Your SlideShare is downloading. ×
Ditët  ndërkombëtare të turizmit sarajev 08-11 maj 2014
Ditët  ndërkombëtare të turizmit sarajev 08-11 maj 2014
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×

Thanks for flagging this SlideShare!

Oops! An error has occurred.

×
Saving this for later? Get the SlideShare app to save on your phone or tablet. Read anywhere, anytime – even offline.
Text the download link to your phone
Standard text messaging rates apply

Ditët ndërkombëtare të turizmit sarajev 08-11 maj 2014

101

Published on

Published in: Travel
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total Views
101
On Slideshare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
0
Actions
Shares
0
Downloads
0
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

Report content
Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
No notes for slide

Transcript

  • 1. Ju njoftojmë se nga Qendra " Skenderija " SH.P.K.Sarajevë - Panairi i Sarajevës në periudhën prej 08 - 11 maj të vitit 2014. Kjo ngjarje është organizuar : DITËT NDËRKOMBËTARE TË TURIZMIT SARAJEVË 2014 37 Panairi Ndërkombëtar i Turizmit dhe Berza e Turizmit 4 Panairi Ndërkombëtar i Hoteleve dhe Restoraneve dhe Pajisjeve hoteljerike dhe Catering Turizmi është një fenomen i sotëm shoqëror dhe ekonomik , pavarësisht nga kriza ekonomike globale mbetet një nga industritë me rritje më të shpejtë . Tregu turistik ka një ndikim të rëndësishëm në zhvillimin e përgjithshëm ekonomik të vendit , ndikimin në ekologji dhe ruajtjen e trashëgimisë kulturore . Ngjarja "Ditët Ndërkombëtare të Turizmit - Sarajevo 2014" paraqet një vend të rëndësishëm të mbledhjes për të gjithë pjesëmarrësit në ofertën turistike , dhe për këtë arsye mjet thelbësor është marketingut për prezantimin e destinacioneve dhe shërbimeve turistike . PROGRAMI këto panaire të përfshijnë : • Paraqitja e ofertës turistike vendase dhe të huaja , • Promovimi i turizmit të brendshëm dhe zhvillimin e burimeve natyrore , • Promovimi i operatorëve turistikë vendas dhe të huaj dhe kompanitë e udhëtimit , • Oferta objekteve turistike vendase dhe të huaja , • Promovimi i të gjitha formave të turizmit , • Oferta Qendrat turistik i dimrit në vend dhe në rajon , • Oferta e pushimeve në detin e Bosnjes dhe Hercegovines dhe në rajon , • furnizimi si dhe objekteve turistike, • Programet produktive Oferta gastro - ushqimore dhe pije. Thirrjeve ju referohen : • për komunitete turistike , organizatat dhe shoqatat në Bosnje dhe Hercegovin si dhe në rajon , • Agjencitë e udhëtimit dhe operatorët turistikë nga Bosnja dhe Hercegovina dhe jashtë vendit , • Pronarët e hoteleve, shtëpi pritjeje , restorante, dhe objekteve hotelierike , • Investitorët e mundshëm në industrinë e turizmit , • Prodhuesit dhe shitësit e hoteleve si dhe mobilje për hotelieri , teknologjisë si dhe pajisjeve , • Përdoruesit e shërbimeve të turizmit , • të huaj dhe në shtëpi në një audiencë të gjerë , • Organizatat profesionale si dhe shoqatat , • media Ne ju ftojmë që të merni pjesë në shfaqje - ajo do të jetë mundësi e vërtetë e madhe për të realizuar planet e biznesit ..!! Për cfar do informacioni mundeni mem kontaktu ne nr e Cel:  +389  70   422  812-­‐Ose  ne  E-­‐mail  adr:gsf.group.hajro@gmail.com,ose  ne  Fcb  Inbox:Hajrulla  Hajro  Iljazi..!! Me respekt, Hajro!Menaxher I Marketingut Ne Boten E Turzimit,Per Promovimin E Turizmit Ne Ballkanin Perendimor.
  • 2.  

×