• Share
 • Email
 • Embed
 • Like
 • Save
 • Private Content
Seminární práce - Programování (Aplikace Mac OS X)
 

Seminární práce - Programování (Aplikace Mac OS X)

on

 • 1,161 views

 

Statistics

Views

Total Views
1,161
Views on SlideShare
1,155
Embed Views
6

Actions

Likes
0
Downloads
2
Comments
0

2 Embeds 6

http://www.linkedin.com 5
https://www.linkedin.com 1

Accessibility

Categories

Upload Details

Uploaded via as Adobe PDF

Usage Rights

© All Rights Reserved

Report content

Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
 • Full Name Full Name Comment goes here.
  Are you sure you want to
  Your message goes here
  Processing…
Post Comment
Edit your comment

  Seminární práce - Programování (Aplikace Mac OS X) Seminární práce - Programování (Aplikace Mac OS X) Document Transcript

  • Seminární Práce - Programovací Techniky (Webový Prohlížeč “King2Go”)Martin Král$ $ $ $ $ $ $ $ $ Oktáva$ $ $ $ $ $ $ $ $ $ $ 2010-2011
  • O aplikaci:$ Jedná se o velice dobře použitelný webový prohlížeč, jenž umožňuje lehké aběžné surfování po internetu bez jakýchkoliv problémů. Prohlížeč využívá moderníjádro WebKit, na kterém jsou postaveny i známé prohlížeče jako je Safari od Apple.Aplikace je určená pro počítače s operačním systémem Mac OS X 10.6.6 a vyšší.Nutností je počítač s procesorem Intel, na starších PowerPC aplikaci není možnéspustit. Aplikaci je možné používat jak ve 32bit módu, tak i v 64bit módu, kterýpodporují nejnovější operační systémy.
  • Ovládací Prvky:$ Prohlížeč obsahuje pouze ty nejdůležitější prvky ovládání jako jsou tlačítka“Dopředu” a “Dozadu”, “Zastavení Načítání” a klasické textové políčko pro vloženíwebové adresy. Dále je možné stránku pomocí jednoho tlačítka ihned vytisknout čiznovu načíst. Vše je intuitivní a velice jednoduché. Aplikace má klasický MenuBar,na nějž jsme zvyklí u všech aplikací pod operačním systémem Mac OS X. Najdemezde klasické integrované systémové volby, kterými jsou třeba vložení symbolů,copy/paste, Redo/Undo, formátování textu atd. Aplikaci je možné standartněvypnout klávesovou zkratkou cmd+Q.Vývojářské Prostředí a Systémové Požadavky:$ Jak už bylo řečeno, aplikace je učena pouze pro počítače s operačnímsystémem Mac OS X 10.6.6 a vyšší. Pro správný běh flashových videí je nutné mítnainstalovanou nejnovější verzi flashe, který je v prohlížeči plně integrovaný, a taknení žádný problém s přehráváním videí z portálů jako je YouTube, Vimeo adalších. Aplikace byla objektově vytvořena ve vývojářském prostředí XCode 4.0.1,které je určeno pro vývoj aplikací na počítačích s operačním systémem Mac OS X.Jako programovací jazyk byl použít jazyk Objective-C. Běh aplikace zajišťuje jádroCocoa, které umožňuje nejmodernější běh aplikací.
  • Publikování a možnosti instalování či stažení aplikace:$ Aplikaci je možné nainstalovat pouhým přetažením do adresáře“Applications” či pomocí instalačního balíčku .pkg. Má necelý 1MB, takže s úsporoumísta vašeho počítače nečiní žádný problém. Aplikaci je možné také publikovat naportál MacAppStore, kde by k ní měl přístup každý uživatel systému Mac OS X10.6.6.