Your SlideShare is downloading. ×
 • Like
Koha
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×

Thanks for flagging this SlideShare!

Oops! An error has occurred.

×

Now you can save presentations on your phone or tablet

Available for both IPhone and Android

Text the download link to your phone

Standard text messaging rates apply
Published

 

Published in Technology , Education
 • Full Name Full Name Comment goes here.
  Are you sure you want to
  Your message goes here
  Be the first to comment
  Be the first to like this
No Downloads

Views

Total Views
894
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
0

Actions

Shares
Downloads
17
Comments
0
Likes
0

Embeds 0

No embeds

Report content

Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
  No notes for slide

Transcript

 • 1. Me kalimin e kohes... ...do kuptosh qe te rrish me dike vetem sepse te ofron nje te ardhme te mire do te beje qe heret a vone te duash te kthehesh ne te kaluaren tende... Me kalimin e kohes... ...do te kuptosh qe te martohesh vetem sepse “po ngelesh vetem” eshte nje paralajmerim i qarte qe martesa do t e jete nje deshtim total... www.zbavitje.com KOHA
 • 2. Me kalimin e kohes... ...do kuptosh qe vetem ai qe eshte i afte te te doje me gjithe te metat tua, pa pretenduar te te ndryshoje, mund te te jape te gjithe lumturine qe deshiron... Me kalimin e kohes... ...do kuptosh qe nqs do rrish ne krah te personit te dashur vetem per te shoqeruar vetmine tende, do perfundosh duke mos dashur ta shohesh me... www.zbavitje.com KOHA
 • 3. Me kalimin e kohes... ...do kuptosh qe miqte e vertete vlejne me shume se çdo sasi parash... Me kalimin e kohes... ...do kuptosh qe miqte e vertete numerohen me gishta, dhe qe ai qe nuk lufton per te ruajtur miqesine e tyre heret a vone do perfundoje i rrethuar me miqesi te rreme... www.zbavitje.com KOHA
 • 4. Me kalimin e kohes... ...do kuptosh qe fjalet e thena ne nje moment ne ikje e siper mund te lendojne personin tjeter pergjate gjithe jetes... Me kalimin e kohes... ...do te kuptosh qe çdokush mund te kerkoje falje, por mund te falin vetem ata qe kane nje shpirt te madh... www.zbavitje.com KOHA
 • 5. Me kalimin e kohes... ...do te kuptosh qe nqs ke lenduar rende nje mik/e, ka shume mundesi qe shoqeria te mos jete kurre me e njejte... Me kalimin e kohes... ...do te kuptosh qe çdo eksperience e jetuar me çdo person eshte e paperseritshme... www.zbavitje.com KOHA
 • 6. Me kalimin e kohes... ...do te kuptosh qe ai qe turperon ose perbuz nje qenie humane, heret a vone do te vuaje te njejtat turperime dhe perbuzje por te shumefishuara... Me kalimin e kohes... ...do te mesosh te ndertosh gjithçka mbi te sotmen, pasi e nesermja eshte shume e pasigurt per te bere plane... www.zbavitje.com KOHA
 • 7. Me kalimin e kohes... ...do te kuptosh qe ti sforcosh gjerat qe te ndodhin do te beje qe ne fund te mos jene siç i prisje... Me kalimin e kohes... ...do te kuptosh qe ne te vertete me e mira nuk ishte e ardhmja, por momenti qe po jetoje ne ato çaste... www.zbavitje.com KOHA
 • 8. Me kalimin e kohes... ...do te kuptosh qe te tentosh te falesh apo te kerkosh falje, te thuash qe dashuron, te thuash qe te ka marre malli, te thuash qe ke nevoje, te thuash qe do te behesh mik/e... para nje varri... ...nuk vlen me... www.zbavitje.com KOHA
 • 9. Dhe kujto keto fjale: “ Njeriu plaket shume shpejt dhe mençurohet shume vone”. ...Tamam atehere kur: “ NUK KA ME KOHE” www.zbavitje.com KOHA
 • 10.
  • Vizitoni faqen tone per me shume slide humoristike dhe interesante:
  • www.zbavitje.com