eTwinning Estonian involving pupils

606
-1

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total Views
606
On Slideshare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
3
Actions
Shares
0
Downloads
1
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

eTwinning Estonian involving pupils

 1. 1. Õpilaste kaasamine Mõned nõuanded ja nipid, kuidas oma õpilasi eTwinningu projekti kavandamisse ja rakendamisse kaasata
 2. 2. Õpilaste kaasamine eTwinningu projekti tegemine võib õpilastele ja õpetajatele olla väärtuslik kogemus. Alljärgnevalt anname teile juhiseid, kuidas tagada, et teie õpilased õpiksid eTwinningu kogemusest võimalikult palju
 3. 3. Enne projekti Tutvustage projekti põhiideed ning kaasake õpilased projekti kavandamisse. Selgitage kõigile osalejatele (õpetajatele ja õpilastele), et igaühel on oma roll mängida.
 4. 4. Enne projekti Leppige kokku põnevates teemades, mida projektis arutada ja edasi arendada.
 5. 5. Projekti kavandamine Võtke arvesse õpilaste teadmisi teiste riikide kohta ning mida uut nad sooviksid õppida. Laske õpilastel kavandada, kuidas nad esitleksid oma kooli, piirkonda ja riiki.
 6. 6. Projekti kavandamine Leppige kokku projektis kasutatavates tööriistades. Tutvustage õpilastele Mestimisruumi.
 7. 7. Projekti vältel Looge klassis või mujal koolis õpilaste nurk, kus saaksite projekti teemalise näituse teha.
 8. 8. Projekti vältel Moodustage enda ja partnerkooli õpilastest segatud paarid või rühmad, et igal õpilasel oleks vähemalt üks partner. Laske õpilastel kohtuda jututoas või videokonverentsil.
 9. 9. Projekti vältel Paluge vabatahtlikel hallata Mestimisruumi mõningaid osi. Võimaldage õpilastel terve projekti kestel arutlusteemasid välja pakkuda.
 10. 10. Projekti vältel Looge õpilastele ühine sündmuste kalender (kuhu kannate nt rahvuslikud üritused, spordivõistlused jne).
 11. 11. Projekti vältel Kaasake tegevustesse kõik õpilased. Pakkuge välja erinevaid õpilaste huvile ja võimetele vastavaid tegevusi, et tagada pidev aktiivne osalemine projektis. Lõimige projekt õppekavasse, et saaksite projektitööd teha tundide ajal. Nii tunnetavad õpilased seda harjumuspärase tööna, mitte lisaülesandena.
 12. 12. Projekti vältel Koostage õpilastele hindamiskriteeriumid, mille täitmist nad saaksid projekti hilisemas staadiumis kontrollida. Pange rohkem rõhku õpilaste vahelisele suhtlusele, mitte grammatikale.
 13. 13. Pärast projekti Arutage oma õpilastega projekti positiivseid ja negatiivseid aspekte. Rääkige nende algsetest ootustest ja kuidas need on täitunud.
 14. 14. Pärast projekti Kaasake õpilased projekti tulemuste jagamisse hariduskogukonnas ja mujal.
 15. 15. Pärast projekti Taotlege projektile kvaliteedimärki ning kui see õnnestub, tähistage seda koos oma õpilastega.
 16. 16. Teiste inimeste kaasamine Võite projekti kaasata ka oma kolleegid, jagades nendega oma projektitulemusi, paludes neil projektis osaleda või projekti tulemusi levitada.
 17. 17. Teiste inimeste kaasamine Korraldage õpilaste vanematele avatud uste päevi ning laske õpilastel oma projekti esitleda. Võite vanemad ka projekti kaasata, kutsudes neid projekti Mestimisruumi, kus nad näevad, milliste teemade kallal nende lapsed on töötanud.
 1. A particular slide catching your eye?

  Clipping is a handy way to collect important slides you want to go back to later.

×