Gezimanya.com

Gezginlerin ve Keşfetmeyi Sevenlerin
Buluşma Noktası
Gezimanya.com
2.000’e yakın destinasyon ile ilgili detay bilgi, gezi notu, fotoğraf, tanıtıcı
video, önemli doküman bulabi...
Nasıl Üye Olunur?
1. Adım:

Sitenin sağ üst
köşesindeki « üye ol »
butonuna basıyorsunuz.
2. Adım:
Siteye Facebook ya da Twitter
hesabınız ile üye olabilirsiniz.
Ya da açılan ekranda kullanıcı
adınızı, e-posta ad...
3. Adım:

Artık üye oldunuz. Şimdi
profilinizi oluşturabilirsiniz.

« ..
» basarak
profilinizi düzenlemeye
başlayabilirsin...
4. Adım:

Profil bilgilerinizi doldurup,
fotoğrafınızı yükledikten sonra
sizi artık daha yakından
tanıyoruz.
5. Adım:

Profil bilgilerinizi doldurup,
fotoğrafınızı yükledikten sonra,
Kaydet tuşuna basıyorsunuz.

Profilinizi kaydett...
6. Adım:
Artık sizi daha yakından
tanıyoruz.

Kullanıcılar da sizin adınıza
bastıklarında sizin profil
sayfanızı görüyorla...
7. Adım:
Daha da önemlisi bu
aktivitelerinizi aylık 300.000
farklı gezgine ulaştırabilir ve
farklı gezginler ile iletişime...
8. Adım:

Gezi Notu yazmak için « …
.»
butonuna tıklıyorsunuz. Buradaki
yönlendirmeleri takip ederek gezi notu
oluşturabil...
9. Adım:

Özel Yazı yazmak için « …
.»
butonuna tıklıyorsunuz. Buradaki
yönlendirmeleri takip ederek gezi notu
oluşturabil...
10. Adım:

Fotoğraf eklemek için « …
.»
butonuna tıklıyor ve yüklemek istediğiniz
fotoğrafları açılan ekrana sürüklüyorsun...
11. Adım:

Gittiğiniz yerlerden çektiğiniz fotoğrafları
kısa bilgiler ekleyerek «
.»
bölümümüzde paylaşabilirsiniz.
Böylel...
12. Adım:

Artık Gezgin Forumunda konu oluşturmak
çok kolay. «…
.» butonuna tıklayıp
merak ettiğiniz konu ya da soruyu
yaz...
13. Adım:
Yazdığınız yazılara, yüklediğiniz fotoğraflara
ya da forumda açtığınız / cevapladığınız
konulara diğer kullanıcı...
14. Adım:
Profil fotoğrafınıza en yakın olan butondan
çıkış yapabilirsiniz.
Bir kez kaydolduktan sonra ise «Giriş Yap»
but...
Sizi de üyemiz olarak aramızda
görmekten mutluluk duyarız.

Teşekkürler!

Gezginlerin ve Keşfetmeyi Sevenlerin Buluşma Nok...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Gezimanya'ya Nasıl Üye Olunur?

762 views
624 views

Published on

Türkiye'nin en kapsamlı gezi rehberine nasıl üye olacağınızı keşfedin!

Published in: Travel
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
762
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
436
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Gezimanya'ya Nasıl Üye Olunur?

 1. 1. Gezimanya.com Gezginlerin ve Keşfetmeyi Sevenlerin Buluşma Noktası
 2. 2. Gezimanya.com 2.000’e yakın destinasyon ile ilgili detay bilgi, gezi notu, fotoğraf, tanıtıcı video, önemli doküman bulabildiğiniz www.gezimanya.com artık gezginleri, gezmeyi sevenleri ve turizm profesyonellerini tek bir platformda birleştiriyor. Kendini sürekli yenileyen ve geliştiren gezimanya.com yepyeni özellikler ekleyerek büyümeye devam ediyor. Aylık 300.000 tekil kullanıcı ve 1 milyona yakın sayfa gösterimi ile gezi ve seyahat kategorisinde önderliğini sürdürüyor. Gezginlerin ve Keşfetmeyi Sevenlerin Buluşma Noktası
 3. 3. Nasıl Üye Olunur? 1. Adım: Sitenin sağ üst köşesindeki « üye ol » butonuna basıyorsunuz.
 4. 4. 2. Adım: Siteye Facebook ya da Twitter hesabınız ile üye olabilirsiniz. Ya da açılan ekranda kullanıcı adınızı, e-posta adresinizi ve parolanızı (şifre) giriyorsunuz. Ardından « .» butonuna basarak hesabınızı oluşturuyorsunuz. *Not: Kullanıcı adınızı Adı – Soyadı şeklinde ve büyük harfler ile yazmanız önerilmektedir.
 5. 5. 3. Adım: Artık üye oldunuz. Şimdi profilinizi oluşturabilirsiniz. « .. » basarak profilinizi düzenlemeye başlayabilirsiniz.
 6. 6. 4. Adım: Profil bilgilerinizi doldurup, fotoğrafınızı yükledikten sonra sizi artık daha yakından tanıyoruz.
 7. 7. 5. Adım: Profil bilgilerinizi doldurup, fotoğrafınızı yükledikten sonra, Kaydet tuşuna basıyorsunuz. Profilinizi kaydettikten sonra sizi karşılayan Gezimanya.com adresinde yüklediğiniz profil fotoğrafı ile görünüyorsunuz.
 8. 8. 6. Adım: Artık sizi daha yakından tanıyoruz. Kullanıcılar da sizin adınıza bastıklarında sizin profil sayfanızı görüyorlar. Kendinizi tanıtmanız , gezginlerin birbirini tanıması için önemli.
 9. 9. 7. Adım: Daha da önemlisi bu aktivitelerinizi aylık 300.000 farklı gezgine ulaştırabilir ve farklı gezginler ile iletişime geçebilirsiniz. Bundan sonra sitede kendi kimliğiniz ile; Gezi notu yazabilir Özel yazı yazabilir Fotoğraf gönderebilir Ben de gittim’de gittiğiniz yerler ile ilgili fotoğraflı feed’ler bırakabilir, Forum sayfasında konu açabilir, Açılmış konular hakkındaki fikirlerinizi paylaşabilir, Yazdıklarınız ile ilgili diğer gezginlerin size bıraktığı mesajları bildirimler bölümünden takip edebilirsiniz.
 10. 10. 8. Adım: Gezi Notu yazmak için « … .» butonuna tıklıyorsunuz. Buradaki yönlendirmeleri takip ederek gezi notu oluşturabilirsiniz. Gezi notunuzu oluşturduktan sonra yine yönlendirmeleri takip ederek manset, liste ve ana sayfa fotoğrafını seçip kaydediyorsunuz. Yazdığınız gezi notu yönetici onayına düşüyor. Yönetici tarafından onaylandıktan sonra yazınız yayına alınıyor.
 11. 11. 9. Adım: Özel Yazı yazmak için « … .» butonuna tıklıyorsunuz. Buradaki yönlendirmeleri takip ederek gezi notu oluşturabilirsiniz. Özel yazınızı oluşturduktan sonra yine yönlendirmeleri takip ederek, liste ve ana sayfa fotoğrafını seçip yazınızı kaydediyorsunuz. • Not: Özel yazı belirli bir yazı çerçevesinde kurgulanmalı. Örnek: Motosiklet ile seyahat, en güzel seyahat filmler, sörf için en ideal yerler, vb… Yazdığınız gezi notu yönetici onayına düşüyor. Yönetici tarafından onaylandıktan sonra yazınız yayına alınıyor.
 12. 12. 10. Adım: Fotoğraf eklemek için « … .» butonuna tıklıyor ve yüklemek istediğiniz fotoğrafları açılan ekrana sürüklüyorsunuz. Ya da dosya ekle butonuna basarak browser’ınızdan fotoğraflarınızı seçebiliyorsunuz. Tüm fotoğraflar ekrana gelince, Sonraki butonuna basarak bir sonraki ekrana geçiyor ve fotoğrafların açıklamalarını yazıyorsunuz. Son olarak fotoğrafların ait olduğu lokasyonu belirliyorsunuz. Yüklemeyi tamamla dediğinizde gönderdiğiniz fotoğraflar yönetici onayına düşüyor. Yönetici tarafından onaylandıktan sonra direkt yayında kendi yüklediğiniz fotoğrafları görebiliyorsunuz.
 13. 13. 11. Adım: Gittiğiniz yerlerden çektiğiniz fotoğrafları kısa bilgiler ekleyerek « .» bölümümüzde paylaşabilirsiniz. Böylelikle o an nerede olduğunuzu bir fotoğraf ile bildirebilirsiniz. Diğer üyeler de sizin seyahatlerinizi kolaylıkla takip edebilirler. Gönderdiğiniz fotoğraflar önce yönetici onayına düşüyor. Yönetici tarafından onaylandıktan sonra direkt yayında kendi yüklediğiniz fotoğrafları Ben de Gittim bölümünde görebiliyorsunuz.
 14. 14. 12. Adım: Artık Gezgin Forumunda konu oluşturmak çok kolay. «… .» butonuna tıklayıp merak ettiğiniz konu ya da soruyu yazabilirsiniz. Eğersoracağınız soru ya da konu bir lokasyona ilişkin ise lokasyon seçebilirsiniz. Konu ya da sorunun açıklamasını mutlaka doldurmalısınız. Sormak istediğiniz detayları açıklama bölümüne yazabilirsiniz. Ardından «Konu Oluştur» butonuna basarak forumda tartışma başlatabilirsiniz. Tartışma konuları editör onayına düşmeden direkt olarak yayınlanır. Konunuz açıldığı gibi diğer gezginler yanıtlamaya başlayacaktır.
 15. 15. 13. Adım: Yazdığınız yazılara, yüklediğiniz fotoğraflara ya da forumda açtığınız / cevapladığınız konulara diğer kullanıcılardan yorum geldiğinde «Bildirimler» butonu üzerinde kırmızı bir yuvarlak içinde bir sayı göreceksiniz. Bu sayı girdiğiniz içeriğe kaç yorum yapıldığını göstermektedir. «Bildirimler» butonuna tıkladığınızda kimler tarafından hangi içeriğinize yorum yazılmış ya da hangi içeriğiniz cevaplanmış, onu görebilirsiniz. Linke tıkladığınızda ise direkt olarak yapılan yorum ya da verilen cevaba ulaşabileceksiniz. Aynı şekilde siz de bir içeriğe yorum yaptığınızda ya da forumda bir konuya cevap verdiğinizde içeriği oluşturan kişiye bildirim göndermiş olacaksınız. Yapılan yorumlar editör onayı beklameden yayına alınmaktadır.
 16. 16. 14. Adım: Profil fotoğrafınıza en yakın olan butondan çıkış yapabilirsiniz. Bir kez kaydolduktan sonra ise «Giriş Yap» butonuna basıp kullanıcı adınız ve şifrenizi yazarak siteye girebilirsiniz. İsterseniz Facebook ya da Twitter hesabınız ile de bağlanabilirsiniz. Siteye tekrar girişinizde profilinize baktığınızda oluşturduğunuz içeriklerin kendi profil sayfanızın altında kategori bazında yayınlandığını göreceksiniz. Aynı zamanda diğer kullanıcılar da sizi merak ettiklerinde adınıza tıkladığında Profil sayfanızı görecek, sizi tanıyacak, yazdığınız yazıları, yüklediğiniz fotoğrafları, forumdaki aktifliğinizi ve en son nerede olduğunuzu görebilecek.
 17. 17. Sizi de üyemiz olarak aramızda görmekten mutluluk duyarız. Teşekkürler! Gezginlerin ve Keşfetmeyi Sevenlerin Buluşma Noktası

×