1. krok Přihlaste se

Klikněte na políčko Přihlášení
1. krok Přihlaste se
Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Rada: Pokud si heslo nepamatujete,
použijte nápovědu „Zapomněl...
2. krok

Aktualizujte svůj profil

Klikněte na políčko Profil
2. krok Aktualizujte svůj profil
Rada: Vždy budete vědět, pod jaké políčko
stránka patří - bude zvýrazněno.

Podívejte se ...
2. krok Aktualizujte svůj profil
Pro aktualizaci profilu
klikněte na políčko Úpravy
profilu.

Rada: Je dobré vložit si do ...
2. krok

Aktualizujte svůj profil

Můžete upravit
většinu informací
ve svém profilu, a
to včetně svého
jména a e-mailové
a...
3. krok

Přemýšlejte o svých představách o projektu

Rada: Pokud již nějakou představu o projektu máte, můžete ji rozvést ...
3. krok

Koho byste rádi našli?

Kontrolní seznam
Následující otázky vám mohou pomoci ujasnit si, jací mají vaši potenciál...
4. krok

Používání vyhledávače
Klikněte na políčko Vyhledat účastníky eTwinningu.

Napište jméno

Znáte-li jméno hledané o...
4. krok

Používání vyhledávače
Můžete také využít
obecnější funkci pro
vyhledávání a vyplnit
jednotlivá políčka - např.
ze...
4. krok Používání vyhledávače

Na stránce Výsledky vyhledávání uvidíte, kolik učitelů je v dané chvíli
volných pro realiza...
5. krok

Navazování kontaktů
Pojedete-li kurzorem dolů po stránce, objeví se další výsledky.

Rada: Na této stránce vidíte...
5. krok

Navazování kontaktů

Zajímá-li vás něčí profil
podrobněji, klikněte na jméno dané
osoby.

Rada: Políčko se zelený...
5. krok

Navazování kontaktů

Navázat kontakt můžete zasláním emailu. Jednoduše klikněte na ikonu bílé
obálky.

Rada: Může...
5. krok

Navazování kontaktů
Pokud jste již s určitou osobou komunikovali, můžete
použít políčko se zeleným plusovým znamé...
6. krok

Využívání diskusních fór
Jinou možností je zveřejnit zprávu na diskusních fórech, kde si ji přečtou
ostatní účast...
6. krok

Využívání diskusních fór
Rada: Tato fóra jsou rozdělena
podle věku studentů, vyberte si
tedy to, které odpovídá v...
6. krok

Využívání diskusních fór
Rada: Před zveřejněním zprávy na fóru je vždy dobré projít si texty
publikované již dřív...
6. krok

Využívání diskusních fór
Zobrazí se vám zpráva na fóru. Máte-li zájem, můžete kliknout na políčko
„Odpovědět“.

R...
6. krok

Využívání diskusních fór

Chcete-li zveřejnit zprávu, klikněte na
políčko Vytvořit zprávu.
6. krok

Využívání diskusních fór
Vymyslete pro svoji zprávu titulek.

Napište zprávu.

Vyberte odpovídající
školní předmě...
6. krok

Využívání diskusních fór
V případě potřeby vyberte
prakticky zaměřený obor.

Rada: Je dobré
vybrat pro svoji
zprá...
7. krok

Online a offline akce

Partnery můžete potkat na takových akcích, jakými jsou kontaktní
semináře, online vzděláva...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Czech partner finding

512 views
441 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
512
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
320
Actions
Shares
0
Downloads
1
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide
 • Step 1.1
 • Step 1.2
 • Step 2.1
 • Step 2.2
 • Step 2.3
 • Step 2.4
 • Step 3.1
 • Step 3.2
 • Step 4.1
 • Step 4.2
 • Step 4.3
 • Step 5.1
 • Step 5.2
 • Step 5.3
 • Step 5.4
 • Step 6.1
 • Step 6.2
 • Step 6.3
 • Step 6.4
 • Step 6.5
 • Step 6.6
 • Step 6.7
 • Step 7.1
 • Czech partner finding

  1. 1. 1. krok Přihlaste se Klikněte na políčko Přihlášení
  2. 2. 1. krok Přihlaste se Zadejte své uživatelské jméno a heslo Rada: Pokud si heslo nepamatujete, použijte nápovědu „Zapomněli jste své heslo?“.
  3. 3. 2. krok Aktualizujte svůj profil Klikněte na políčko Profil
  4. 4. 2. krok Aktualizujte svůj profil Rada: Vždy budete vědět, pod jaké políčko stránka patří - bude zvýrazněno. Podívejte se do části Moje kroky v eTwinningu vpravo a zkontrolujte, zda jste označili políčko „ano“ u věty „Jsem připraven/a na eTwinningový projekt“.
  5. 5. 2. krok Aktualizujte svůj profil Pro aktualizaci profilu klikněte na políčko Úpravy profilu. Rada: Je dobré vložit si do profilu svoji fotografii - není to povinnost, ale pro potenciální partnery bude váš profil zajímavější. Pokud vlastní fotografii zveřejňovat nechcete, můžete sem vložit fotografii školy, její logo nebo fotografii známého místa z vašeho města.
  6. 6. 2. krok Aktualizujte svůj profil Můžete upravit většinu informací ve svém profilu, a to včetně svého jména a e-mailové adresy. Rada: Můžete si také změnit heslo. Rada: Pokuste se napsat krátký a zajímavý text o sobě, svých profesních zájmech, své škole, zkušenostech a představách o projektu. Je velmi důležité psát v jazyce, kterému budou potenciální partneři rozumět. Mnoho učitelů má profil ve dvou jazycích - ve své mateřštině a v některém rozšířenějším jazyce, jako je angličtina, francouzština, španělština nebo němčina.
  7. 7. 3. krok Přemýšlejte o svých představách o projektu Rada: Pokud již nějakou představu o projektu máte, můžete ji rozvést v sekci eTwinning a já: Můj deník a poté kliknout na políčko Sdílet. Ostatní mohou na vaše zprávy v deníku reagovat a projevit zájem. Pokud dosud představy o projektu nemáte, můžete na tomto místě ostatním sdělit své preference - např.: „Mám zájem o korespondenci emailem“ nebo „Mám zájem o přírodovědné projekty“.
  8. 8. 3. krok Koho byste rádi našli? Kontrolní seznam Následující otázky vám mohou pomoci ujasnit si, jací mají vaši potenciální partneři být: • • • • • • • O jaký typ partnerské školy by mělo jít? Jak staří by měli být studenti v partnerské třídě? V jakém jazyce by měl být projekt realizován? Jakých školních předmětů by se měl projekt týkat? Máte nějaké konkrétní představy nebo návrhy na projekt? Jaké nástroje byste rádi používali? Je pro vás něco v rámci eTwinningového partnerství obzvláště důležité? Rada: Nemáte-li nápady, můžete si kdykoli projít balíčky (tj. předpřipravené projekty) v sekci Spolupracujte.
  9. 9. 4. krok Používání vyhledávače Klikněte na políčko Vyhledat účastníky eTwinningu. Napište jméno Znáte-li jméno hledané osoby nebo školy, můžete použít políčko Rychlé vyhledávání.
  10. 10. 4. krok Používání vyhledávače Můžete také využít obecnější funkci pro vyhledávání a vyplnit jednotlivá políčka - např. zemi, školní předmět, jazyk apod. Rada: Nejedná se o přihlašovací formulář, nemusíte tedy vyplnit všechna políčka. Čím méně kritérií zadáte, tím více výsledků dostanete. Rada: Je dobré zaškrtnout také políčko Připraven/a realizovat eTwinningový projekt. Nástroj vám tak nabídne pouze učitele, kteří jsou v dané chvíli volní pro realizaci projektu. Nezapomeňte kliknout na políčko „Hledat“.
  11. 11. 4. krok Používání vyhledávače Na stránce Výsledky vyhledávání uvidíte, kolik učitelů je v dané chvíli volných pro realizaci projektu odpovídajícího vašim představám.
  12. 12. 5. krok Navazování kontaktů Pojedete-li kurzorem dolů po stránce, objeví se další výsledky. Rada: Na této stránce vidíte důležité informace z profilů vybraných účastníků, včetně jazyků, které používají, předměty, o něž se zajímají, a země, ve kterých působí.
  13. 13. 5. krok Navazování kontaktů Zajímá-li vás něčí profil podrobněji, klikněte na jméno dané osoby. Rada: Políčko se zeleným plusovým znaménkem použijete v případě, že chcete někomu poslat „žádost o navázání kontaktu“, abyste si ho mohli přidat na svůj seznam kontaktních adres jako potenciálního partnera pro projekt. Na políčko je dobré kliknout až poté, co se sami představíte. Doporučujeme zaslat dané osobě nejdříve e-mail nebo napsat vzkaz do deníku.
  14. 14. 5. krok Navazování kontaktů Navázat kontakt můžete zasláním emailu. Jednoduše klikněte na ikonu bílé obálky. Rada: Můžete se podívat na datum posledního přihlášení. Zjistíte, nakolik je daná osoba aktivní.
  15. 15. 5. krok Navazování kontaktů Pokud jste již s určitou osobou komunikovali, můžete použít políčko se zeleným plusovým znaménkem a zaslat jí „žádost o navázání kontaktu“. Rada: U vybrané osoby se můžete podívat na seznam kontaktních adres - může jít o vaše budoucí partnery. Vybrané osobě můžete napsat komentář do deníku nebo u určité zprávy v deníku kliknout na políčko „To se mi líbí“. Dáte tak najevo svůj zájem.
  16. 16. 6. krok Využívání diskusních fór Jinou možností je zveřejnit zprávu na diskusních fórech, kde si ji přečtou ostatní účastníci, kteří také hledají partnery pro eTwinningový projekt.
  17. 17. 6. krok Využívání diskusních fór Rada: Tato fóra jsou rozdělena podle věku studentů, vyberte si tedy to, které odpovídá vašim požadavkům. Existuje i obecně zaměřené fórum, které zvolíte v případě, že věk studentů pro vás podstatný není. Chcete-li se dostat na fórum, klikněte na jeho název - např.: eTwinningové projekty 12–15 let.
  18. 18. 6. krok Využívání diskusních fór Rada: Před zveřejněním zprávy na fóru je vždy dobré projít si texty publikované již dříve. Uvidíte, jestli vás některý nezaujme. Chcete-li si přečíst zprávu na fóru, klikněte na její titulek.
  19. 19. 6. krok Využívání diskusních fór Zobrazí se vám zpráva na fóru. Máte-li zájem, můžete kliknout na políčko „Odpovědět“. Rada: Vidíte, kdo další na danou zprávu odpověděl. Mohou to být také potenciální partneři pro projekt.
  20. 20. 6. krok Využívání diskusních fór Chcete-li zveřejnit zprávu, klikněte na políčko Vytvořit zprávu.
  21. 21. 6. krok Využívání diskusních fór Vymyslete pro svoji zprávu titulek. Napište zprávu. Vyberte odpovídající školní předmět.
  22. 22. 6. krok Využívání diskusních fór V případě potřeby vyberte prakticky zaměřený obor. Rada: Je dobré vybrat pro svoji zprávu vhodné tagy, tj. klíčová slova. Vaše zpráva se tak objeví ve výsledcích vyhledávání, kter á na fóru provádějí ostatní účastníci. Vyberte jazyk, ve kterém je vaše zpráva napsána. Klikněte na políčku Odeslat vaši zprávu.
  23. 23. 7. krok Online a offline akce Partnery můžete potkat na takových akcích, jakými jsou kontaktní semináře, online vzdělávací akce nebo trhy zaměřené na vyhledávání partnerů. Sledujte novinky ze své země na domovské stránce své pracovní plochy a sekci „Novinky“ na hlavní eTwinningové stránce.

  ×