Beast fund start

1,111 views

Published on

Prezentacja BEAST FUND

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,111
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
32
Actions
Shares
0
Downloads
4
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Beast fund start

 1. 2. Co to jest BEAST FUND?  BEAST FUND to inkubator. Będzie inwestować i wspomagać w rozwoju projekty technologiczne. Zakres działania BEAST FUND łączy wszelkie koncepty mobilne skierowane na rynek konsumencki oraz te z szeroko rozumianej kultury popularnej. 
 2. 3. Dlaczego powstał BEAST FUND? 
 3. 4. Dlaczego powstał BEAST FUND?  "Too many chiefs. Not enough Indians."  Dziesiątki inwestorów.  Kilka inkubatorów / akceleratorów / etc.  Za mało teamów, które wychodzą poza pomysł i pierwsze nieśmiałe realizacje.
 4. 5. Dlaczego powstał BEAST FUND?  Jest jednak niewiele projektów prowadzonych: a) z determinacją: wewnętrzne deadline’y i odpowiedzialność członków zespołu, b) z dyscypliną: Minimum Viable Product (MVP), design, priorytetyzacja wdrożeń, c) komunikatywnych. Na rynku nie brakuje talentów. Talentom trzeba pomóc, aby zostali przedsiębiorcami.
 5. 6. Dlaczego powstał BEAST FUND?  Chcemy stworzyć network grup wspierających się. 
 6. 7. Dlaczego powstał BEAST FUND?  Chcemy wykorzystać nasze kontakty w Wielkiej Brytanii i namówić startupy do wejścia na ten rynek, jak i wykorzystać go jako przyczółek do ekspansji globalnej. (Beast Fund wspiera również projekty adresowane do rynku polskiego.) 
 7. 8. Jaki jest cel BEAST FUND? 
 8. 9. Jaki jest cel BEAST FUND?  Celem BEAST FUND jest pozyskanie do 100 małych i średnich inwestycji na lata 2012 - 2013 z regionu CEE.   
 9. 10. Jaki jest cel BEAST FUND?  Ambicją BEAST FUND jest podtrzymywanie energii, jaka powstaje podczas imprez startupowych. 
 10. 11. $$$ BEAST FUND 
 11. 12. Ile $ chce wydać BEAST FUND? BEAST FUND chce przeznaczyć do 2 mln zł na działania inkubatorowe do końca 2013 roku.
 12. 13. Skąd $ BEAST FUND? Pierwszym inwestorem i inicjatorem BEAST FUND jest Michał Brański, współwłaściciel Grupy O2. Dla większych projektów, zahaczających o rynek reklamy internetowej będziemy szukać synergii z Grupą O2.  Nie wykluczamy pozyskiwania innych funduszy w przyszłości, w tym z rynków zagranicznych. 
 13. 14.   Kogo szuka BEAST FUND? 
 14. 15. Kogo szuka BEAST FUND? <ul><li>BEAST FUND szuka talentów. W szczególności: </li></ul><ul><ul><li>developerów aplikacji i serwisów mobilnych  </li></ul></ul><ul><ul><li>ilustratorów </li></ul></ul><ul><ul><li>grafików </li></ul></ul><ul><ul><li>scenarzystów </li></ul></ul><ul><ul><li>twórców gier i zabaw </li></ul></ul><ul><ul><li>autorów serii web video / podcastów </li></ul></ul><ul><ul><li>dostarczycieli konceptów </li></ul></ul>
 15. 16. Czy muszę mieć biznes plan, aby się zgłosić do BEAST FUND? NIE.
 16. 17. Czy muszę mieć talent, aby się zgłosić do BEAST FUND? TAK.
 17. 18. Czym jest BEAST MOBILE? BEAST MOBILE skupia się na realizacji projektów mobilnych. 
 18. 19. Czym jest BEAST POP? <ul><li>BEAST POP skupia się na realizacji projektów z zakresu szeroko rozumianej kultury popularnej.  </li></ul><ul><li>Przykłady: </li></ul><ul><ul><li>serie web video  </li></ul></ul><ul><ul><li>serie podcastów </li></ul></ul><ul><ul><li>serie książek (w tym licencje) </li></ul></ul><ul><ul><li>komiksy  </li></ul></ul><ul><ul><li>gry </li></ul></ul><ul><ul><li>gry i zabawy edukacyjne </li></ul></ul>
 19. 20. Czym jest BEAST POP? NIE MUSISZ MIEĆ WIEDZY TECHNOLOGICZNEJ, ABY SIĘ DO NAS ZGŁOSIĆ! Przykład. Nie potrafisz programować. Nie potrafisz rysować. Masz pomysł na grę edukacyjną, który potrafisz skonkretyzować. 
 20. 21. Jakie są preferencje BEAST FUND? <ul><li>Projekty realizowane w ramach BEAST FUND powinny spełniać następujące warunki: </li></ul><ul><ul><li>rokują na rozwinięcie w serię (części, dodatki)  </li></ul></ul><ul><ul><li>są adaptowalne dla platform cyfrowych (smartfony, tablety, software) </li></ul></ul><ul><ul><li>dają się kulturowo tłumaczyć na rynki zagraniczne  </li></ul></ul>
 21. 22. Czy projekty BEAST FUND są z założenia międzynarodowe? NIE.   Nie wykluczamy projektów skierowanych tylko na rynek polski. Preferujemy segmenty, w których nie ma jeszcze silnego &quot;starego&quot; gracza, jak i nie wykształcił się nowy produkt / usługa „top of mind”. Przykład: Nie zainwestujemy w nowy serwis aukcyjny.
 22. 23. Czy mogę zgłosić się do BEAST FUND? True story.  Adam z Poznania: Developuję aplikacje w iOS. Zrobiłem 2 projekty dla studia w Poznaniu. Mam pomysł na swoją aplikację. Nie mam biznes planu. Wierzę, że będzie to hit. Pomysł polega na XYZ. Potrzebuję pomocy w opracowaniu modelu biznesowego. Potrzebuję teamu w postaci XYZ. TAK. Poprosimy Cię o jak najpełniejsze opisanie Twojego pomysłu. Zastanowimy się, czy spełnia podstawowe założenia. Jeśli tak, zaprosimy Cię na spotkanie. Opracujemy dalsze kroki. 
 23. 24. Czy mogę zgłosić się do BEAST FUND? True story.  Kasia z Warszawy. Developuję aplikacje w iOS. Nie mam pomysłu, ale chętnie dołączę do jakiegoś projektu.  TAK. Poprosimy o Twoje CV / opis umiejętności. Dołączymy Cię do bazy developerów. Skontaktujemy się z Tobą w momencie, gdy będziemy Cię potrzebować do konkretnego projektu. 
 24. 25. Czy mogę zgłosić się do BEAST FUND? True story.  Paweł z Pułtuska. Jestem grafikiem. Zrobiłem: X, Y, Z. Specjalizuję się w: X, Y, Z. Dołączam swoje portfolio. Chętnie po godzinach pomogę w jakimś projekcie. TAK. Poprosimy o Twoje CV / opis umiejętności. Dołączymy Cię do bazy grafików. Skontaktujemy się z Tobą w momencie, gdy będziemy Cię potrzebować do konkretnego projektu. 
 25. 26. Czy mogę zgłosić się do BEAST FUND? True story.  Karol z Wrocławia. Mam pomysł na biznes. Jego założenia wyglądają następująco: ... . Nie potrafię programować, poszukuję grafika oraz scenarzysty. Oferuję zaangażowanie przy prowadzeniu projektu.  TAK. Jeśli uznamy, że projekt spełnia nasze kryteria. Jeśli tak, zaprosimy Cię na spotkanie. Opracujemy dalsze kroki. 
 26. 27. Czy mogę zgłosić się do BEAST FUND? True story.  Robert z Warszawy. Pracuję w dużej koroporacji. Mam pomysł na biznes. Nie chcę go sam realizować. Chcę Wam go sprzedać. Podpiszcie ze mną NDA, a Wam go przedstawię.  NIE. 
 27. 28.     Co oferuje BEAST FUND? 
 28. 29. Co oferuje BEAST FUND? <ul><ul><li>10 - 50 k za 15 - 60 % udziałów </li></ul></ul><ul><ul><li>wstępną walidację założeń projektu  </li></ul></ul><ul><ul><li>know - how w zakresie dystrybucji cyfrowej   </li></ul></ul><ul><ul><li>kontakty do wybitnych specjalistów z różnych dziedzin  </li></ul></ul><ul><ul><li>know - how marketingowy   </li></ul></ul>
 29. 30. 50 k za 60 % udziałów. WTF??? <ul><ul><li>Masz zarys pomysłu. Nie masz zdolności, doświadczenia, ekipy. Organizujemy projekt. Dajemy wsparcie techniczne, organizacyjne, marketingowe. Rozliczenie: kwota X + XX % udziałów. </li></ul></ul><ul><ul><li>Next is Great ma pomysł. Rekrutuje do niego 1-2 osoby. Rozliczenie: kwota X + XX % udziałów.  </li></ul></ul><ul><ul><li>Jesteś ponadprzeciętnym talentem. Ale nie chcesz rzucać etatu. Rozliczenie: XX % udziałów + pełnorynkowe pieniądze za pracę nad projektem przez N miesięcy.  </li></ul></ul>
 30. 31. Organizacja BEAST FUND i inne ciekawe odpowiedzi
 31. 32. Dlaczego BEAST FUND nie pisze nic o mentorach?  Eksperci będą organizowani ad hoc, jeśli zespół wyrazi taką wolę. Obszary: mobile, animacja, tradycyjny rynek wydawniczy, rynek produkcji telewizyjnych, developerzy. 
 32. 33. Jak będzie organizowana praca w BEAST FUND?  <ul><ul><li>Spotkania co 2 tygodnie. Przedstawiacie założenia. Obrane ścieżki. Konfrontujecie to z innymi zespołami.  </li></ul></ul><ul><ul><li>Co tygodniowe raporty. Raportujecie postępy. Dzielicie się przemyśleniami stojącymi za konkretnymi decyzjami.  </li></ul></ul><ul><ul><li>REGULARNA KOMUNIKACJA </li></ul></ul>
 33. 34. Czy grupy będą pracować wspólnie w ramach BEAST FUND?  TAK. Zakres współpracy z innymi grupami ustalają indywidualnie zespoły. 
 34. 35. Dlaczego warto zapisać się w bazie danych BEAST FUND?  <ul><li>Grafiku. Ilustratorze. Developerze. Talencie.  </li></ul><ul><ul><li>masz szansę dostać propozycję pracy za $$$ i/lub udziały  </li></ul></ul><ul><ul><li>masz szansę dostać propozycję pracy przy projektach organizowanych w UK </li></ul></ul>
 35. 36. Czy mogę robić swój projekt &quot;po godzinach&quot;?  TAK. 
 36. 37. Czy muszę zakładać spółkę?  NIE.  W wielu przypadkach BEAST FUND / Next is Great może służyć jako wydawca gier, aplikacji, itp. (App Store, Android Market, Kindle)
 37. 38. Co z pomocą w sprawach administracyjno - technicznych?  Jeśli nie masz działalności, BEAST FUND może Ci pomóc w sprawach administracyjnych. 
 38. 39. Czy w ramach BEAST FUND dostanę biuro?  TAK. Jeśli będzie potrzebne. 
 39. 40. Dlaczego BEAST FUND stawia na Wielką Brytanię?
 40. 41. Dlaczego BEAST FUND stawia na Wielką Brytanię?  <ul><ul><li>duży rynek  </li></ul></ul><ul><ul><li>bliski geograficznie </li></ul></ul><ul><ul><li>wielu Polaków na miejscu, w tym mocno aktywnych w organizacjach skupiających przedsiębiorców </li></ul></ul>
 41. 42. Jak BEAST FUND może pomóc na rynku brytyjskim? <ul><ul><li>tłumaczenia & lektorzy  </li></ul></ul><ul><ul><li>dostarczanie fabuł i tekstów &quot;literackich&quot; (bajki, opowiadania) </li></ul></ul><ul><ul><li>kontakty z animatorami społeczności  </li></ul></ul><ul><ul><li>PR / media relations w Londynie i Cambridge, współpraca z rezydentami  </li></ul></ul><ul><ul><li>rozumienie kultury anglosaskiej + specyfiki języka (mom vs.mum); znajomość popularnych tam zabaw / gier towarzyskich / trendów </li></ul></ul><ul><ul><li>przygotowanie video pitches ze startupami  </li></ul></ul><ul><ul><li>przeloty do Anglii, spotkania z redakcjami  </li></ul></ul>
 42. 43. Następne spotkanie - workshop  14.12.2011  19:00 Noa Cowork, ul. Noakowskiego 16  
 43. 44. Następne spotkanie - workshop  14.12.2011 19:00 Noa Cowork, ul. Noakowskiego 16   Pracujemy nad  a/ Waszymi autorskimi projektami  b/ Waszymi pomysłami na nasze propozycje
 44. 45. <ul><li>Propozycje projektów Next is Great (dla talentów bez autorskich projektów) </li></ul><ul><ul><li>Little Red Riding Hood in the Big City - przetworzenie popularnej historii w aplikację uczącą matematyki  </li></ul></ul><ul><ul><li>English.tv - aplikacja zawierająca lekcje video (w tym in-app purchase) dla różnych grup wiekowych (szukamy wszystkich poza nauczycielami) </li></ul></ul><ul><ul><li>Fitness 4 Mums & Kids - aplikacja zawierająca ćwiczenia w formie video dla mam z dziećmi  </li></ul></ul><ul><ul><li>Matematyka i nauka czytania z Kinectem </li></ul></ul><ul><ul><li>Połączenie Etsy/DaWanda/Pakamera z mobile, aplikacja ma dotyczyć sprzedaży on-line, jak i off-line, w tym również takich rzeczy jak piwo z mikrobrowarów, sery, czekolady; projekt dotyczy Londynu, w którym jest 10 mln ludzi, w tym 3 mln pracujących ze średnią płacą w okolicach 5k GBP / mc </li></ul></ul><ul><ul><li>LocalMum - aplikacja lokalizująca miejsca przyjazne rodzinom z dziećmi + organizująca wspólne spotkania + umożliwiająca dyskusje. Benchmark:  http://www.redroverapp.com </li></ul></ul>
 45. 46. zapraszamy www.beastfund.com 

×