72
  • Nr 8 TRAVEL 2012 73
  • 74
  • Nr 8 TRAVEL 2012 75
  • 76
  • Nr 8 TRAVEL 2012 77
  • 78
  • Nr 8 TRAVEL 2012 79
  • Flora Xhemani Baba Photo: Blue Albania © 80
  • Nr 8 TRAVEL 2012 81
  • 82
  • Nr 8 TRAVEL 2012 83
  • 84
  • Nr 8 TRAVEL 2012 85
  • 86
  • Nr 8 TRAVEL 2012 87
  • 88
  • Nr 8 TRAVEL 2012 89
  • 90
  • Nr 8 TRAVEL 2012 91
  • 92
  • Nr 8 TRAVEL 2012 93
  • 94
  • Nr 8 TRAVEL 2012 95
  • 96
  • Nr 8 TRAVEL 2012 97
  • 98