• Share
 • Email
 • Embed
 • Like
 • Save
 • Private Content
Sekreti I Suksesit Ne Jete Dh E Mendimi Pozitiv Reklama Tv
 

Sekreti I Suksesit Ne Jete Dh E Mendimi Pozitiv Reklama Tv

on

 • 17,296 views

 

Statistics

Views

Total Views
17,296
Views on SlideShare
17,296
Embed Views
0

Actions

Likes
2
Downloads
20
Comments
0

0 Embeds 0

No embeds

Accessibility

Categories

Upload Details

Uploaded via as Microsoft PowerPoint

Usage Rights

© All Rights Reserved

Report content

Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
 • Full Name Full Name Comment goes here.
  Are you sure you want to
  Your message goes here
  Processing…
Post Comment
Edit your comment

  Sekreti I Suksesit Ne Jete Dh E Mendimi Pozitiv Reklama Tv Sekreti I Suksesit Ne Jete Dh E Mendimi Pozitiv Reklama Tv Document Transcript

  • SEKRETI I SUKSESIT NE JETE
   DHE MENDIMI POZITIV
   • Pse dikush është i pafat e dikush i lumtur?
   • Pse dikush është gazmor e i pasur, ndërkaq dikush i mjerë dhe i varfër?
   • Pse disa jetojnë për mrekulli, kurse te tjeret jetojnë në mjerim? Pse...
   • Doni te ndryshoni jeten tuaj?
   • Doni te beheni milioner ?
   • Gjithcka qe ju nevojit eshte e fshehur ne mendimet e juaja...
   • Mendimi pozitiv është fillimi i udhëtimit drejt QETËSISË.
   • Per here te pare ne Tetove,hapet porta e madhe e nderdijes dhe vjen e ligjeron para jush,autori i shume librave te mendimit pozitiv, dhe drejtues i qendres se mendimit pozitiv ne Kosove,
   • I nderuari
   • Profesor.DAUT DEMAKU.
   25.Shtator.2009 e Premte
   ora:20:00
   Biletat jane
   falas ne duqanet
   Sun and Stars
   075495920
   Think positive
   5 VJET ME JU
   FESTOJME BASHK
   PER NJE TE TASHME ME TE MIRE
  • SEKRETI I SUKSESIT NE JETE
   DHE MENDIMI POZITIV
   DAUT DEMAKU
   Mendimi pozitiv është sikur dielli, asgjë nuk rëndon, asgjë nuk rrënon, asgjë nuk lëndon.
     Të gjitha që i kemi dhe gjithçka që jemi, është vetëm pasojë e mendimeve tona.
     Mësuesi tha: Mendimet janë fuqi që e vënë në lëvizje edhe qiellin, edhe tokën. 
     Në qoftë se vetëdijësohemi për fuqinë e mendimeve, nuk do të kemi nevojë të akuzojmë askënd për dështimet tona. 
   Think positive
   25.Shtator.2009 e Premte ora:20:00
   Pallati i kultures Tetove
   Biletat jane falas ne duqanet Sun and Stars 075495920
  • SEKRETI I SUKSESIT NE JETE
   DHE MENDIMI POZITIV
   DAUT DEMAKU
   Nënvizoje me vijë të trashë: Asnjëherë mos i beso asnjë mendimi që lind në kokën tënde, në qoftë se ai mendim nuk të sjell gëzim në zemër.  
   Njeriu nuk bëhet i lumtur duke arritur gjërat me vlerë, por duke arritur çfarë i dëshiron zemra.
            Të gjitha qeveritë në botë mbledhin tatime e bëjnë investime, por asnjë qeveri në botë nuk mund të mbjellë gëzime në zemrat e njerëzve si mendimi pozitiv.
   Think positive
   25.Shtator.2009 e Premte ora:20:00
   Pallati i kultures Tetove
   Biletat jane falas ne duqanet Sun and Stars 075495920
  • SEKRETI I SUKSESIT NE JETE
   DHE MENDIMI POZITIV
   DAUT DEMAKU
   Përvoja tha: Kur të arrish në majë të bjeshkës, do të shohësh dhe do të bindesh se nuk paska qenë maja aq e lartë.
     Me lehtësi mund të arrihen sukseset në jashtësi; lehtë bëhesh Prof., Mr., Dr., Akademik, gjeneral apo boss i pasur, por vështirë, njëmend shumë vështirë, është të arrihet grada më e lartë në jetë: NJERI.   
           Mendimi pozitiv është begati e pafund: mund të marrin të gjithë sa të duan dhe, prapë, kurrë fundi s’i shihet.
   Think positive
   25.Shtator.2009 e Premte ora:20:00
   Pallati i kultures Tetove
   Biletat jane falas ne duqanet Sun and Stars 075495920
  • SEKRETI I SUKSESIT NE JETE
   DHE MENDIMI POZITIV
   DAUT DEMAKU
   Permendimin pozitiv dhe begatine qe ky mendim sjell ne jeten tone flet para jush :
   Profesori i nderuar:
   Daut Demaku
   Ne pallatin kultures Tetove
   Me 25 Shtator E premte
   ora: 20:00
   Biletat jane falas,dhe i merni ne duqanet:
   Family Shop Sun and Stars Tetove
   Think positive
   5 VJET ME JU
   FESTOJME BASHK
   PER NJE TE TASHME ME TE MIRE