Optymalizacja procesów rekrutacyjnych
w Grupie Onet.pl
Wyzwania rekrutacyjne
Rynek mediów internetowych to szybko zmieniaj...
Rozwiązanie
Rekrutacja – gra zespołowa
Rekrutacja jako element Employer Brandingu
Tam, gdzie Kandydaci
W Grupie Onet.pl re...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Optymalizacja procesów rekrutacyjnych w Grupie Onet.pl

351 views

Published on

Zapoznaj się z case study, by dowiedzieć się dlatego Grupa Onet.pl, by usprawnić i przyspieszyć prace związane z procesem rekrutacji zdecydowała się na wdrożenie systemu eRecruiter.

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
351
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
3
Actions
Shares
0
Downloads
3
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Optymalizacja procesów rekrutacyjnych w Grupie Onet.pl

  1. 1. Optymalizacja procesów rekrutacyjnych w Grupie Onet.pl Wyzwania rekrutacyjne Rynek mediów internetowych to szybko zmieniająca się rzeczywistość, która stawia przed działającymi w tej branży firmami ogromne wyzwania. Dlatego Dział HR w Grupie Onet.pl aktywnie przyczynia się do wdrożenia zaplanowanej strategii i zapewnia bieżące i eksperckie wsparcie organizacji. www.eRecruiter.pl Każdy z czterech HR Business Partnerów współpracuje z managerami w dedykowanym obszarze organizacji zapewniając spójność zasad organizacyjnych i zarządczych pomiędzy zdefiniowanym obszarem funkcjonalnym a resztą organizacji. Oznacza to, że na każdym etapie„życia”pracownika w organizacji Manager korzysta z wiedzy eksperckiej i doradztwa HR Business Partnerów. SkupieniedziałańHRBusinessPartnerównawsparciuManagerówwewdrażaniuzaplanowanej strategii i umożliwieniu egzekwowania planów biznesowych powoduje, że pozyskanie do organizacji odpowiednich pracowników jest działaniem bardzo istotnym i jednocześnie jednym z wielu, jakie realizowane są przez Dział Personalny Grupy Onet.pl. Dlatego aby usprawnić i przyspieszyć prace związane z procesem rekrutacji Grupa Onet.pl zdecydowała się na wdrożenie systemu eRecruiter. Data publikacji: grudzień 2012, dane za lata 2011 - 2012.
  2. 2. Rozwiązanie Rekrutacja – gra zespołowa Rekrutacja jako element Employer Brandingu Tam, gdzie Kandydaci W Grupie Onet.pl rekrutacja to zaplanowany proces, dostosowany do określonych na danym stanowisku wymagań. To również spotkania z kandydatem, podczas których można go poznać a on może poznać firmę. Możliwość zadania kandydatom pytań już na etapie zbierania aplikacji, dzięki zdefiniowanym formularzom znacząco przyspiesza proces wzajemnego poznania się. Dzięki temu obie strony mogą się przekonać, czy kandydat pasuje do opisanych wymagań i kultury organizacyjnej. Dzięki portalom społecznościowym oraz licznym portalom pracowym sposoby dotarcia do kandydata są różnorodne. Ważne jest aby wybrać ten najlepszy. eRecruiter pomaga na bieżąco w diagnozie najbardziej efektywnych źródeł pozyskiwania kandydatów w zależności od branży oraz specyfiki stanowiska. Zaangażowanie przyszłych przełożonych w proces pozyskania pracowników to kluczowy element umożliwiający zbudowanie zespołu, dzięki któremu możliwe jest zrealizowanie założonych celów. Łatwy, bezpośredni i równoczesny dostęp do dokumentów aplikacyjnych oraz intuicyjne poruszanie się po systemie eRecruiter pozwala HR Business Partnerom i Managerom w równym stopniu uczestniczyć w prowadzonych projektach rekrutacyjnych. Data publikacji: grudzień 2012, dane za lata 2011 - 2012. www.eRecruiter.pl 4HR Business Partnerów 100Managerów 200przeprowadzonych wspólnie projektów rekrutacyjnych Efekt? 230zrekrutowanych pracowników

×