Komunikace na pokračování: Jak nejlépe vycházet s lidmi
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×
 

Komunikace na pokračování: Jak nejlépe vycházet s lidmi

on

  • 398 views

 

Statistics

Views

Total Views
398
Views on SlideShare
398
Embed Views
0

Actions

Likes
0
Downloads
4
Comments
0

0 Embeds 0

No embeds

Accessibility

Categories

Upload Details

Uploaded via as Microsoft Word

Usage Rights

© All Rights Reserved

Report content

Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
  • Full Name Full Name Comment goes here.
    Are you sure you want to
    Your message goes here
    Processing…
Post Comment
Edit your comment

Komunikace na pokračování: Jak nejlépe vycházet s lidmi Komunikace na pokračování: Jak nejlépe vycházet s lidmi Document Transcript

  • Efektivní komunikace na pokračování:Jak nejlépe vycházet s lidmiO komunikaci bylo napsáno mnoho, potřebujeme jí pro svou práci, využíváme jí k domluveníse nadřízeným, kolegy, přáteli i zákazníky. Je to náš prodejní nástroj.Dnes se zaměříme na věci, které jistě znáte, ale občas na ně všichni pozapomínáme.Existují tři jednoduchá pravidla, jejich dodržováním jste schopni v komunikaci dosáhnouttéměř čehokoliv. 1. Chvalte. Na každém s kým chcete vyjít, najděte něco, čeho si na dotyčném, či jeho práci vážíte. 2. Vzbuďte u druhých chuť udělat to, co chcete. 3. Nikdy nesuďte, neodsuzujte a nestěžujte si.Zdá se to poměrnějednoduché, jak to že můženěco takového fungovat?Pojďme se na to nynípodívat podrobněji: 1. Pochvala. Nemusím snad zdůrazňovat, že tu mluvím o opravdu upřímné pochvale. Ta je znát, je slyšet z Vašeho tónu a má téměř kouzelný účinek. Vychází totiž z našich základních potřeb. Jejím prostřednictvím dáváte najevo, že si druhého vážíte a uznáváte ho. Trénink: Najděte na člověku, který je vám nejméně sympatický cokoliv, co dokážete upřímně pochválit. 2. Vzbuďte chuť to udělat. Ano, tohle už je oříšek, ale pravdou je, že nikdo neudělá dobře a nebude ani chtít udělat to, co sám nechce. Pokud tedy chcete, aby pro Vás někdo něco udělal, musíte přít na to, proč by to udělat měl. Tedy, co mu to přinese. A abyste mohli něco takového navrhnout, musíte druhému porozumět a sám se nadchnout pro jeho plán. Proto se Vám daří lépe podepsat s klientem, kterému argumentujete jeho užitky, nežli tam, kde se snažíte prodat své řešení. Trénink: Zkuste najít důvod, proč bych Vám měla koupit kafe a přimějte mě k tomu.
  • 3. Nekritizujte, nestěžujte si nepomlouvejte. Zní to banálně, navíc, proč byste si neměli, sem tam, kamarádům postěžovat že? Ale možná si vzpomenete na pár lidí ve svém okolí, kteří si jenom stěžují. Tito takzvaní katastrofové a katastrofky už zažili a vyzkoušeli všechno, můžete přít s jakýmkoliv nápadem, ale je to předem prohraný boj, jim to prostě nefunguje, oni to mají těžší nežli ostatní, nevěří ničemu, co by jim mohlo pomoci a pravdou je že žádnou pomoc ani nechtějí, na co by si potom stěžovali? Znáte takové? Jak je Vám s nimi? Chtěli byste s nimi trávit více času? Já ne. Nemluvím teď rozhodně o tom, že každý z nás může mít slabou chvilku, nebo smolné období, ale jakmile ve Vaší komunikaci začnou převládat stížnosti, je něco špatně. Trénink: Zamyslete se nad tím, na co si nejčastěji stěžujete a zkuste vymyslet plán, co s tím uděláte. Když negativitu změníte v akci, bude Vám lépe a ostatním taky.