Používáme on-line katalog knihovny

585 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
585
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
4
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Používáme on-line katalog knihovny

  1. 1. Webová prezentace knihovny www.mkmistek.cz Vám přináší: <ul><li>Informace o knihovně </li></ul><ul><li>Provozní dobu </li></ul><ul><li>Adresy, telefonní čísla, kontakty </li></ul><ul><li>Přehled poskytovaných služeb </li></ul><ul><li>Vyhledávání dokumentů v on-line katalogu </li></ul><ul><li>Možnost rezervace dokumentů přímo v on-line katalogu </li></ul><ul><li>On-line informace a kontrolu Vašeho uživatelského účtu </li></ul><ul><li>Knihovní řád a ceník služeb </li></ul><ul><li>Regionální funkce, přehled knihoven </li></ul><ul><li>Diskusní fórum </li></ul><ul><li>Kalendář akcí pořádaných v knihovně </li></ul><ul><li>Ankety </li></ul>
  2. 2. www.mkmistek.cz
  3. 3. on-line katalog V on-line katalogu knihovny zjistíte informace o dokumentech. Jestli vůbec v naší knihovně jsou, ve které pobočce a oddělení se nacházejí, zda jsou k dispozici nebo jsou vypůjčeny. Můžete si sami vypůjčený dokument zarezervovat. Pod odkazem Seznamy a novinky naleznete právě zpracované dokumenty, které budou v nejbližší době půjčovány.
  4. 4. Informace o dokumentu
  5. 5. Rezervace vypůjčeného dokumentu Dokument, který je momentálně vypůjčený, si můžete jednoduchým způsobem zarezervovat. Do rezervačního formuláře vložíte číslo Vaší průkazky a PIN (Váš datum narození ve tvaru např. 661009 pro datum narození 9.10.1966). Jakmile se tento dokument do knihovny vrátí, náš systém jej přiřadí k Vaší rezervaci, zašleme Vám upozornění o rezervaci buď písemně, formou SMS nebo e-mailem …záleží na Vás, kterou službu si zvolíte… a můžete si pro rezervovaný dokument přijít.
  6. 6. Vaše čtenářské konto Stává se Vám, že jste si vypůjčili více dokumentů z více knihoven a nevíte, který dokument kam vrátit a za jak dlouho? Pokud využijete možnosti nahlédnout do Vašeho účtu přes naše www stránky, velmi rychle a jednoduše zjistíte stav Vašich výpůjček ve všech odděleních knihovny. Po zadání čísla Vašeho průkazu a PIN se Vám otevře Vaše čtenářské konto.
  7. 7. Vaše čtenářské konto Po zadání Vašich přihlašovacích údajů vidíte všechny Vaše výpůjčky, provedené rezervace, platby apod. U každého dokumentu je uveden datum vrácení dokumentu.
  8. 8. Diskusní fórum Komunikujte s knihovnou v našem diskusním fóru. Témata vybírejte sami, rádi na všechny Vaše dotazy odpovíme.

×