Të vizatojmë këpurdhat

1,331 views

Published on

Ushtrim i vizatimit të këpurdhave

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,331
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
3
Actions
Shares
0
Downloads
8
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Të vizatojmë këpurdhat

 1. 1. Provo edhe ti!
 2. 2. Përdor vijat dhe formo edhe një njollë për këpurdhën tjetër!
 3. 3. Tani formësoi!
 4. 4. Pak zbukurim dhe kullotë.
 5. 5. E shtojmë gjelbërimin.
 6. 6. Tani ngjyrosja me ngjyra uji.
 7. 7. • Këpurdha e tillë quhet pikaluqe. Ajo është helmuese dhe nuk hahet.
 8. 8. Të provojmë një tjetër këpurdhë.
 9. 9. Dhe një vijë tjetër…
 10. 10. Formësojmë…
 11. 11. Fshijmë tepricën rregullojmë pjesën përfundi dhe shtojmë kullotë.
 12. 12. Tani ngjyrosim.
 13. 13. • Kjo këpurdhë emërohet si Boletus luteus . Ajo nuk është helmuese dhe mund të hahet.

×