Prezentacja bezrobocie

5,281 views
4,922 views

Published on

0 Comments
2 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
5,281
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
0
Actions
Shares
0
Downloads
33
Comments
0
Likes
2
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Prezentacja bezrobocie

  1. 1. Pojęcie bezrobocia, przyczyny i skutki.
  2. 2. Bezrobocie jest zjawiskiem społecznym polegającym na tym, że część ludzi zdolnych do pracy i deklarujących chęć jej podjęcia nie znajduje faktycznego zatrudnienia z różnych powodów.
  3. 3. Bezrobocie na świecie
  4. 4. Bezrobotnym można nazwać osobę niezatrudnioną, nie prowadzącej działalności gospodarczej, nie wykonującej działalności gospodarczej, nie wykonującej żadnej pracy zarobkowej, zdolną i gotową do podjęcia zatrudnienia. Definicja jaką stosuje Urząd Pracy wobec bezrobotnych: jest to osoba poszukująca zatrudniania która:• ukończyła 18 rok życia (pełnoletnia),• nie ukończyła 60 lat w przypadku kobiet i 65 lat w przypadku mężczyzn,• aktualnie nie uczy się na żadnym szczeblu kształcenia lub nie jest skierowana na szkolenie przez PUP,• jest zameldowana lub pozostaje w naszym kraju legalnie lub jej pobyt może zostać zalegalizowany (azyl polityczny, karta stałego lub czasowego pobytu, obywatele UE).
  5. 5. Stopa bezrobocia w Polsce na miesiąc październik wyniosła 11,8 proc. wobec 11,8 proc. we wrześniu - podał w piątek 25 listopada 2011 GUS. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy w końcupaździernika wyniosła 1.867,6 tys. osób. Z danych GUS na koniec października2011 roku wynika, że do urzędów pracy w ciągu miesiąca zgłosiło się 225,8 tys.osób poszukujących zatrudnienia, o 20,3 tys. osób mniej niż wewrześniu br. i o 57,3 tys. osób mniej niż w październiku 2010 roku.
  6. 6. Bezrobocie jest zjawiskiem społecznym polegającym na tym, że część ludzi zdolnych do pracy i deklarujących chęć jej podjęcia nie znajduje faktycznego zatrudnienia z różnych powodów.

×