Birçok blog yazarı sosyal imlemeyi sitelerine veya blog adreslerine link alabilmek
için en iyi yöntemlerden biri olarak gö...
• Dışarı giden bağlantılarınız dofollow niteliğindedir.
Site adresi: http://storify.com/
BizSugar
BizSugar.com, DBH Commun...
Triberr
Dino Dogan Triberr’ı kurarken bir vizyona sahipti. Kendisi hala bir blog yazarı ve
düşüncesi blog yazarlarına yazı...
Diğer blogcular bu imleme servisini çok seviyorlar. Bence sizde hemen scoop.it’e
katılmalısınız. :)
Scoop.it üç adımda çal...
Faviki yukarıda belirtilen siteler kadar popüler değildir ancak oldukça kullanışlıdır.
Etiketleme özelliklerini kullanırke...
Hala Pinterest kullanmıyorsanız çok fazla şey kaçırıyorsunuz..
Pinterest artık oldukça popülerdir bu yüzden çok fazla şey ...
Niche odaklı bir sosyal imleme sitesi olan Hacker News aktif bir şekilde yüksek
katılıma sahip bir topluluktur. Eğer niche...
Birçok insan bu fikre katılmayabilir. Özellikle
BlogEngage’in kurucusu Brian Belfitt bu fikre karşı çıkacaktır ancak BlogE...
Muhakkak kullanmanız gerekn bir imleme servisi :)
Eğer iyi bir sosyal imleme tecrübesi yaşamak istiyorsanız BlogEngage’i
d...
Bu sitenin çoğunlukla sosyal medya, sosyal işletmeler ve sosyal pazarlamaya odaklandığı açık
bir şekilde ortadadır. Niteki...
Niche Kelime Nedir?
Son olarak makalede sık olarak geçen “niche” kelimesi hakkında biraz bilgi verme
ihtiyacı duydum. Nich...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Kaliteli Sosyal İmleme Siteleri ile İmleme Çalışması

247 views
162 views

Published on

- Yüksek PR Değerine Sahip En İyi 10 Sosyal İmleme Sitesi -

Değerli okurlarım bu dökümanda en kaliteli 10 sosyal imleme sitesi paylaşılmıştır.

Bizler yüzlerce kaliteli sosyal imleme kaynağına sahibiz sizlerde bize ulaşabilir bizlerle çalışabilirsiniz..

Web Sayfamız: http://furkangokcol.com/kaliteli-backlink-paketleri

Published in: Social Media
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
247
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
11
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Kaliteli Sosyal İmleme Siteleri ile İmleme Çalışması

 1. 1. Birçok blog yazarı sosyal imlemeyi sitelerine veya blog adreslerine link alabilmek için en iyi yöntemlerden biri olarak görürler. Ancak çeşitli görüşlere göre sosyal imleme eski gücünü kaybetmeye başlamıştır. Bu görüşlerin büyük bir bölümü doğruluk payı içerir. Google Penguin güncellemesi ve sonrasında gelen Hummingbird güncellemesi sosyal imleme sitelerini önemli düzeyde etkilemiştir. Ek olarak Google+, Twitter, Facebook, Pinterest, LinkedIn gibi sosyal medya siteleri bu süreci desteklemişlerdir. Ancak bazı yeni ve Google dostu sosyal imleme siteleri yükselişlerini sürdürmeye başlamışlardır. Bu yazıda sizlerle bu siteleri paylaşmak istiyoruz. Yükselişte Olan Yeni İmleme Siteleri Storify Storify, PR8 değerine sahip yeni bir sosyal imleme sitesidir ve Alexa sıralaması 2,477′dir. Bu site olağanüstü eşsiz bir tasarıma sahiptir. Bu siteyi iyi kullanın çünkü gerçekten değerli bir site :) Bu siteyi backlink çalışmalarınız için kullanabilirsiniz ancak başlamadan önce aşağıdaki hususlara dikkat etmelisiniz. • Oldukça katı bir tutum sergilerler. (İçeriğiniz alakasız ise muhtemelen silinir.) • Genellikle eğitimsel, akademik ve marka nichelerine ayrıcalık tanırlar.
 2. 2. • Dışarı giden bağlantılarınız dofollow niteliğindedir. Site adresi: http://storify.com/ BizSugar BizSugar.com, DBH Communications tarafından kurulmuştur ve 2009 yılında Small Business Trends’in kurucusu ve CEO’su Anita Campbell tarafından satın alınmıştır. Alan adı 7 yaşındadır, 2007 yılında kayıt ettirilmiştir. Alexa sıralaması 5,343′tür ve PR5 değerine sahiptir. BizSugar daha çok pazarlama ve girişimcilik ile ilgili imlemeleri kabul etme eğilimindedir. Tam olarak Google Dostu bir imleme sitesi işte :) Bu siteyi kullanırken iki noktaya dikkat etmelisiniz: • Tüm gönderimler sıkı bir denetimden geçerler. Kendini işlerine adamış profesyonel moderatörlere sahiptirler. • İçeriğinizi ortak kullanıma açmazlar, blog adresinizi veya içeriğinizi tanıtmak için 140 kelimelik özgün bir açıklama yazma şansına sahipsinizdir. Site Adresi: http://www.bizsugar.com
 3. 3. Triberr Dino Dogan Triberr’ı kurarken bir vizyona sahipti. Kendisi hala bir blog yazarı ve düşüncesi blog yazarlarına yazılarıyla ilgili blog yazılarını paylaşabilecek bir şeyler sunmaktı. Böylece ilgi çekici bir topluluk oluşturmak istiyordu. Twitter ve Facebook’tan farklı bir şey olmasını istiyordu. Sonuç olarak fikirlerini hayata geçirdi ve Twitter prensiplerinde güçlü bir sosyal imleme sitesi oluşturdu. Tribber bir imleme sitesinden çok daha fazlasıdır. Takip edilmek için oldukça çaba sarf etmeli ve akıllıca hareket etmelisiniz. Tribber genel etiketleme girişimleriyle çalışmıyor, etkisini görmek için nicheniz ile ilgili takımlara katılmanız gerekiyor. Bu site yönlendirme trafiği kadar aynı zamanda blog katılımları için de kullanışlıdır. Triberr kullanmanızı son derece önerdiğim bir imleme sitesi :) Triberr PR5 değerine sahip bir sosyal imleme sitesidir. Alexa sıralaması 3,511′dir ve kaliteli backlink alabilmek için güvenilir bir kaynaktır. Site adresi: http://triberr.com/ Scoopit Scoop.it yoğun bir şekilde çalışan içerik pazarlamacıları için pek yeni bir sosyal imleme sitesi sayılmaz. Scoop.it PR7 değerine sahiptir ve Alexa sıralaması 626′dır. Folkd, StumbluUpon ve Digg tarzı eski tür imleme yöntemlerine benzer bir yaklaşıma sahiptir.
 4. 4. Diğer blogcular bu imleme servisini çok seviyorlar. Bence sizde hemen scoop.it’e katılmalısınız. :) Scoop.it üç adımda çalışmaktadır; ilgi çekici bir şey bulursunuz, bunu kendinize alırsınız ve daha sonra paylaşırsınız! Site adresi: http://scoop.it Faviki Faviki PR5 değerine sahip bir sosyal imleme aracıdır. Wikipedia kavramını etiket olarak kullanmanıza izin verir; diğer sosyal imleme sitelerinde bulunmayan semantik etiketleme yaklaşımı sunar.
 5. 5. Faviki yukarıda belirtilen siteler kadar popüler değildir ancak oldukça kullanışlıdır. Etiketleme özelliklerini kullanırken ağırdan almaya özen göstermelisiniz. Site adresi: http://faviki.com/ Pinterest Pinterest şu anda dünya üzerinde en hızlı büyüyen sosyal imleme sitelerinden birisi. PR9 değerine sahiptir ve global Alexa sıralaması 27′dir. Bu site imleme yapmak için oldukça güçlü ve güvenilirdir. Ancak sadece görüntüler ve resimler “pinleme” yoluyla çalışmaktadır. Ayrıca daha fazla kişiye ulaşabilmek için hashtag de kullanabiliyoruz. Okumaya kısa bir ara verin ve beni hemen bir aşağıdaki buton aracılığı ile Pinterest’te takip edin. ;) Parlement Mavisi
 6. 6. Hala Pinterest kullanmıyorsanız çok fazla şey kaçırıyorsunuz.. Pinterest artık oldukça popülerdir bu yüzden çok fazla şey söylemeye gerek yoktur. Site Adresi: http://pinterest.com Hacker News Hacker News PR7 değerine sahip bir sosyal imleme sitesidir ancak pek fazla popüler değildir. Bunun ardında yatan sebep ise kullanabilmek için iyi bir kodlayıcı, programcı, web tasarımcı ve hatta bir hacker olmanız gerekmektedir.
 7. 7. Niche odaklı bir sosyal imleme sitesi olan Hacker News aktif bir şekilde yüksek katılıma sahip bir topluluktur. Eğer nicheniz teknolojiyle, bir teknoloji şirketi kurmak veya girişimcilik ile ilgiliyse bu siteyi kullanabilirsiniz. Site Adresi: https://news.ycombinator.com/ Slashdot Slashdot yeni bir sosyal imleme sitesi değildir ancak gelmiş geçmiş en iyi sosyal imleme sitelerinden birisidir. Teknolojiyle ilgili imleme sitesi olan Slashdot PR7 değerine sahiptir ve Alexa sıralaması 1,635′tir. Eğer nicheniz teknoloji, açık kaynak uygulamalar, bilişim teknolojileri ile ilgili bir iş veya site ise bu siteyi imleme stratejiniz kapsamında kullanabilirsiniz. Site Adresi: http://slashdot.org/ BlogEngage
 8. 8. Birçok insan bu fikre katılmayabilir. Özellikle BlogEngage’in kurucusu Brian Belfitt bu fikre karşı çıkacaktır ancak BlogEngage gerçekten önde gelen sosyal imleme sitelerinden biridir. Ancak bir farklılığa sahiptir. Yıllardır blog camiasında bir blog yazarı olarak vakit geçiren Brian Belfitt önde gelen, özenli, profesyonel blog yazarlarını tek çatı altında toplayacak bir topluluk oluşturmak istiyordu. Brian Belfitt, BlogEngage’i kurarak bu amacına ulaşacaktı ve bunu yaparken sosyal imlemenin eski kavramsal anlamını tekrardan tanımlayarak bunu başarılı şekilde viral, kaliteli ve katılımcı bir topluluk ağına dönüştürecektir. Brian Belfitt siteyi PR4 değerine kadar taşımıştır ve sitenin Alexa sıralaması 8,088′dir.
 9. 9. Muhakkak kullanmanız gerekn bir imleme servisi :) Eğer iyi bir sosyal imleme tecrübesi yaşamak istiyorsanız BlogEngage’i deneyebilirsiniz. Site Adresi: http://blogengage.com/ Socialmediatoday Socialmediatoday en gelişmiş ve en iyi sosyal imleme sitelerinden birisidir. Birçok kişi bu sitenin bir sosyal imleme sitesi olduğu fikrine katılmayabilir ancak blog adresiniz veya siteniz için PR6 değerine sahip dofollow niteliğinde olan backlinkler almak için ideal bir kaynaktır. Site açıklamanıza göz attığınız zaman şu ibareyi görürsünüz: “Dünyanın sosyal medya konusunda en iyi düşünürlerine, içerik pazarlamacılığına, sosyal işlere, sosyal medya pazarlamacılığına, sosyal müşteri hizmetlerine ve blog yazarlığına ev sahipliği yapar.”
 10. 10. Bu sitenin çoğunlukla sosyal medya, sosyal işletmeler ve sosyal pazarlamaya odaklandığı açık bir şekilde ortadadır. Nitekim, paylaşılması için buraya gönderilen içeriklerin %80′ni reddedilmiştir. Bu yüzden içeriği göndermeden önce içeriğin birinci sınıf, eşsiz, detaylı analizlerden, infografiklerden ve hatta vaka çalışmalarından oluştuğundan emin olun. Eğer müşterileriniz veya kendi blog adresiniz için misafirlik yapmayı seviyorsanız bu siteyi kullanmalısınız. Site Adresi: http://socialmediatoday.com/ Inbound Inbound.org iyi bir imleme yeri olabilir. Twitter hesabınızı kullanarak giriş yapabilirsiniz. Bu sitenin işe yaramasını istiyorsanız içeriğiniz olağanüstü derecede iyi olmalıdır. Site Adresi: http://inbound.org
 11. 11. Niche Kelime Nedir? Son olarak makalede sık olarak geçen “niche” kelimesi hakkında biraz bilgi verme ihtiyacı duydum. Niche Kelime, belli bir alanın sınırlı bir kısmında Google kullanıcılarının belirli bir sıklıkta aradığı, rekabeti az geliri yüksek kelimelerdir. Kaynak: http://furkangokcol.com/yuksek-pr-degerine-sahip-en-iyi-10-sosyal-imleme- sitesi.html

×