Ludzki umysl

4,918 views

Published on

Published in: Health & Medicine
0 Comments
1 Like
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
4,918
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
74
Actions
Shares
0
Downloads
19
Comments
0
Likes
1
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Ludzki umysl

 1. 1. <ul><li>Ludzki umysł … </li></ul>… oszukuje nas gdziekolwiek może !
 2. 2. Fenomelnalna moc ludzkiego umys łu   Nie młgoem urzyiweć, że mgoę zumierzoć to co wśłaine cztyam. Foennmnelaa moc lgudzikeo ułmsyu ! Włudeg bdaań ppodzrzeynorwach na Usrniweciytee Cmabrigde, nie ma zinnaczea w jekaij keolśjcnoi lteriy unomcziesze są w swiłoe, jyeinde iottnse jset, aby piszwera i onisatta lteria błyy na wyśłaiwcm miscjeu. Rtszea mżoe być caicikłowie pnarzeszmiea, a i tak jset się w sintae pyrzatczeć tsket bez pmelrobu . Dzjiee się tak paoinweż ldzkui usmył nie cztya kdaeżj lriety po keoli lecz słwoa jkao cśłaoć . Nmietiswoae, co ? No cóż, a ja zwasze małelyśem, że ogrifrtoaa jset wnżaa . PS : Gdzieś to przeczytałem i pomyśałem, że warto to przesłac dalej. Nie znam pochodzenia tego tekstu.
 3. 3. Coś się kręci? – idź do domu, potrzebujesz przerwy !
 4. 4. Spójrz na zdjęcie ? Co widzisz ? Badania dowiodły, że małe dzieci nie zauważają na zdjęciu pary w intymnej pozycji, ponieważ nie mają wspomnień związanych z takim scenariuszem . Dzieci widzą dziewięć delfinów . Ten test ma określić, czy jest jeszcze ratunek dla twojego umysłu .  Jeśli masz problem z odnalezieniem dziewięciu delfinów w ciągu sześciu sekund , nie ma już ratunku .
 5. 5. Złudzenia o pt yczne i zjawiska wzrokowe Chcesz troche zbałamucić swój wzrok i umysł ? Tak ? To popatrz na te obrazki...
 6. 6. To ...
 7. 7. … się nie rusza !
 8. 8. ... Równoległe czy nie ?
 9. 9. Spirala czy okrąg ?
 10. 10. Skup wzrok na krzyżu pośrodku obrazka , po chwili zauważysz, że poruszająca się czerwona kropka robi się zielona ! Popatrz na krzyż trochę dłużej i zauważysz, że wszystkie kropki z wyjątkiem zielonej znikają .
 11. 11. Najlepsze na koniec ...
 12. 12. *         Postępuj zgodnie z instrukcją . *         1) Skoncentruj wzrok na 4 małych kropkach pośrodku obrazka i patrz przez 30 sekund *         2) następnie spójrz na ścianę w pomieszczeniu w którym się znajdujesz *         3) pojawi się jasna plama *         4) mrugnij kilka razy a zobaczysz postać *         5) Co widzisz? Albo KOGO widzisz ?

×