Your SlideShare is downloading. ×
Sunum Investgrup
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×

Thanks for flagging this SlideShare!

Oops! An error has occurred.

×
Saving this for later? Get the SlideShare app to save on your phone or tablet. Read anywhere, anytime – even offline.
Text the download link to your phone
Standard text messaging rates apply

Sunum Investgrup

243

Published on

Published in: Technology, Business
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total Views
243
On Slideshare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
0
Actions
Shares
0
Downloads
0
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

Report content
Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
No notes for slide

Transcript

 • 1. Invest Grup & Projeleri
  1999 – 2010
 • 2. Invest Grup, internet'in ülkemizde kullanıma girdiği yıllarda, sektörde yatırımlara başladı ve 2000’li yılların başlarında seri-ilan.com, filmkolik.com, kentport.comgibi Türkiye'nin ilk portal projelerine imza attı.
  Internet danışmanlığı konusunda sektörün en eskilerinden olan Invest Grup, 1994 yılında kuruldu. 1999 yılından bu yana web tasarımı, web sitesi yer sağlayıcılığı (hosting), masaüstü ve web tabanlı yazılım, portal işletmeciliği ve internet reklamcılığıkonularında faaliyetlerini sürdürüyor.
  Aynı zamanda 90’lı yılların sonundan bu güne kadar bir çoğu jenerik olan alan adlarını da alarak alan adı portföyünü genişletti.
  Türkiye’nin önde gelen projelerine imzasını atmış olan Invest Grup, 2006 yılında yayına açtığı Türkiye’nin ilk kampanya portalı olan firsatyagmuru.comile sektöründe yenilikçi ve öncü firma olma ünvanını sürdürdü...
 • 3. Projeler
  Invest Grup tarafından geliştirilen ve halen yayında olan projeler:
 • 4. 2001 – 2010
  2001 yılında Türkiyenin öncü ve ilk seri ilan siteleri arasında yer alarak faaliyete geçti.. 2001-2006 yılları arasında Kırmızı Çizgi, Ankara Magazine, Cinemascope, Bilişim Atlası, Spor Dünyası, Ankara Kolejliler vb. aylık yayınlarda düzenli olarak tam veya yarım sayfa reklamlar ile tanıtıldı. İlgili yıllarda Tepe grubuna ait Cinemaxx sinema salonlarında 2 yıl süre ile düzenli seans arası slayt reklam tanıtımları yapıldı.
  2007 yılında tasarım ve alt yapısının tamamen değiştirilmesi ile birlikte yepyeni bir soluk kazanan seri-ilan.com, günümüzde ise 10.000’e yakın kayıtlı kullanıcısı ve 15.000 e yaklaşan ilan sayısı ile Türkiye’nin önde gelen ilan sitelerinden biridir.
  Seri-ilan.com
 • 5. KentPort.com
  2002 – 2010
  2002 yılında Ankara’ya özel ,gezi, eğlence, güncel magazin, bilgi rehberi olarak faaliyete geçti. 2002-2006 yılları arasında Kırmızı Çizgi, Ankara Magazine , Cinemascope, Bilişim Atlası , Spor Dünyası, Ankara Kolejliler vb aylık yayınlarda düzenli olarak tam veya yarım sayfa reklamlar ile tanıtıldı İlgili yıllarda Tepe grubuna ait Cinemaxx sinema salonlarında 2 yıl süre ile düzenli seans arası slayt reklam tanıtımları yapıldı.
  2007 yılında konsepti, tasarımı ve alt yapısı tamamen yenilenerek, ülke, şehir, ilçe ve semtler bazında gezi, mekan, eğlence ve anı portalı olarak yayınına halen devam ediyor. Ziyaretçiler dünya üzerindeki herhangi bir ülke, şehir, mekan hakkında düşüncelerini yazabilmekte ve daha önceden paylaşılanları okuyabilmektedir. Başlanıç tarihinden bugüne dek çok önemli bir veritabanına sahip olan kentport.com, bu sayede Google’da şehir, semt, mekan bazlı anahtar kelime aramaladında ilk sıralarda yer alarak büyümüye devam etmektedir.
 • 6. 2006 - 2010
  2006 yılında, Türkiye’nin ilk kampanya portalı olarak yayına başlamıştır. Türkiye genelinde yayınlanan, kampanya, çekiliş, yarışma haberleri ve bunlara ait çekiliş sonuçları, yarışma sonuçlarını yayınlamaktadır. Açıldığı günden bugüne 900’ün üzerinde firmanın çekiliş, kampanya ve yarışma haberlerini yayınlamıştır. Bu anlamda Türkiye’de yapılmış geçmiş kampanyalar bazında çok büyük bir arşiv veritabanına sahiptir. Bu veritabanı sayesinde, Türkiye’deki orta ölçekli ve büyük firmaların 2006 yılından bugüne kadar yapmış olduğu kampanyalar, süreleri, yapılış şekilleri, katılımcı sayıları, vermiş oldukları hediyeler vb. birçok veriye kolayca ulaşılabilir.
  Buna ek olarak sonuçlanan çekilişlerde talihli listelerinin yalnızca belirli bir günde belirli bir gazetede yer aldığından, ilgili mecra veya gazeteye ulaşamayanlar site üzerinden tüm çekiliş sonuçlarına istedikleri zaman ulaşabilmektedirler. FirsatYagmuru.com, google’de firma ve çekiliş sonucu anahtar kelime bazlı aramalarda ilk sırada yer alarak konuya ilgisi olan tüm ziyaretçileri çekmektedir.
  FirsatYagmuru.com
 • 7. FirsatYagmuru.com
  2006 - 2010
 • 8. 2008 - 2010
  Invest Grup portallarının üye potansiyelinden gelen talepler doğrultusunda piyasadaki “tek ürün satış sitesi” konsepti ile 2008 yılında faaliyete geçti. Spot fiyatlı ürün yelpazesi ve zamanında, sağlam ürün teslimi ile kısa sürede isim yaparak “tek ürün satış siteleri” arasında kendisine ayrıcalıklı bir yer edinme yolunda adımlar atmaya başladı.
  FirsataBak.com
 • 9. MikroPro.NET
  2002 – 2010
  2001 yılında hosting alanında faailyete başlayan MikroPro.NET, gün geçtikçe genişleyen müşteri portföyü ile ABD ve Kanada’da bulunan sunucularını, 2005 yılında Türkiye’ye taşıyarak hizmetlerine yurtiçi lokasyonlu olarak devam etmektedir. Hosting sektöründe butik hizmet anlayışını benimseyen yapısı sayesinde bünyesinde bir çok önemli şirketin yanısıra yüksek trafik alan sitelerin de hosting hizmetini sağlamaktadır.
 • 10. Mini.web.tr / Haber-Bul.com
  2006 – 2010
  Haber-Bul.com
  Internet üzerinde yayınlanan gazetelerden haber aramak için kullanılan, gazete/haber arama motorudur.
  Mini.web.tr
  Uzun URL’leri kısaltarak kullanıcılara istedikleri sayfanın linkini daha kolay ve akılda kalabilecek forma dönüştürülmesini sağlamaktadır.
 • 11. Yapım Aşamasında Olan Projeler
  SemtPort.com
  Şehir/Firma rehberlerinin oldukça yaygın olmaya başladığı son zamanlarda, hemen hemen tüm rehberlerin; ya tüm Türkiye çapında, ya da ilgili şehirin tümünü kapsayan yapıda olduğu dikkati çekmektedir. SemtPort projesi ile bu yapıyı belirli bir şehirdeki semt, mahalle hatta cadde bazına indirgeyerek, bu lokasyonlara özel firma/etkinlik/ilan rehberi oluşturarak internet aramalarında daha spesifik sonuçlarla ziyaretçilerin karşına çıkmayı hedeflemekteyiz.
  Şu an için yalnızca Ankara’da belli başlı önemli bir çok mahalle/cadde için çalışmaları devam etmekte olup, kısa bir süre içerisinde yayın hayatına başlayacaktır. SemtPort projesi kapsamında şu an için yapımı devam eden mahhalle/cadde ve bunlara bağlı alan adları:
 • 12. SemtPort.com projesi kapsamındaki alan adları
  Cukurambar.com
  MustafaKemalMahallesi.com
  FilistinCaddesi.net
  AtakuleAVM.com
  TunalihilmiCaddesi.com
  AnseAVM.com
  BilkentCenter.com
  Konutkent.net
  Yasamkentim.com
  TuranGunesBulvari.com
  CigdemMahallesi.com
  OranSehri.com
  TurkKonut.net
  TurkuazKonutlari.com
 • 13. Alan Adları
  Projelendirilmeyi bekleyen alan adlarından bazıları:
  TakasBank.com
  FutbolKolik.com
  Jeloglan.com
  FilmKolik.com
  istatistikkurumu.org
  Ozgecmisim.com
  Hurriyetilanlar.com
  Hizli-Tren.com
  Milliyetilanlar.com
  InvestGrup bünyesinde bulunan tüm alan adlarını
  www.webadresdukkani.com
  sitesinden takip edebilirsiniz.
  Bodrumilanlar.com
  YurtPort.com
  Interniyet.com
  SigortaBilgi.com
 • 14. Teşekkürler 

×