Vklase

3,056 views
3,001 views

Published on

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
3,056
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2,614
Actions
Shares
0
Downloads
5
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Vklase

 1. 1. “VIRTUĀLĀS KLASES”IZMANTOŠANAS IESPĒJASMŪŢIZGLĪTĪBĀ Gatis Šeršņevs
 2. 2. PAR PĒTĪJUMUPētījuma mērķis:Noskaidrot tiešsaistes nodarbību virtuālajā klasē kātālmācības realizācijas veida priekšrocības,trūkumus, attīstības perspektīvas un pielietojumumūžizglītībā.Pētījuma priekšmets:Ekspertu un skolotāju viedoklis par tiešsaistesnodarbībām virtuālajā klasē kā tālmācības veidu, tāpriekšrocībām un trūkumiem, kā arī izmantošanasperspektīvām, īstenojot dažādas izglītībasprogrammas.
 3. 3. PAR PĒTĪJUMU Aptauja ar 94 «Virtuālās klases» dalībniekiem Četras ekspertu intervijas ar «Virtuālās klases» dalībniekiem Norises laikas Laika posmā no 2012.g. 5. – 13. februārim
 4. 4. PĒTĪJUMA REZULTĀTI
 5. 5. RESPONDENTU VECUMS
 6. 6. RESPONDENTU NODARBOŠANĀS
 7. 7. KĀDOS KURSOS PIEDALĪJUŠIES
 8. 8. GALVENĀS PROBLĒMAS
 9. 9. VAI ŠĀDU MĀCĪBU VEIDU IZVĒLĒSIETIES ARĪ TURPMĀK?
 10. 10. VIRTUĀLĀS KLASES PIEMĒROTĪBA
 11. 11. Virtuālās klases Virtuālās klases trūkumi priekšrocībasTaupa laika resursus, jo nav Dalībnieku datoriem jābūtjānokļūst līdz nodarbību vietai sagatavotiem virtuālās klasesTaupa finanšu līdzekļu sesijai un dalībniekiem jāzina visiNodarbību iespējams ierakstīt un nosacījumi, lai tiešsaistes sesijaskatīt atkārtot varētu notikt sekmīgiMācības iespējams savienot ar Nepieciešams kvalitatīvs internetadarbu pieslēgumsIespēja piesaistīt pasniedzējus, Tiešā kontakta trūkums ar citiemkas ģeogrāfiski atrodas tālu dalībniekiemIespēja dažādot mācību veidus Nepieciešamas labas iemaņasLabs veids kā iesaistīt mācību darbā ar datoruprocesā cilvēkus ar kustību Nepieciešama motivācija untraucējumiem patstāvīga darba prasmes
 12. 12. SECINĀJUMI Lielākā daļa aptaujas respondentu 82%, atzina, ka „Virtuālo klasi” kā tālmācības veidu būtu gatavi izmantot atkārtoti, no kuriem daļa vēlas apgūt iemaņas un prasmes, kas ļautu pašiem vadīt šāda veida nodarbības, kas liecina, ka nepieciešams palielināt un paplašināt piedāvājumu. „Virtuālās klases” dalībnieki un eksperti norāda, ka „Virtuālās klasi” var izmantot dažādos formālās un neformālās izglītības veidos, tai skaitā pedagogu tālākizglītības kursiem, tādējādi risinot kursu pieejamības problēmu, kas tiek uzsvērta kā problēma un tiek akcentēta citos pētījumos. Augstākā izglītība, pieaugušo izglītībā un mājmācība ir tie izglītības līmeņi, kur „Virtuālās klases” pielietojums tika visaugstāk novērtēts aptaujas respondentu vidū. Īpaši tiek akcentēta šī tālmācības veida piemērotība cilvēkiem, kam dažādu iemeslu dēļ nav iespējas piedalīties klātienes mācībās.
 13. 13. SECINĀJUMI Pedagogu un ekspertu viedokļi ļauj secināt, ka mācības „Virtuālajā klasē” būs sekmīgas, ja izpildīsies šādi priekšnosacījumi:  noteikta aprīkojuma un stabila interneta pieejamība;  nodarbību vadītāja pieredze un prasme komunicēt ar auditoriju;  nodarbību rūpīga plānošana;  pamatiemaņas darbā ar datoru;  laba instrukcija par „Virtuālās klases” programmatūru. Pētījumā iegūtie viedokļi ļauj secināt, ka „Virtuālā klase” var tik izmantota gan kā autonoms tālmācības veids, gan kā papildus aktivitāte, piemēram, konsultācijas, semināri, projektu darbs u.c.
 14. 14. IEROSINĀJUMI „Virtuālās klases” īstenotājiem jāinformē pēc iespējas plašāka sabiedrība par „Virtuālās klases” izmantošanas iespējām. Institūcijām, kas atbildīgas par mūžizglītības programmu finansēšanu, vajadzētu radīt apstākļus, kas veicina kursu piedāvājuma paplašināšanu, izmantojot „Virtuālo klasi” kā tālmācības realizācijas veidu. Viens no variantiem, kā to īstenot ir iekļaut šo vedu, izsludinot dažādus konkursus. Nepieciešami papildus eksperimenti un pētījumi par „Virtuālās klases” izmantošanas iespējām formālajā izglītībā. Tie būtu veicami, gan vidusskolas vecākajās klasēs, gan augstskolās. Ar „Virtuālās klases” palīdzību augstskolas var piesaistīt vieslektorus, tai skaitā ārzemju, kā arī organizēt tiešsaistes nodarbības grupām, kas mācās neklātienē. „Virtuālā klase” var būt efektīvs veids ar kura palīdzību pedagogi var iegūt vai uzlabot, piemēram angļu valodas zināšanas.
 15. 15. Paldies par uzmanību!

×