Zlozeniedomu

748 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
748
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
3
Actions
Shares
0
Downloads
0
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Zlozeniedomu

  1. 1. Štandardné zloženie domu:P : - keramické kachličky/parkety - technologické tesnenie ~45 cm - 5cm tepelná izolácia - Bitúmen - 12cm hrubý železobetón - 20 cm štrk - hlinaStrešný systém: alaprajz_aljzat.pln; 0. Szint; 1 : 20; 2011.04.07. 8:03 - 2,5 cm dosky - drevená konštrukcia: 5x25 cm drevené dosky, vyplnené 15 cm sklenenou vatou 34 cm - visiaci plafón UD,CD profil, 5cm sklenenej vaty - parozábranná fólia - 1 vrstva sadrokartónu - stierka, maľovka : - 1.5mm náter alaprajz_födém.pln; 0. Szint; 1 : 20; 2011.04.06. 16:11 - mriežka zo sklenených vláken - 10 cm polystyrén - 1.5cm OSB doska - pitko 15cm široké CW,UW profil, vyplnené 15cm sklenenou vatou - 2 vrstvy sadrokartónu (medzi nimi parozábranná fólia) 29,5 cm - stierka, maľovka : - stierka, maľovka alaprajz_külső főfal.pln; 0. Szint; 1 : 20; 2011.04.06. 14:52 - 2 vrstvy sadrokartónu (medzi nimi parozábranná fólia) - pitko 7,5 cm CW,UW profil, vyplnené sklenenou vatou - 2 vrstvy sadrokartónu (medzi nimi parozábranná fólia) 15 cm - stierka, maľovka alaprajz_belső főfal.pln; 0. Szint; 1 : 20; 2011.04.06. 14:58 12,5 cmStrecha: • škridla • dosky ~2 6c alaprajz_belső fválaszfal.pln; 0. Szint; 1 : 20; 2011.04.06. 14:59 m • krížne dosky • izolácia, plafón, stierka, maľovka VŠETKY POUŽITÉ MATERIÁLI SÚ PRVOTRIEDNEJ KVALITY.
  2. 2. Technické štandardy domov PITKOZáklady Príprava základu z betónu C8 v šírke 30 cm, a nasledovné ukladanie jednej rady betónových blokov ZS20. Tento základ je nasledovne vyplnený štrkom vo výške 12cm a zabetónovaný. (Keď návrh obsahuje túto možnosť) Príprava základu, izolačná stena držiacaPivnica komponenty VF10, a nakoniec vytvorenie izolačného koryta s pokrytím. Vonkajšia stena je vyrobená s UNI FS 30, nosné steny UNI PF 25 a deliace steny z VF10 betónového bloku. Výstavba terasy sa zhoduje s hore uvedenou výstavbovou technikou.TerasaVýstavba konštrukcie Umiestnenie IPA bloku na betón z dôvodu patričnej izolácie. Pri vonkajších stenách je umiestnený na betón profil UW150, pri vnútorných profil UW 100 a pri deliacich stenách profil UW75. Nasledujúci krok je uskutočnenie nosnej konštrukcie. Pri vonkajších stenách je umiestnený profil CW150, pri vnútorných profil CW 100 a pri deliacich stenách profil CW75. Tieto Pitko CW profily sú od seba, co sa týka osi, vzdialené maximálne na vzdialenosť 62,5cm.Pokrytie vonkajšej steny drevenými doskami.Pokrytie vonkajšej steny Vonkajšie nosné steny sú pokryte 15mm hrubými drevenými profilmi, ktoré sú pripevnené skrutkou Pitko CW/UW 150.Príprava strešnej konštrukci Vytvorenie strešnej konštrukcie záleží na statických vlastnostiach domu, ale základom sú 5x25 cm fošne, ktoré sú, čo sa týka vzdialenosti osí, ukladané na vzdialenosť 62,5 cm. Ak je však klenba väčšia ako 4m, fošne sa dávajú dvojmo. Pri stavbe podkrovného domu sa fošne dávajú vždy dvojmo. Pri poschodovom dome je klenba vytvorená z profilu UW200 CW200, kde je vzdialenosť osi 62,5cm a montované stále dvojmo. Po príprave tejto konštrukcie, sa na vrchnú časť uložia 25mm hrubé dosky, ak sa jedná o poschodovú alebo podkrovnú stavbu, 18mm drevený profil.Protipožiarna stena V prípade domu s protipožiarnou stenou sa používa profil UW/CW 150 alebo UW/CW 100, so vzdialenosťou osí 62,5cm (pri mriežkovej konštrukcii je nosnou konštrukciou vonkajšia mriežka), na ktorý je umiestnený drevený profil hrúbky 1,5cm
  3. 3. Na vnútornú stranu vonkajšej nosnej steny sú umiestnene dve vrstvy 1,25cmInterné sadrokartónové obklady hrubého sadrokartónu, kde medzi tieto dve vrstvy je umiestnená izolačná fólia. Na vnútornú stranu vnútornej nosnej a deliacej steny sú umiestnené dve vrstvy 1,25cm hrubého sadrokartónu, kde medzi tieto dve vrstvy je umiestnená izolačná fólia. Na vnútornú stranu protipožiarnej steny sú umiestnene dve vrstvy 1,25cm hrubého sadrokartónu, kde medzi tieto dve vrstvy je umiestnená izolačná fólia. V miestnostiach kde sa narába s vodou, je miesto vonkajšieho sadrokartónového pokrytia impregnované. Na miesta, kde bude stena musieť udržať ťažké veci, ako napríklad radiátor alebo nábytok, bude vnútorná vrstva sadrokartónu vymenená za doskový profil o hrúbke 1- 1,2 cm. Pokrytie stropu Závesný strop sa vyrobí z profilov CD,UD v jednej vrstve, pokryté sadrokartónom hrúbky 1,25cm V miestnostiach kde sa narába s vodou, je miesto vonkajšieho sadrokartónového pokrytia pokrytie impregnované. Vytvorenie krovu Príprava tradičnej tesárskej strešnej konštrukcie z borovicových nosníkov, ktoré sú ošetrené proti požiaru a tvorbe plesne prípravkom BOCHMIT Q , v prípade prízemných domov zo strešným uhlom 30° je výstavba uskutočnená pomocou dosiek, spojov a izolačnej fólie. V miestnostiach kde sa narába s vodou, je miesto vonkajšieho sadrokartónového pokrytia pokrytie impregnované. Na miesta kde bude stena musieť udržať ťažké veci ako napríklad radiátor alebo nábytok bude vnútorná vrstva sadrokartónu vymenená za doskový profil o hrúbke 1- 1,2 cm Uloženie škridly vysokej vlnitosti (BRAMAC Roma Novo, MEDITERRAN Strecha Standard Basic), vo viacerých farbách, s mnohými doplnkami (ventilačná, prvotná, rozdeľovacia, uzatváracia škridla). Izolácia Vonkajšia izolácia: 10cm PVC (Hungarocel) prichytenie dubelom Vonkajšia izolácie hlavnej steny: 15cm sklenenej vaty, medzi sadrokartónmi parozábranná fólia, pod stenami GV3 platňa proti presiaknutiu pozemných vôd. Vnútorná izolácia hlavnej steny: Pláty sklenenej vaty, medzi dvoma sadrokartónmi parozábranná fólia. Na obidvoch stranách. Spodná izolácia: 5cm polystyrénu Strešná izolácia: 20cm rolovacej sklenenej vaty a nad sadrokartónom tepelná izolácia. Miestnosti ako kúpeľňa a WC sú zabezpečené tekutou fóliou pre maximálnu odolnosť voči vode.
  4. 4. Päť komorové umelohmotné profilové okná, ktoré zodpovedajú klasickýmDvere a okná štandardom, sú uzatvárateľné na mnohých bodoch, popri otváraní - sklápaní majú aj vetraciu možnosť, sú vybavené kľučkou, zvonka a zvnútra obsahujú umelohmotnú alebo hliníkovú parapetu bielej farby, zodpovedajúce tepelnej izolácii štandardu K=1.0. Vchodové dvere majú kostru a kryt vyhovujúce Vášmu výberu zámkov, a sú uzamykané piatimi bodmi. Je možnosť výberu sklenenej alebo umelohmotnej strednej tabule. Cenový návrh neobsahuje rolety, montáž rolety, sieťku proti hmyzu a relux, je vak možnosť cenového návrhu aj na tieto doplnky. Strešné okná Strešné okná tipu VELUX sú vysoko tepelne izolované, vyrobené na mieru, bez tienidiel a sieťok.Vnútorné dvere Vo dverách PASCAL Eco tipu Basic je papierovo - sieťková vložka, drevo fóliované CPL (možnosť 32 farieb), s nastaviteľným MDF krytom. Dvere obsahujú v rámci cenového návrhu aj kľučky a zámky. Terasy, balkóny, atď majú výberovo tak rozličné a rozmanité kované konštrukcie, Kované konštrukcie že pre uspokojenie našich zákazníkov je nutné spresniť mimo cenového návrhu ich vzhľad.Vstavané linky Cenový návrh neobsahuje ani vstavané ani kuchynské linky. Po spresnení detailov máme možnosť cenového návrhu.Komín Termo-zolačný Komín SCHIEDEL Uni Plus alebo LEIER LSK ak to cenový návrh obsahuje.Odtoky Termo-zolačný Komín SCHIEDEL Uni Plus alebo LEIER LSK ak to cenový návrh obsahuje.Stierka Základná farebná stierka POLI-FABRE zrnitosti 1.5mm - škrabacia. Extra požiadavky (rímsy, ozdobné elementy, atď) sú možné za príplatok.Spodná stierka Umelohmotná dolná stierka POLI-FABRE je v ponuke vo viacerých farbách.
  5. 5. Po vyplnení sadrokartónových medzier sklenenou vatou, na potrebných miestachVnútorné úpravy, maľovanie silikónom, je po stierkovaní stena natretá farbou podľa výberu POLI-FABRE. Cenový návrh nezahrňuje požiadavky nad tento rámec (farba mimo výberu, sadrokartónové bedne atď.) V miestnostiach sú ukladané 7mm hrubé laminátové parkety, v ostatnýchPodlahy miestnostiach sú to kachličky ZALAKERAMIA podľa výberu. Kachličky sú kladené v kúpeľni do výšky 2,1m , vo WC a úžitkových priestoroch do 1,5m. Cenový návrh obsahuje aj kachličkový pás medzi kuchynskou linkou a skriňou v šírke 3m2. Terasa a vchod sú obložené mrazuvzdornými kachličkami. Výpočet ceny na m2 je nasledovný: Kachličky: 2.700,-- Ft/m2 (bez dekoračných a ozdobných elementov) Laminátové parkety: 2.050,-- Ft/m2 Náš cenový návrh neobsahuje chodník, záhradné kamenné obklady, vstupnú úpravu vozovky pre vozidlá.Kúpelňa, toaleta Pre kúpeľne a toalety je možnosť vybrať výrobky značky HOPA alebo M-Acryl. Náš cenový návrh obsahuje taxatívne znázornenie produktov. Štandardné ceny: Rohová vaňa 55.000 Ft/ks Klasická vaňa 43.000 Ft/ks Sprchovacia tácka 25.000 Ft/ks Sprchovacie dierka 80.200 Ft/ks Sprchovací kút 92.900 Ft/ks Umývadlo 14.000 Ft/ks Malé umývadlo 7.000 Ft/ks WC (s lagúnovou nádržou) 16.000 Ft/ks Cenový návrh neobsahuje výdavky odtokovej šachty a vytvorenie priestoru preSiete vodné hodiny, a naďalej neobsahuje výdavky materiálu a práce za výstavbu spojov mimo okruhu jedného metra mimo stavby. Všetky výdavky spojené zo zapojením na obecnú sieť tiež znáša majiteľ.Tepelné systémy Cenový návrh sa vzťahuje na vnútorné prevedenie a výstavbu do jedného metra od stavby. Cenový návrh na zapojenie do obecných sieti sa vypočítava vždy jednotlivo a zo zohľadnením terénu, avšak vždy sa hradí sa nad rámec cenového návrhu. Vykurovanie domu je zabezpečené formou dvojplatňových radiátorov, plynovým vyhrievaním vedeným v päťvrstvových umelých rúrach, s uzatváracím ventilom. Podľa potreby je možnosť výstavby podlahového kúrenia alebo termostatov, avšak tieto položky nie sú zahrnuté v cenovom návrhu. Prietokový kotol –na teplú vodu a vykurovanie - je montovaný podľa potreby. Zapojenie kotla, kominárske práce ako aj zapojenie meracích zariadení sú povinnosťou objednávateľa.
  6. 6. Elektrické siete Cenový návrh neobsahuje architektúru potrebnú pre zapojenie. Povinnosťou objednávateľa je tiež získať povolenie elektrikárov a kominárov, a odovzdanie dokumentácie miestnej samospráve. Pri architektúre sa neberie do úvahy rozdiel pôdorysu, takže pri priadnych výškových rozdieloch rozdiel oproti pôvodnému cenovému návrhu hradí objednávateľ. Na vytvorenie protipožiarnej vrstvy, fixácie odkvapov umožňujeme lešenie, ale lenLešenie v prípade, že práce sú vykonávané našou firmou. Lešenie je umiestnené len do dokončenia potrebných prác vykonávané našou firmou . Odvoz odpadu Cenový návrh obsahuje prinesenie potrebných materiálov ako aj odvoz odpadu, ale len v prípade, že práce boli vykonané našou firmou. Dole vymenované práce nie sú súčasťou cenového návrhu, ale dajú sa nad rámec návrhuĎalšie práce objednať pri hradení navŕšených výdavkov: • Hromozvod • Zapojenie plynu, vody a odtoku • Úprava pôdy • Vytvorenie prístupovej cesty pre autá • Výstavba plotu a brány • Vývrt studne • Vytvorenie domácej teplárne, spaľovne • Zavedenie zvončeka a systému spojeného s tým • Zavedenie poplašného zariadenia • Zavedenie vlažiaceho zariadenia • Zariadenie interiéru ATD

×