ETTA ve ETSM Projesi

6,286 views
6,213 views

Published on

Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu'nun (ETMK), İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) fonuyla gerçekleştirilen “Endüstriyel Tasarım Sektörünün Global Rekabet Gücünün Artırılması: Endüstriyel Tasarım Tanıtım Ajansı ve Sanal Müze Projesi” tanıtımı

Published in: Design
0 Comments
1 Like
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
6,286
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
5
Actions
Shares
0
Downloads
31
Comments
0
Likes
1
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

ETTA ve ETSM Projesi

 1. 1. < <
 2. 2. İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) kurulmasından sonra “Kar Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı” adında bir çağrı açmıştır.Bu proje, İstanbul Kalkınma Ajansı 2010 yılı Kar Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.Bu dokümanın içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği’ne aittir.
 3. 3. ETMK bu çağrıya, Beyoğlu Belediyesi’nin iştiraki ile sunduğu “Endüstriyel Tasarım Sektörünün Global Rekabet Gücünün Artırılması: Endüstriyel Tasarım Tanıtım Ajansı ve Sanal Müze Projesi” başarılı bulunmuş ve %90 oranında mali desteğe hak kazanmıştır.Bu proje, İstanbul Kalkınma Ajansı 2010 yılı Kar Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.Bu dokümanın içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği’ne aittir.
 4. 4. Bu projeyi destekleyen sponsorlarımız: Türkiye İhracatçılar Meclisi, Arzum, Ersa, Gürallar Art Craft, Armaggan, Arlight, ArçelikBu proje, İstanbul Kalkınma Ajansı 2010 yılı Kar Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.Bu dokümanın içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği’ne aittir.
 5. 5. > Türk endüstriyel tasarımının küresel pazarda rekabet edebilirliğini artırmak; > Endüstriyel tasarımcılar ve üretici, yatırımcı ve marka sahibi işbirliği ile Türk markalarını geliştirmek ve ihracatın artmasına katkıda bulunmak; > Türk endüstriyel tasarımını proje süresince kurulacak Endüstriyel Tasarım Tanıtım Ajansı ve Endüstriyel Tasarım Sanal Müzesi aracılığıyla tüm dünyada tanıtmak ve ürün tasarımı sektörünün ihracat hacmini yükseltmek; > İstanbul’un bir tasarım merkezi olarak bilinirliğini güçlendirmek ve çağdaş metropol ve yaratıcı kent imajına katkıda bulunmak;Bu proje, İstanbul Kalkınma Ajansı 2010 yılı Kar Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.Bu dokümanın içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği’ne aittir.
 6. 6. > Toplumda iyi endüstriyel tasarımın yaşam kalitesini artırmadaki rolü konusunda farkındalık yaratmak ve endüstriyel tasarımın topluma ve endüstriye sağladığı faydaları görünür kılmak; > İstanbul’da kurulacak Endüstriyel Tasarım Tanıtım Ajansı ile Türk tasarımının vitrinini oluşturmak ve bu ajans aracılığıyla Türk endüstriyel tasarımı ile ilgili her türlü talep ve ihtiyaca adres olmak; > Kurulacak olan Endüstriyel Tasarım Sanal Müzesi ile Türk Endüstriyel Tasarım sektörünün yıllara dayanan birikimini bir araya toplamak ve sektörün olgunlaşmasının bir ispatı olarak bu sanal müzeyi yurt içi ve yurt dışı mecralarda tanıtmak;Bu proje, İstanbul Kalkınma Ajansı 2010 yılı Kar Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.Bu dokümanın içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği’ne aittir.
 7. 7. > Yurt dışındaki Türk Ticaret Ataşelikleri, İş Konseyleri ve diğer ilgili kurumlar ile işbirliği içinde Türk endüstriyel tasarımcısına yeni pazarlama ve tanıtım kanalları açmak ve yeni rekabet stratejileri geliştirmek; > Endüstriyel tasarımcıları sektörel bazda üreticilerle bir araya getirmek ve gelecek işbirliklerine yönelik tohumlar atmak; > Türkiye’de endüstriyel tasarım alanının tüm paydaşları arasında sürdürülebilir bir network oluşturmak.Bu proje, İstanbul Kalkınma Ajansı 2010 yılı Kar Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.Bu dokümanın içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği’ne aittir.
 8. 8. 1. Gereksinim Analizi Anketi ve Envanter Çalışması 2. Endüstriyel Tasarım Tanıtım Ajansı 3. Endüstriyel Tasarım Sanal Müzesi 4. Türk Endüstriyel Tasarımcıların Tanıtılması 5. Sergi ve Atölye Çalışmaları 6. Sektörel Kapasite Geliştirme ve Lobi Faaliyetleri 7. Tanıtım ve Yaygınlaştırma FaaliyetleriBu proje, İstanbul Kalkınma Ajansı 2010 yılı Kar Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.Bu dokümanın içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği’ne aittir.
 9. 9. Endüstriyel Tasarım Tanıtım Ajansı Tüzel kişiliği olmayan, proje süresinde ETMK’na bağlı olarak oluşturulan bir alandır. Ajansta devamlı olarak 2 profesyonel personel çalışacaktır. Merkez bünyesinde kütüphane ve profesyonel dokümantasyon arşivi de bulunacaktır. Kurulacak olan tanıtım ajansı Türk Endüstriyel Tasarım sektörünün dışarıya açılan bir yüzü, vitrini olarak hizmet verecektir.Bu proje, İstanbul Kalkınma Ajansı 2010 yılı Kar Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.Bu dokümanın içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği’ne aittir.
 10. 10. Arşiv Merkezde ETMK’nın yıllardır biriktirdiği bilgilere dayanan bir profesyonel dokümantasyon arşivi bulunmaktadır. Kütüphane Endüstriyel Tasarım ile ilgili yerli ve yabancı yayınların (kitap, dergi, broşür etc.) ve görsel/ işitsel malzemenin bulunduğu bir kütüphane yer almaktadır. Projenin başlangıcı ile beraber ETMK üyelerine ellerindeki tasarım kitapları ve süreli yayınları kütüphaneye bağışlamaları konusunda duyuru yapılmıştır.Bu proje, İstanbul Kalkınma Ajansı 2010 yılı Kar Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.Bu dokümanın içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği’ne aittir.
 11. 11. Sanal Müze Endüstriyel Tasarım Sanal Müzesi Türkiye’nin özgün ürün tasarımı konusunda geçmişten günümüze olan üretimlerini, üreticilerini, tasarımlara ve tasarımcılara dair temin edilebilen tüm nesne ve arşiv malzemesini bir araya getirerek, Türkiye Ürün Tasarımı belleğini oluşturmak ve sürdürülebilir kılmak üzerine kurgulanacak, internet üzerinden ulaşılabilecek sanal bir sergileme platformudur. Sanal müze Türkiye’de tasarım birikimini ve tasarımcıları daha geniş kitlelere ulaştırmak hedefi ile iç ve dış izleyiciye, Türk ve yabancı üreticiye ve yatırımcıya ulaşmayı hedeflemektedir. Tüm ilgili kanallarda ve platformlarda yaygınlaştırılmaktadır.Bu proje, İstanbul Kalkınma Ajansı 2010 yılı Kar Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.Bu dokümanın içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği’ne aittir.
 12. 12. Sektörel Toplantılar Projede 11 ay boyunca her ay 1 sektörden işletme sahipleri, genel müdür, pazarlama müdürü veya tasarım yöneticisi veya sektörel dernek yöneticileri ile o sektörde uzmanlaşmış tasarımcılar bir araya getirilmekte ve 11 adet sektörel toplantı yapılmaktadır. Buluşmaların amacı tasarım yönetimi, pazar ve üretim problemleri, tehdit ve fırsatlar konusunda beyin jimnastiği yapılmasıdır. Bu buluşmaların tasarımcılar ile üreticiler arasında işbirliklerine kapı açması ve diyaloğu güçlendirmesi hedeflenmiştir.Bu proje, İstanbul Kalkınma Ajansı 2010 yılı Kar Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.Bu dokümanın içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği’ne aittir.
 13. 13. Sektörler: > Ambalaj > Züccaciye ve Küçük Ev Aletleri > Deniz Ulaşım Araçları > Kara ve Yatırım Araçları > Kuyumculuk, Mücevher ve Lüks Ev Aksesuarları > Tıbbi Cihazlar > Askeri Gereçler > Ev Mobilyası > Ofis Mobilyası > Yapı Gereçleri ve Aydınlatma > Ev Cihazları ve ElektronikBu proje, İstanbul Kalkınma Ajansı 2010 yılı Kar Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.Bu dokümanın içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği’ne aittir.
 14. 14. Sektörel Toplantı 1: Ambalaj SektörüBu proje, İstanbul Kalkınma Ajansı 2010 yılı Kar Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.Bu dokümanın içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği’ne aittir.
 15. 15. Sektörel Toplantı 2: Züccaciye ve Küçük Ev Aletleri SektörüBu proje, İstanbul Kalkınma Ajansı 2010 yılı Kar Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.Bu dokümanın içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği’ne aittir.
 16. 16. Sektörel Toplantı 3: Deniz Ulaşım AraçlarıSektörüBu proje, İstanbul Kalkınma Ajansı 2010 yılı Kar Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.Bu dokümanın içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği’ne aittir.
 17. 17. Sektörel Toplantı 4: Kara Ulaşım ve Yatırım Araçları SektörüBu proje, İstanbul Kalkınma Ajansı 2010 yılı Kar Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.Bu dokümanın içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği’ne aittir.
 18. 18. Sektörel Toplantı 5: Kuyumculuk, Mücevher ve Lüks Ev Eksesuarları SektörüBu proje, İstanbul Kalkınma Ajansı 2010 yılı Kar Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.Bu dokümanın içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği’ne aittir.
 19. 19. Sektörel Toplantı 6: Askeri Gereçler SektörüBu proje, İstanbul Kalkınma Ajansı 2010 yılı Kar Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.Bu dokümanın içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği’ne aittir.
 20. 20. Sektörel Toplantı 7: Tıbbi Cihazlar SektörüBu proje, İstanbul Kalkınma Ajansı 2010 yılı Kar Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.Bu dokümanın içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği’ne aittir.
 21. 21. Sektörel Toplantı 8: Ev Mobilyası SektörüBu proje, İstanbul Kalkınma Ajansı 2010 yılı Kar Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.Bu dokümanın içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği’ne aittir.
 22. 22. Sektörel Toplantı 9: Ofis Mobilyası SektörüBu proje, İstanbul Kalkınma Ajansı 2010 yılı Kar Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.Bu dokümanın içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği’ne aittir.
 23. 23. Ticaret Ateşelikleri ve İş Konseyleri ile İlişkilerin Kurulması Proje süresince hem Endüstriyel Tasarım Tanıtım Ajansı’nı hem de kurulacak olan sanal müzeyi tanıtmak amacıyla Türkiye’nin yaklaşık 30 ülkedeki ticaret ateşelikleri ile temasa geçilmiş, aynı zamanda Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ile temasa geçilerek ilgili 30 ülkedeki iş konseyleri ile iletişim kurulmuştur.Bu proje, İstanbul Kalkınma Ajansı 2010 yılı Kar Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.Bu dokümanın içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği’ne aittir.
 24. 24. Kapanış Sergisi Haziran ayında bir kapanış sergisi organize edilmiştir. Sergi, Osmanlı’dan günümüze tasarımın çağdaşlığının yüzü olan Beyoğlu’na odaklanmıştır. Serginin çıkış noktası Osmanlı’dan bugüne her dönemde çağdaşlığın tasarım yüzünün Beyoğlu’nda görünür ve mevcut olmasıdır.Bu proje, İstanbul Kalkınma Ajansı 2010 yılı Kar Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.Bu dokümanın içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği’ne aittir.
 25. 25. Çocuklara ve Gençlere Yönelik Tasarım Atölyeleri Proje süresince Beyoğlu Belediyesi ile işbirliği içinde gençlere ve çocuklara yönelik Ekim, Aralık, Şubat ve Nisan aylarında 4 adet tasarım atölyesi organize edilmiştir. Bu atölyelerin düzenlenmesindeki amaç, çocuklarda ve gençlerde tasarım bilincinin uyandırılması ve endüstriyel tasarıma yetenekli olanlarının mesleğe yönlendirilmesi olmuştur.Bu proje, İstanbul Kalkınma Ajansı 2010 yılı Kar Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.Bu dokümanın içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği’ne aittir.
 26. 26. International Council of Societies of Industrial Design Üyelik Başvurusu Uluslararası Endüstriyel Tasarım Kuruluşları Konseyi ICSID üyelik başvurusunda bulunulmuştur. ETMK ICSID’ın 27-28 Ekim 2011 tarihleri arasında Taipei’de gerçekleşecek olan genel kuruluna katılmış ve üyelik başvurusunun değerlendirilme aşamasında bilgilendirmede bulunmuştur. Ayrıca ilgili kişilerle ETMK adına ve projenin tanıtılması adına görüşmeler yapılmıştır.Bu proje, İstanbul Kalkınma Ajansı 2010 yılı Kar Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.Bu dokümanın içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği’ne aittir.
 27. 27. Endüstriyel Tasarım Tanıtım Ajansı Web Sitesi Projenin tanıtımı ve özellikle Endüstriyel Tasarım Tanıtım Ajansı ve faaliyetlerinin duyurulması için bir web sitesi hazırlanmıştır.Bu proje, İstanbul Kalkınma Ajansı 2010 yılı Kar Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.Bu dokümanın içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği’ne aittir.
 28. 28. Endüstriyel Tasarım Tanıtım Filmi Endüstriyel tasarım tanıtım filmi projenin ve endüstriyel tasarım sektörün yurt içi ve yurt dışı mecralarda tanıtılması için kullanılmaktadır. Film ihracatçı birlikleri ve DEİK bünyesindeki iş konseyleri gibi kilit noktalara ulaştırılmakta ve onların farklı mecralarda bu filmi Türk endüstriyel tasarım sektörünün tanıtımı amacı göstermesi için ilişkiler kurulmaktadır.Bu proje, İstanbul Kalkınma Ajansı 2010 yılı Kar Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.Bu dokümanın içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği’ne aittir.
 29. 29. Tortona Tasarım Haftası Katılım Endüstriyel Tasarım Tanıtım Ajansı ve Sanal Müzenin yurt dışı tanıtımının yapılması için proje tarihleri arasında gerçekleşecek en büyük endüstriyel tasarım festivallerinden biri olan Nisan 2012’de Milano’daki Salone del Mobile (Mobilya Fuarı) kapsamında organize edilen Tortona Tasarım Haftası’na katılınacaktır.Bu proje, İstanbul Kalkınma Ajansı 2010 yılı Kar Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.Bu dokümanın içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği’ne aittir.
 30. 30. < <

×