HP Always On Support Sunum

711
-1

Published on

Published in: Technology, Business
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total Views
711
On Slideshare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
0
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide
 • Bize bugün dünyanın her neresinden katılıyorsanız günaydın, iyi günler ya da iyi akşamlar. Sizlerle Teknoloji Servislerindeki yenilikler ile ilgili konuşmaktan her zaman mutluluk duyuyorum, fakat bugün gerçekten heyecanlıyım – ve bu kelime pek sık kullandığım bir kelime değildir. Bugün burada, pek çoğunuzun tanıdığı, HP’nin destek hizmetleri biriminin Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü ScottWeller ile beraberim. Ve bugün, destek hizmetleri -bizim destek hizmetlerimiz- sonunda uzun zamandır beklediği dikkati yakalıyor ve bizim bakış açımız gösterinin YILDIZI olacak. Son birkaç senedir sizlerle paylaştığımız bilgilendirmelerin büyük bir çoğunluğunun odak noktasında git gide genişleyen teknoloji danışmanlığı işlerimiz vardı. Tabii ki her zaman destek hizmetlerimizin ne kadar önemli olduğu ile ilgili konuştuk, ancak genellikle sizler bu konuyu konuşmanın sonlarında duyuyordunuz. Bugün ise konu tamamen destek hizmetleri.Başlamadan önce size biraz Scott’tan bahsetmeme izin verin. HP Teknoloji Hizmetleri’nin iş Destek hattının Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür olarak, Müşterilerimize ve iş ortaklarımıza sektör lideri deneyimler ulaştırmak için destek portföyünü genişletirken büyüme ve kazanç artırma odaklı olmuştur. Destek hizmetleri hattını yönetmeye başlamadan önce Scott, dünya çapında stratejik vizyonu geliştirdiği ve işi büyütmek için değişimin anahtar girişimlerini yönettiği Teknoloji Hizmetleri stratejimizin başındaydı. Kendisinin ürün geliştirme ve HP’nin yanı sıra IBM, Xerox, Corning ve ABD Savunma Bakanlığı gibi birimlerde hizmetle ilgili edindiği 25 yıllık deneyimi bulunmaktadır.Bütün bunlar onu çok yönlü, akıllı biri olarak nitelendirmeye yetmezse, kendisinin Fizik ve Optik alanlarında lisansı bulunmaktadır. Ayrıca 5 tane patenti vardır ve HP Laboratuarları Yazılımı ve Hizmetleri Kurulu üyesidir.Şimdi gündemimize hızlıca bir göz atalım.
 • Umarım ki HP Birleşik Altyapı hikâyesini bir süredir duyuyorsunuzdur. Bu tamamen teknolojinin geleceğin veri merkezlerini oluşturmak için nasıl bir araya geldiği ve bilişimin yayılmasını nasıl alt ettiği ile ilgili. Ancak bu sadece bir donanımdan çok daha öte. Süreçleri, araçları hepsi tesisin parçaları. Ve Cloud’un müşterilerimizin IT stratejilerini nasıl değiştirdiğini ve şekillendirdiğini sizlere söylememe gerek bile yok. HP birleşik altyapı için bir süredir burada büyük yatırımlar yapmakta çünkü biz inanıyoruz ki müşterilerimizin sanallaşmadan maksimum avantajı sağlayabilmeleri, cloud’u bir servis olarak kullanabilmeleri ve bunun yanı sıra yeşil IT ve diğer stratejik müşteri girişimleri için en doğru mimari strateji budur. Fakat bu destek için ne anlama geliyor?Miras destek hizmetleri bir teknoloji ambarı içerisinde bulunan ekipmanın tek bir parçasını boz/tamir et modeli kullanılarak tasarlanmışlardır. Ancak bugün, o ekipman IT altyapısı bağımlılığı ile sanallaştırılmış, çok satıcılı veya cloud ortamının olası bir parçasıdır. Bu durum işlemlere yepyeni karmaşık bir seviye getiriyor. Eğer bir problem oluşursa, problemleri teşhis etmek daha çok zaman alabilir ve planlanmamış aksama süresinin her saati işletmeye ortalama 10 milyon $’a mal olabilir. Sonuç olarak, modern çevreler teknoloji liderlerinden tamamen yeni bir destek anlayışı talep etmektedir.Şimdi eski destek düzenine ve HP’nin yeni destek düzenini nasıl ortaya çıkardığına bir bakalım.
 • HP’de biz şunu soruyoruz: Eğer çevreniz değişiyorsa, destek deneyiminizin de değişmesi gerekmiyor mu?Son slâytta da bahsettiğim gibi, destek sürecinin merkezi “eski düzenin” IT dağınıklığının, sınırlı otomasyonların izole adalarının ve IT kaynaklarının operasyona karşı yenilik gibi orantısız bir yatırımının çukurundaydı. Basitçe, bugünün destek süreci IT çevresindeki dramatik değişikliklerle başa çıkamadı ve bugünün girişimlerinin talepleri ve gerçeklikleri ile uyumsuz bir hale geldi. Başa çıkması daha zor ve daha karmaşık, performansı düşüren ve gideri arttıran bir hal aldı. Aslında bizim Devrimsel İnanç dediğimiz bir şeyimiz var. Birleşik Devletleri kuran atalarımızın haklarımızı korumak için sahip oldukları bildiri gibi – bir dizi destek için müşteri haklarımız var ve yeni destek portfolyomuzu bu inanç üzerine kurduk. “İnanıyoruz ki” cümlelerimizden birkaç tanesi şöyledir:İnanıyoruz ki uzmanlara herhangi bir yerde, her hangi bir zamanda doğrudan ulaşıma ihtiyacınız var.İnanıyoruz ki rutin problemler kendi kendini tamir etmelidir.İnanıyoruz ki sisteminizden en yüksek verimi elde etmek sadece sizin probleminiz değil.HP Her Zaman Destek portfolyosu kişiselleştirilmiş, proaktif ve sadeleştirilmiş destek deneyimi sağlıyor.Kişiselleştirilmiş: Müşteriler Desteği nerede, ne zaman ve ne şekilde almak istediklerine kendileri karar veriyor- doğrudan HP’den ya da sizin IT çevrenizi tanıyan Yetkili Destek Partnerlerimizden.Proaktif: Bir sonraki nesil HP ürünlerini güçlendirmek ve altyapıyı hizalı ve güncel tutan uzaktan ve çevrimiçi geliştirilmiş destek araçları ve problem olduğu zaman en uzmanlara ulaşım. Sadeleştirilmiş: Anlaşılır servis kademeleri ve çözüm için araçlar, engin yetenekler ve küresel ortaklıkların ekosistemi ile desteklenen ve önceki aramadan belirlenen Tek Bir İrtibat Noktası.Geçen ay Gen8’in duyurusunu yaparken kişiselleştirilmiş, proaktif ve sadeleştirilmiş destek deneyimin gelişimi ile ilgili konuşmuştuk.
 • HP’nin yeni Proliant Gen8 Sunucularının kullanılmaya başlanması buna iyi bir yönde öncülük etti; müşteri deneyimine odaklanarak bizim bakış açımızı iletmesi, sunucu ve hizmet arasındaki sıkı uyum ve Insight Uzaktan Destek otomasyonuna yatırım yapmaya ve yenilemeye devam etme sayesinde endüstri standart çevresinde başka hiç kimsenin sunamadığı bir deneyimi sunabiliyoruz. Müşteri herhangi bir zamanda, herhangi bir yerde müşteri ve iş ortağı destek portalı olan yeni Insight Online portalınacloud yardımıyla ulaşabiliyor. Sonuç olarak yeni Her Zaman Destek önerilerimizle, Poliant Gen 8 müşterilerimiz:Planlanmamış aksama süresini %66 daha hızlı giderebilirler;Destek konularını %95 ilk girişimlerinde çözebilirler veSistem güncellemelerini %93 daha az aksama süresi ile üç kat daha hızlı konumlandırabilirler.Birazdan detaylar ve HP’nin destek hizmetlerini devrimleştirmedeki görevini yürütmesi ile ilgili konuşması için sözü Scott’a bırakmadan önce, yeni Her Zaman Destek portfolyomuzun 1000 ayak seviyesi ile ilgili konuşacağım.
 • Bugün, HP’nin endüstrinin ilk çok yönlü, belirli bir noktada birleşmiş ve cloud çevreleri için tasarlanmış yeni Her Zaman Destek hizmetlerini duyuruyoruz. Yeni Her Zaman Destek portfolyosu 3 çeşit devam eden müşteri destek servisi ve müşterilerin ihtiyaç duyduğunda görevlendirebileceği değer hizmeti önerileri eklenmiş kapsamlı bir takım sunuyor. Portfolyo şunları içeriyor:HP İşletme Desteği, HP İşbirlikçi Desteğin sunulması ile şimdi önemli bir şekilde gelişen reaktif yazılım ve donanım destek hizmetlerinden oluşan bir portfolyo.HP Proaktif Destek yenilikçi, yeni ürün teknolojilerini geliştiren yüksek kalite destek hizmetleri ve proaktif destek amacıyla benzeri görülmemiş bir ücret noktasına ulaşmak için HP destek altyapısı yatırımlarıdır;HP Veri Merkezi Desteği tescilli HP araçları ve eşsiz destek gereklilikleri ile müşteriler için çözümlemeler ile sağlanan eşsiz destek anlaşmaları için verdiğimiz isim; veHP Yaşam Döngüsü Etkinlikleri Hizmetlerimiz müşterinin zamanını teknoloji yaşam döngüsü boyunca değere dönüştüren geçici hizmetlerin bütün bir portfolyosudur.
 • En başında da söylediğim gibi, cesur davranıyoruz ve destek hizmetlerinde devrim yaratmak için konuşuyoruz. Umuyorum ki Teknoloji Servislerinde destek hizmetleri ile ilgili gerçekten ne kadar heyecanlı olduğumuza dair duyduğunuz hikâyemizi anlamışsınızdır. Ve böylece anlatmamıza yardım edebilirsiniz. Özet olarak, müşterinin IT’sinin değiştiğini hepimiz biliyoruz. HP biliyor ki desteklerinin de değişmesi gerekli. Ve bu görevi atılgan bir şekilde yönetiyoruz. HP’nin yeni Her Zaman Destek hizmetleri, endüstrinin ilk çok yönlü, belirli bir noktada birleşmiş ve cloud çevreleri için tasarlanmış hizmetidir ve HP’nin birleşik altyapısında bilgi imal etmeyi genişletmiştir.Destek hizmetlerimizin 3 çeşidi ve ek olarak yaşam döngüsü etkinlikleri hizmeti müşterilerimizin destek deneyimlerini daha kişisel, proaktif ya da sadeleştirilmiş bir hale getirerek biçimini değiştiriyor.Ve bizim destek hizmetleri dönüşüm hikâyesi burada bitmiyor. Destekte öncü olarak biliyoruz ki hareketsiz kalamayız. Bu yüzden önümüzdeki aylarda daha fazla haber bekleyin.
 • HP Always On Support Sunum

  1. 1. HP’den YeniHer Zaman DestekHizmetleriHP Cloud Dönemi için, Müşteri DestekGirişiminde Devrim YaratıyorMurat Cantürk, HP Türkiye Teknoloji Hizmetleri Ülke Müdürü8 Mayıs 2012© Copyright 2012 Hewlett-Packard Development Company, L.P.The information contained herein is subject to change without notice.
  2. 2. Veri merkezleri Cloud’a olan talepleri arttırarakbirbirine yakınlaşıyor İş Kullanıcıları Geliştiriciler Bireyler HP Birleşik Depolama Sunucular Sistemleri Altyapısı Güç & Ağ soğutma Geleneksel Genel Yönetim Yazılımı Müstakil2 © Copyright 2012 Hewlett-Packard Development Company, L.P. The information contained herein is subject to change without notice.
  3. 3. Eski düzen Destek Yeni düzen Desteğe karşı Eski Düzen Yeni Düzen • Siz Kimsiniz? • Beni tanı ve nerede, ne zaman ve ne şekilde istersem desteğimi almama izin ver. • IT Dağınıklığı ve Suçlama • Destek önerini açık bir şekilde ortaya koy ve bana tek bir irtibat noktası sağla • Yüksek- nokta (yüksek maliyete) ile düşük nokta (düşük maliyete) arasında zorlanan • En iyi uzmanlarına beni hızla ulaştır değiş-tokuş • Reaktif • Problemleri önceden tahmin et ve proaktif bir şekilde çözümle • Kilitlenme/Sınırlı Seçenek • Sadece donanımdan daha fazlasını destekle, bütünleşmiş platformları ya da daha da iyisi benim bütün çevremi destekle3 HP’den Her Zaman Destek – Yeni Düzen İçin Destek © Copyright 2012 Hewlett-Packard Development Company, L.P. The information contained herein is subject to change without notice.
  4. 4. Bakış AçımızDeğişen IT Dünyasında Devrimsel DestekGünümüzün sürekli değişen IT dünyasında,desteğiniz şöyle olmalı:•Kişiselleştirilmiş: Tedarikçiniz sizi tanıyor venerede, ne zaman ve ne şekilde ihtiyacınız olursasize destek sunuyor.•Proaktif: Ürünleri , araçları ve teknolojiyiproblemlerden kaçınmak ve verimi en iyi halegetirmek için geliştirmek•Sadeleştirilmiş: Açıkça sunulan destekseçenekleri ve destek deneyimi boyunca tek birirtibat noktasıBu yüzden şu soruyu sormanız gerekiyor:Eğer çevreniz değişiyorsa, destekdeneyiminizin de değişmesi gerekmiyor mu?4 © Copyright 2012 Hewlett-Packard Development Company, L.P. The information contained herein is subject to change without notice.
  5. 5. Bakış Açımızı İletmekYenilikleri GüçlendirmekHP ProLiant Gen8 Sunucuları • Planlanmamış aksama süresini %66 daha hızlı giderebilirler; • Destek konularını %95 ilk girişimlerinde çözebilirler ve • Sistem güncellemelerini %93 daha az aksama süresi ile üç kat daha hızlı konumlandırabilirler.5 © Copyright 2012 Hewlett-Packard Development Company, L.P. The information contained herein is subject to change without notice.
  6. 6. HP’den Yeni Her Zaman Destek HizmetleriKişiselleştirilmiş, Proaktif, Sadeleştirilmiş Ayrık Sistem Desteği Çevre Desteği Temel Destek Proaktif Destek Veri Merkezi Desteği Sizden aldığım sistemlere aksama IT’mi bozulmadan önce tamir et. Benim desteğimi eşsiz iş süremi en azda tutarak ilerlemek Sistemlerimi güncel tut. Bana en ihtiyaçlarımı karşılaması için için ihtiyacım var. iyi uzmanlarına doğrudan ulaşımı özelleştir. ver. Yaşam Döngüsü Etkinlikleri Hizmetleri Takımımı ne zaman ve nerede tamamlamaya ihtiyacım olursa uzmanlığa erişimime izin ver6 © Copyright 2012 Hewlett-Packard Development Company, L.P. The information contained herein is subject to change without notice.
  7. 7. HP Destek Hizmetlerini Devrimleştiriyor - ÖZET• Müşterinin IT’si değişiyor – desteğinin de değişmesi gerekli• HP’nin Her Zaman Destek hizmetleri, endüstrinin ilk çok yönlü, belirli bir noktada birleşmiş ve cloud çevreleri için tasarlanmış hizmetleri.• Hizmetler HP’nin Birleşik Altyapısında oluşan akıllı teknolojileri geliştiriyor ROLF SCHUMACHER gibi HP Destek• Destek hizmetlerimizin 3 çeşidi müşterilerimizin destek deneyimlerini Uzmanları Her Zaman Ulaşılabilir. daha kişisel, proaktif ya da sadeleştirilmiş bir hale getirerek biçimini değiştiriyor.Destek devrimi sürüyor. Ve HP görevi yönetiyor.7 © Copyright 2012 Hewlett-Packard Development Company, L.P. The information contained herein is subject to change without notice.
  8. 8. Teşekkürler© Copyright 2012 Hewlett-Packard Development Company, L.P.The information contained herein is subject to change without notice.
  1. A particular slide catching your eye?

   Clipping is a handy way to collect important slides you want to go back to later.

  ×