Saksıyı çalıştırmanın yolları

796 views
711 views

Published on

Published in: Spiritual
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
796
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
75
Actions
Shares
0
Downloads
0
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Saksıyı çalıştırmanın yolları

  1. 1. Cüretkar Olun Hazırlıklı Olun Hataların Harika Olduğunu Öğrenin Çalışırken Eğlenin
  2. 2.  Başarmaya cüret edin  Başarısızlığa cüret edin  Egemen olmaya cüret edin  Dikkat çekmeye cüret edin
  3. 3.  Cüretkar olmaya cüret ettiğinizde bir şeyden emin olmalısınız: Aşağılanacağınızdan ya da daha beteri; Aptalca Budala Saçma Koca Bir Hiç!
  4. 4.  Görüşlerinizde tuhafa kaçmaktan korkmayın.Bugün kabul edilmiş fikirlerin tümü bir zamanlar tuhaf görülmüş fikirlerdir. Telefon için hiçbir uygulama alanı yok. (the telegrapher, sanayi dergisi, 1870’ler Sanırım dünyada belki 5 bilgisayar için bir pazar olabilir. (Thomas Watson, IBM kurucusu) Bulunabilecek her şey zaten bulunmuştur. (Charles Duel, Patent Ofisi yönetmeni, 1899)
  5. 5.  Hatalar, yaratıcılığın para birimidir  Yaratıcı insanlar hataların harika olduğunun farkındadır.  Matematiksel olarak da basittir, ne kadar çok denerseniz başarı şansınız da bir o kadar artar.
  6. 6.  Sorun çözmek, çözüm bulmak bir oyundur.Bu süreç yorucu ve ürkütücü olabilir, ya da saçma gelse de eğlenceli olabilir.Bu, işin keyif alarak yapılmaya çalışılmasına bağlıdır.  Çünkü, eğlence stresi azaltır.  Dr. Seuss: Saçmalığa bayılıyorum, beyin hücrelerimi uyandırıyor.
  7. 7. Eren CANER

×