Travel magazine Albania 7
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×
 

Travel magazine Albania 7

on

 • 366 views

 

Statistics

Views

Total Views
366
Views on SlideShare
366
Embed Views
0

Actions

Likes
0
Downloads
0
Comments
0

0 Embeds 0

No embeds

Accessibility

Categories

Upload Details

Uploaded via as Adobe PDF

Usage Rights

CC Attribution-NonCommercial LicenseCC Attribution-NonCommercial License

Report content

Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
 • Full Name Full Name Comment goes here.
  Are you sure you want to
  Your message goes here
  Processing…
Post Comment
Edit your comment

Travel magazine Albania 7 Travel magazine Albania 7 Document Transcript

 • resorti
 • Muzeu i kalasë pas rikonstruksionit Foto: Rozë Rupa ©
 • Agjensia jone ofron edhe keto sherbime : Paketa turistike verore Paketa Turistike Dimerore Pushime termale Udhetime dhe pushime me krociera. Organizime per seminare dhe konferenca kudo Rezervime hoteli Transferta Guida profesionale Makina me qera Exlusive Hotel Splendid,Montenegro. Sherbime Vip Kembime Valutore
 • MAGAZINE
 • TRANSPORT NDERKOMBETAR UDHETARESH & Rrjeti më i gjerë dhe modern i transportit të udhëtarëve me autobus, për një udhetim të qetë në destinacionet tuaja në Greqi dhe Turqi. Një linjë që ju ofron shërbim transporti të sigurtë, cilësor, duke e kthyer udhëtimin tuaj në kënaqesi. Bulevardi "Zogu i Pare", Godina 64, (50 metër poshtë kryqëzimit të Ministrisë së Drejtësisë). Tiranë ALBANIA Tel; +355 42 270567 Tel/Faks; +355 82 245111 e-mail: metroeuro@gmail.com
 • CITY GUIDE Saranda është qyteti me të cilin janë ‘’dashuruar’’ jo vetëm shqiptarët por edhe të huajt. E vendosur në gjirin e kaltër të Jonit ajo i rri përballë Korfuzit, si një nimfë e mitologjisë antike që për çdo moment kërkon ta joshë atë. E hijeshuar nga kurorat e ullinjve dhe tarracat e agrumeve tek Saranda mishërohenë bardha e steresë, bluja e Jonit dhe e gjelbërta e vegjetacionit. Duke shkuar drejt saj gjen Butrintin e Eneas dhe Virgjilit, Ksamilin e ishujve të rrallë, të vetmin ‘’Sy të Kaltër’’, Finiqin e epirotëve, Polifoninë e jugut, Midhjen mbretëreshë të liqenit, por mbi të gjitha Jonin, detin që na josh të gjithëve… Ilirian Gjika 60
 • Saranda nimfa e bregdetit shqiptar Foto panoramike nga Sarnda, Albania Photo: Bardhok Ndoj © maj 2011 TRAVEL 61